Jízda slunovratu 2019

Předchůdci Defenderů a další veteráni

Moderátor: Rover

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
1960SeriesII
Příspěvky: 3216
Registrován: 04 kvě 2007 07:45
tel.: 774747556
Bydliště: Přes kopec od Hořovic
Kontaktovat uživatele:

Jízda slunovratu 2019

#1 Příspěvek od 1960SeriesII » 16 čer 2019 08:58

Včera jsme já s Pekelníkem a Jarda s Minervou absolvovali Jízdu slunovratu, sraz historických vozidel a dříve závod pravidelnosti břežanským údolím od Zbraslavi do Dolních Břežan. Píšu dříve, protože letos nebyly jízdy měřené a jelo se jen pro efekt :roll:

Stejně jako před 2 lety bylo horko na chcípnutí, tj. dolnobřežanské náměstí bylo rozpálené do běla - po příjezdu jsem si našel krásný flek pod stromem, ale protože jsem byl pořadatelem vybrán, musel jsem zaparkovat vpředu mezi ostatním výběrem britských vozidel. Společnost Jaguaru E-Type, Mini, Lotusu Super Seven (nebo jeho repliky) a Morganu 8 byla čestná, nicméně tam celou dobu výstavy pralo slunce a Pekelník byl rozpálený jako pětikoruna i v klidovém stavu :sun

Jízda se letos nějak organizačně zadrhla, už odjezd z náměstí zřejmě trochu sabotovala místní obecní policie, když namísto uzavření křižovatek a volného průjezdu roztrhané kolony čekala, až všichni vyjedou z náměstí, že se pojede v organizované koloně. Bohužel čekali hned za náměstím, takže z náměstí se vyjet nedalo, načež se pak v koloně čekalo v různých místech, než jsme se konečně dohrkali na start jízdy. Jízda sama o sobě pěkná jako vždy, navíc Pekelník se nestihl dovařit, než jsme odstartovali, což byla oproti minulému pokusu příjemná změna :lol:

Cesta zpět byla vlastivědná, jeli jsme přes Jíloviště, Všenory, Dobřichovice, Tachlovice a Nučice na starou plzeňskou silnici a domů - dorazili jsme polovaření a natřesení jako z trakařů.

Včera jsem hledal fotky z akce na netu a našel tohle video. Je to trochu šotoušsky rozvleklé, jsme tam na pár fotkách, ale pokud jde o video, Pekelník se tam mihne alespoň v cca 7:30:
https://www.youtube.com/watch?v=wMFLrXh8Rz0

Na videu je také vidět, že omezení roku výroby vozidel do r. 1955 je spíš hodně orientační, asi už je dnes nutné brát všechno :bandit

Pár fotek:
cP1550417.jpg
P1550445.JPG
P1550460.JPG
P1550465.JPG
P1550489.JPG
SII 88" (r. v. 1960) "Bernie" -- SIIA FC 109" (r. v. 1964) "Obluda"

Odpovědět