spanie v disco 2

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fugín
Příspěvky: 2271
Registrován: 13 lis 2011 21:56
tel.: 777001161
auto: ex free 1,8/Disco2
Bydliště: opatovice nad labem

Re: spanie v disco 2

#101 Příspěvek od fugín » 18 čer 2014 16:48

Pár dotazů nováčka s D2:
a) je normální,že sedadlo řidiče jde posunout směrem dopředu méně než sedadlo spolujezdce?
b) jaké jsou vaše dlouhodobé zkušenosti s hliníkovými profily (jekly) 20*20*1,5 a plastovými spojkami Skiffy nebo Sunap jak to postnul třeba Mad tom,udrží to bez nějakýho rozjíždění a bez ztráty stability metrákovýho chlapa s manželkou?
c) jak máte řešenou podpěru(nohy),případně nějakou výztuhu třídílné ložní plochy u prostředního dílu?

Uvítal bych i nějakou výkresovou a rozměrovou dokumentaci od nějakého hodného a zkušeného kolegy,abych nevymýšlel něco už dávno vymyšleného :mrgreen: . mně osobně by stačila nějaká konstrukce bez profesionálně zmáknutých šuplíků na pojezdech,hlavně aby to bylo bytelný,neskákalo a nerachotilo to v autě.
Jestli to tu už někde je,tak mně trochu vynadejte a pak prosím nasměrujte :skleb
EX: Freelander 1 1,8 benz. 2002
Akt.: Discodvojka Td5 2004 Žoffka-strašně drahá

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: spanie v disco 2

#102 Příspěvek od MadTom » 18 čer 2014 21:12

Jestli mi pošleš email, tak to mám celé nakreslené v Autocadu. Plastové spojky drží tak, že když jsem něco omylem složil jinak než mělo být, tak nejrychlejší řešení to bylo zahodit a udělat znovu, trošku pomalejší spojku rozřezat a rozvrtat, protože vyrazit to z toho jeklu prostě nejde.
http://www.alupa.cz - tady ti ten hliník nařežou diamantovou kotoučovou pilou s přesností pod 0,5mm - i když se tím nechlubí, a řezné hrany jsou jako od frézy.
Co se týče výdrže, tak nám to vydrželo nějakou Albánii, Černou Horu, Rumunsko a fůru kratších výletů u nás. Nemám pocit, že by se to chtělo rozložit. Asi by tomu stačila i subtilnější konstrukce.
Co bych udělal jinak jsou boky - dnes tam těsně strčím ruku, což je blbé, chtělo by to tak o 5cm na každé straně víc, s tím, že šuplíky budou užší. A co na fotkách není vidět je oplechování zboku - aby nepadaly věci za šuplíky, když se vytáhnout. Prostor na krajích, kde normálně máme 6. a 7. sedačku využíváme jako další skladovací prostor, na věci, co stačí vyndat jednou denně, a spotřebovávají se postupně.
Šuplíky - nejůžasnější věc na celém spaní - odpadá přehrabávání v nějakých krabicích nebo taškách. Pokud bych našel vhodné dostatečně pevné a opakovaně sehnatelné plastové přepravky s víkem, tak je použiju místo šuplíků a šuplík bude pouze placatej s nízkou ohrádkou, aby na něm tak přepravka seděla.

Rozkládací část spaní - mám tam 3 podpěry z Al jeklů 50x50mm - takové velké L, každá je dvoudílná, spojená pantem. Ve složeném stavu jsou za zadními sedadly v prostoru co zbyl za šuplíkama. Při rozkládání spaní se posunou a sklopí přední sedačky až nadoraz dopředu, u zadních se sklopí pouze sedáky. Ty opěry se na jedné straně zaháknou za konstrukci šuplíků a na druhé straně se prostě postaví na podlahu. A následně se rozklopí spaní. Na podpěrách leží volně, chtěl jsem tam dělat nějaké dorazy nebo západky, ale nedošlo na to a nejsou potřeba.

Při rozkládání nejvíc času zabere vyndání dětských sedaček a přesunutí ledničky ze zadního prostředního sedadla na sedadlo spolujezdce. Jinam se nevešla, při výrobě šuplíků jsem ji ještě neměl, takže se tam nevejde.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: spanie v disco 2

#103 Příspěvek od MadTom » 18 čer 2014 21:14

A ještě k těm Al jeklům a plastovým spojkám - jediná nevýhoda je, že se z toho dají rozumně dělat pouze věci do pravého úhlu. Takže do Defa budu buďto hliník rovnou vařit, nebo to budu kombinovat.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
fugín
Příspěvky: 2271
Registrován: 13 lis 2011 21:56
tel.: 777001161
auto: ex free 1,8/Disco2
Bydliště: opatovice nad labem

Re: spanie v disco 2

#104 Příspěvek od fugín » 18 čer 2014 22:20

MadTom píše:Jestli mi pošleš email, tak to mám celé nakreslené v Autocadu. Plastové spojky drží tak, že když jsem něco omylem složil jinak než mělo být, tak nejrychlejší řešení to bylo zahodit a udělat znovu, trošku pomalejší spojku rozřezat a rozvrtat, protože vyrazit to z toho jeklu prostě nejde.
http://www.alupa.cz - tady ti ten hliník nařežou diamantovou kotoučovou pilou s přesností pod 0,5mm - i když se tím nechlubí, a řezné hrany jsou jako od frézy.
Co se týče výdrže, tak nám to vydrželo nějakou Albánii, Černou Horu, Rumunsko a fůru kratších výletů u nás. Nemám pocit, že by se to chtělo rozložit. Asi by tomu stačila i subtilnější konstrukce.
Co bych udělal jinak jsou boky - dnes tam těsně strčím ruku, což je blbé, chtělo by to tak o 5cm na každé straně víc, s tím, že šuplíky budou užší. A co na fotkách není vidět je oplechování zboku - aby nepadaly věci za šuplíky, když se vytáhnout. Prostor na krajích, kde normálně máme 6. a 7. sedačku využíváme jako další skladovací prostor, na věci, co stačí vyndat jednou denně, a spotřebovávají se postupně.
Šuplíky - nejůžasnější věc na celém spaní - odpadá přehrabávání v nějakých krabicích nebo taškách. Pokud bych našel vhodné dostatečně pevné a opakovaně sehnatelné plastové přepravky s víkem, tak je použiju místo šuplíků a šuplík bude pouze placatej s nízkou ohrádkou, aby na něm tak přepravka seděla.

Rozkládací část spaní - mám tam 3 podpěry z Al jeklů 50x50mm - takové velké L, každá je dvoudílná, spojená pantem. Ve složeném stavu jsou za zadními sedadly v prostoru co zbyl za šuplíkama. Při rozkládání spaní se posunou a sklopí přední sedačky až nadoraz dopředu, u zadních se sklopí pouze sedáky. Ty opěry se na jedné straně zaháknou za konstrukci šuplíků a na druhé straně se prostě postaví na podlahu. A následně se rozklopí spaní. Na podpěrách leží volně, chtěl jsem tam dělat nějaké dorazy nebo západky, ale nedošlo na to a nejsou potřeba.

Při rozkládání nejvíc času zabere vyndání dětských sedaček a přesunutí ledničky ze zadního prostředního sedadla na sedadlo spolujezdce. Jinam se nevešla, při výrobě šuplíků jsem ji ještě neměl, takže se tam nevejde.
Víc toho asi pochopím z výkresu. Máš SZ s mailem. Prosím vysvětli podbarvené,jaké boky máš na mysli? A vyřešil si nějak to otvírání zadních dveří zevnitř,jediné co mě napadá je nějaký výřez v desce v místě kliky. Přemisťovat otvírání někam výš pomocí lanka a nějakých kladek se mi nezdá rozumné.
EX: Freelander 1 1,8 benz. 2002
Akt.: Discodvojka Td5 2004 Žoffka-strašně drahá

Uživatelský avatar
Benjamin
Příspěvky: 3515
Registrován: 08 lis 2010 11:31
auto: F150+bouda Gladiator
Bydliště:

Re: spanie v disco 2

#105 Příspěvek od Benjamin » 18 čer 2014 23:07

fugín píše: Víc toho asi pochopím z výkresu. Máš SZ s mailem. Prosím vysvětli podbarvené,jaké boky máš na mysli? A vyřešil si nějak to otvírání zadních dveří zevnitř,jediné co mě napadá je nějaký výřez v desce v místě kliky. Přemisťovat otvírání někam výš pomocí lanka a nějakých kladek se mi nezdá rozumné.
To jsi se mohl podívat i u mě, desku zbytečně neřezej, kliku pryč a originál bowden přemístit nahoru na táhlo...zvládl jsem to i já svýma levýma rukama, tak ty si poradíš určitě ;)
UK:LR4 SDV6 HSE/Jaguar XK8 4.0/Rover 75 2.0 CDT Tourer/Triumph Spitfire 1500/LR DII Td5 Medvědi/LR Free 2.0 D/Jaguar XJ12 Sovereign. NonUK: Ford F-150 obytná nástavba Gladiator XL
www.nomadbear.cz

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: spanie v disco 2

#106 Příspěvek od MadTom » 18 čer 2014 23:09

Začnu od konce - ke stávajícímu ovládání jde bovden, a ten se dá v pohodě přetáhnout jinam. Ale udělané to ještě nemám, je to v pořadí.
Jaké boky - protože naše D2 je původně 7 místná, tak v kufru nemám ty boční boxy, ale "díry" po demontovaných sedadlech. Ty jsem "vyplnil" konstrukcí a jeklů a nahoře přes ni přesahuje spaní - takže je až do krajů. Na vrchu ve spaní jsou dvoje malá dvířka, kterými se do takto vzniklých prostorů dá dostat, ale pouze pokud je spaní rozložené. Dále je mezera mezi konstrukcí šuplíků a vlastním tapecem u dveří, kterýma se dá do těchto prostorů šáhnout, akorát jsou tyhle mezery docela úzké. Ale vytáhnout tama hadici na topení do střešního stanu v pohodě jde.
U 5 místného auta jsou v kufru boxy a spaní se dá udělat v pohodě pouze mezi ně.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
fugín
Příspěvky: 2271
Registrován: 13 lis 2011 21:56
tel.: 777001161
auto: ex free 1,8/Disco2
Bydliště: opatovice nad labem

Re: spanie v disco 2

#107 Příspěvek od fugín » 18 čer 2014 23:23

jo,já si to myslel že ty boky budou ty místa kde já mám boxy. Prostě mi to prosím pošli na mejla a pokud možno co nejvíc info a výkresů. třeba taky i kde se dají sehnat takový pěkný pojezdy na šuplíky,to v případě že bych se do nich pustil taky. Já tě pak budu všude chválit :yes
EX: Freelander 1 1,8 benz. 2002
Akt.: Discodvojka Td5 2004 Žoffka-strašně drahá

Uživatelský avatar
Benjamin
Příspěvky: 3515
Registrován: 08 lis 2010 11:31
auto: F150+bouda Gladiator
Bydliště:

Re: spanie v disco 2

#108 Příspěvek od Benjamin » 18 čer 2014 23:37

Ty pojezdy by mě zajímaly taky....i když věřím, že něco najdu, když prolezu nějaké nábytky...
Jinak nevím, zda to tu už není, ale tento odkaz by se mohl hodit: http://www.essentracomponents.cz/mini-push---zamky
Právě se to chystám objednat a ano, okoukal jsme to u Tomáše a myslím, že to funguje i vypadá velmi dobře :yes díky ;)
UK:LR4 SDV6 HSE/Jaguar XK8 4.0/Rover 75 2.0 CDT Tourer/Triumph Spitfire 1500/LR DII Td5 Medvědi/LR Free 2.0 D/Jaguar XJ12 Sovereign. NonUK: Ford F-150 obytná nástavba Gladiator XL
www.nomadbear.cz

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: spanie v disco 2

#109 Příspěvek od MadTom » 18 čer 2014 23:46

Pojezdy jsou normální nábytkářské kuličkové plnovýsuvy - v mém případě mají šuplíky hloubku 80cm a výsuvy jsou 70cm, takže šuplíky nevyjednou úplně. Nosnost je tuším 40kg, ale testoval jsem to na 70kg a drželo to.
esentra - dříve sunap plasty, má jak ty zámky na šuplíky, tak plastové spojky na jekly a fůru dalších hezkých věcí.
Zamykací šuplíky mají sice jenom takové malinké zámečky, ale docela to používám, když už musím něco nechat v autě. Krádeži by to asi nezabránilo, ale znepříjemnilo by jim to.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: spanie v disco 2

#110 Příspěvek od MadTom » 18 čer 2014 23:48

Ještě jedna drobnost - pozor při tvorbě skládacího vrchu - pod stropem není moc místa - já jsem si dělal šablonu z papundeklu, abych to nemusel řezat dvakrát.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
fugín
Příspěvky: 2271
Registrován: 13 lis 2011 21:56
tel.: 777001161
auto: ex free 1,8/Disco2
Bydliště: opatovice nad labem

Re: spanie v disco 2

#111 Příspěvek od fugín » 27 čer 2014 17:50

Tak jekly mám nařezaný,spojky objednaný,dřevo dodá kámoš za nákupku i s pojezdama,matrace jsou koupený. Tak až dorazí spojky začnu to dávat dohromady. Dík za rady.
EX: Freelander 1 1,8 benz. 2002
Akt.: Discodvojka Td5 2004 Žoffka-strašně drahá

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: spanie v disco 2

#112 Příspěvek od MadTom » 27 čer 2014 20:03

Jenom k těm výsuvům - existují verze na 40kg zatížení a na 90kg zatížení. Doporučuji ty pevnější, cenovej rozdíl je minimální.
A jedna drobnost co jsem zatím nevyřešil - nějaké zajištění, když je to pootevřené a auto je z kopce - buďto to člověka praští, nebo mu to přicvakne prsty.
A jednoznačně doporučuju nějaké zamykání - není to o tom, udělat z toho trezor, ale znepříjemnit to případnému zloději.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
fugín
Příspěvky: 2271
Registrován: 13 lis 2011 21:56
tel.: 777001161
auto: ex free 1,8/Disco2
Bydliště: opatovice nad labem

Re: spanie v disco 2

#113 Příspěvek od fugín » 27 čer 2014 20:49

Nějaký ten zámek bude mít ten kámoš v krámu taky a věřím,že nějaký to brzdění na šuplíky je nejspíš už vymyšlený taky. Až tam pojedu tak ho vyzpovídám. Mají tam těch nábytkových serepatiček od všelijakých firem úplný hromady. Ale dřív než tohle,budu spíš řešit to přeložení vnitřní kliky abych nemusel vylejzat bokem. Taky přemýšlím nad nějakým schůdkem,protože počítám že po nějakým tom večerním diskutování :beer by mohlo být trochu obtížnější se do tý výšky vyšplhat :chuckle
EX: Freelander 1 1,8 benz. 2002
Akt.: Discodvojka Td5 2004 Žoffka-strašně drahá

Uživatelský avatar
Benjamin
Příspěvky: 3515
Registrován: 08 lis 2010 11:31
auto: F150+bouda Gladiator
Bydliště:

Re: spanie v disco 2

#114 Příspěvek od Benjamin » 27 čer 2014 22:08

fugín píše:Taky přemýšlím nad nějakým schůdkem,protože počítám že po nějakým tom večerním diskutování :beer by mohlo být trochu obtížnější se do tý výšky vyšplhat :chuckle
Z vlastní zkušenosti :beer :drink :angel vím, že nahoru to jde dobře (a to i do střešního stanu), ale dolu :tmi :chuckle
Naposledy upravil(a) Benjamin dne 28 čer 2014 14:24, celkem upraveno 1 x.
UK:LR4 SDV6 HSE/Jaguar XK8 4.0/Rover 75 2.0 CDT Tourer/Triumph Spitfire 1500/LR DII Td5 Medvědi/LR Free 2.0 D/Jaguar XJ12 Sovereign. NonUK: Ford F-150 obytná nástavba Gladiator XL
www.nomadbear.cz

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: spanie v disco 2

#115 Příspěvek od MadTom » 28 čer 2014 06:31

Jsem po skoro dvou letech opravil originál stupačku. Funguje to dobře, tak budu doufat, ze to chvilku vydrží.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
fugín
Příspěvky: 2271
Registrován: 13 lis 2011 21:56
tel.: 777001161
auto: ex free 1,8/Disco2
Bydliště: opatovice nad labem

Re: spanie v disco 2

#116 Příspěvek od fugín » 02 črc 2014 18:57

Tak konstrukci do kufru mám už hotovou,ale kvůli kastlíku zadních dveří budu mít délku ložné plochy (jen) 195 cm,víc z toho nevymáčknu. Příští týden dodělám šuplíky,sešroubuju desky,něčím je potáhnu a až na přeložení kliky bude hotovo.
EX: Freelander 1 1,8 benz. 2002
Akt.: Discodvojka Td5 2004 Žoffka-strašně drahá

Uživatelský avatar
Benjamin
Příspěvky: 3515
Registrován: 08 lis 2010 11:31
auto: F150+bouda Gladiator
Bydliště:

Re: spanie v disco 2

#117 Příspěvek od Benjamin » 05 črc 2014 11:30

fugín píše:Tak konstrukci do kufru mám už hotovou,ale kvůli kastlíku zadních dveří budu mít délku ložné plochy (jen) 195 cm,víc z toho nevymáčknu. Příští týden dodělám šuplíky,sešroubuju desky,něčím je potáhnu a až na přeložení kliky bude hotovo.
Pak nezapomeň nahodit nějaké fotky fugíne, určitě mě to zajímá ;)
UK:LR4 SDV6 HSE/Jaguar XK8 4.0/Rover 75 2.0 CDT Tourer/Triumph Spitfire 1500/LR DII Td5 Medvědi/LR Free 2.0 D/Jaguar XJ12 Sovereign. NonUK: Ford F-150 obytná nástavba Gladiator XL
www.nomadbear.cz

Uživatelský avatar
fugín
Příspěvky: 2271
Registrován: 13 lis 2011 21:56
tel.: 777001161
auto: ex free 1,8/Disco2
Bydliště: opatovice nad labem

Re: spanie v disco 2

#118 Příspěvek od fugín » 05 črc 2014 22:19

Benji na tom nebude nic ke koukání,ono to bude vlastně skoro věrná kopie toho co dělal Tom,jen s malými rozměrovými změnami. Zatím jsem skončil v týhle fázi:
1.jpg
Dneska a zítra to mělo být skoro komplet jenže náš místní truhlář je slibotechna,a já si musím příští týden sehnat desky sám :angry . Šuplíky budou se zámkama a se zapuštěnými madly. Návštěva kamaráda se vyplatila,plnovýsuvy+zámky+pěkný madla mě stály jen 450 českých :yes ,jo a ptal sem se ho na nějakou tu brzdu šuplíků,jak měl Tom strach o prsty a ono snad fakt nic takovýho neexistuje. Ukázal mě spoustu výsuvů s různými dojezdy,ale žádný co by naloženej šuplík bezpečně zastavilo aspoň 2-3 cm před rámem,takže to neřeším.
EX: Freelander 1 1,8 benz. 2002
Akt.: Discodvojka Td5 2004 Žoffka-strašně drahá

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: spanie v disco 2

#119 Příspěvek od MadTom » 05 črc 2014 22:25

A hele, kdepak jsem to už viděl. :yes
S tou brzdou - když budu otevírat nebo zavírat šuplík, tak tam ty pracky nebudu strkat, to není problém. Tedy to nemusí být automatické. Myslel jsem spíš na možnost ručního zajištení - ono občas ta třetí ruka na podržení šuplíku otevřeného docela chybí.
Na druhou stranu, nejčastěji šuplíky poslední dobou používám u Globusu - dobře se do toho dává nákup. A aspoň v Olomouci to parkoviště není moc z kopce, takže je to v pohodě. :mrgreen:
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
fugín
Příspěvky: 2271
Registrován: 13 lis 2011 21:56
tel.: 777001161
auto: ex free 1,8/Disco2
Bydliště: opatovice nad labem

Re: spanie v disco 2

#120 Příspěvek od fugín » 10 črc 2014 17:00

Na to že jsem šuplíky původně nechtěl tak se mi to teď moc líbí :mrgreen: . Ještě tam chybí ty zámky a desky na spaní jsou už taky objednaný.
2.jpg
1.jpg
EX: Freelander 1 1,8 benz. 2002
Akt.: Discodvojka Td5 2004 Žoffka-strašně drahá

Odpovědět