Topení u freelandra

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
favore
Příspěvky: 507
Registrován: 03 bře 2008 13:30
Bydliště: BLATNÁ

Topení u freelandra

#1 Příspěvek od favore » 03 bře 2008 13:51

Jsem čerstvý majitel Freelandra 1,8 1999.Koupil lsem ho bez manuálu a teď tápu co a jak.Mám ve voze časový spínač topení a neumím ho správně nastavit.Spínač je Habesto,lze nastavit 3 časy sepnutí nezávislého topení.Myslím si(možná mylně) že po natopení by se měl sepnout ventilátor a ohřát vnitřek vozu.Jestli je to tak,poraďte jak ho nastavit,mně se tak jednoduchá věc nedaří,asi jsem v..!Ve voze jsou vyhřívané sedačky a nemají vlastní spínač.Kdy topí?Těsně po nastartování se ozve v motorovém prostoru cvaknutí jako když se natlakuje hydraulika.Jinak přede jako kočka.Má to tak být nebo je to nějaká závada?Poradí někdo?Díky :shock:

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Admin » 03 bře 2008 15:03

Ten ovladač co popisuješ by mohlo být od Webasta nezávislé topení. Obrázek hodin by napověděl víc.
Pokud máš vyhřívané sedačky, měly by mít ovladač.

geršák
Příspěvky: 251
Registrován: 08 pro 2007 20:41
Bydliště: Hluboš

#3 Příspěvek od geršák » 03 bře 2008 16:39

ahoj tak to cvaknutí při startu ,jak řikáš tam mám taky ,nemám s tím zatím problém
:wink:
FREE 1,8i r.99

Uživatelský avatar
favore
Příspěvky: 507
Registrován: 03 bře 2008 13:30
Bydliště: BLATNÁ

#4 Příspěvek od favore » 03 bře 2008 17:26

Omlouvam se,než jsem došel z garáže nějak se mi ten název pomotal-časovej spínač se jmenuje WEBASTO,foto bohužel nepošlu,tak ho zkusím popsat,pokud to bude stačit!Černá krabička asi 5 krát 4 cm,v horní části displej,v pravo pod ním malé tlačítko se značkou hodin,na spodní straně 4 větší tlačítka označená -z leva-plamének,šipka vlevo,šipka vlevo,SET,šipka v pravo.Nastavím požadovaný čas sepnutí,topení sepne.Doba po které vypne je nastavena?Neměl by sepnout ventilátor do kabiny?Pod oběma předníma sedačkama jsou topné desky,vedou od nich žluté vodiče ale samostatný spínač jsem ve voze nenašel.Nespínají s nějakou funkcí topení? :shock:

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Admin » 04 bře 2008 07:43

Myslím, že vyhřívané sedačky z výroby se používali od r.v.2001 a měli samostatný tlačítko. Je možný že někdo použil sedačky z jinýho modelu.
Nevím, těžko říci. Jsou v kůži nebo mají látkový potah?

To topení bude nezávislé ale záleží jak ho někdo zapojil. Např. u Discovery II větrák spínal.
Když topení zapneš, funguje?

Uživatelský avatar
favore
Příspěvky: 507
Registrován: 03 bře 2008 13:30
Bydliště: BLATNÁ

#6 Příspěvek od favore » 04 bře 2008 13:24

Pokud jsem dobře pochopil z papírů které jsem dostal k vozu,zapojovali to ve značkovém servisu LR a Volvo v Německu,tam by to snad měli udělat správně.Topení běží nádherně.Nevím.Provedu ještě pár pokusů jestli mi něco napadne,jinak to svěřím někomu kdo tomu rozumí,i když sehnat šikovného autoelektrikáře je problém.Alespoň tady u nás.Free je vyrobenej 12/99 a ty sedačky jsou látkové a podle opotřebení bych tipoval že jsou původní.Že by si někdo dával práci při výměně sedaček s připojováním když by věděl že to nebude makat se mi nezdá.Provedení není amatérské,vypadá to jako z fabriky(připojení na spec. konektory,provedení připojení,vodiče vedou do přesně kulatých otvorů v tapicírunku atd.)Nějak to dopadne,jdu pokusovat!Krásnej den!!

Uživatelský avatar
De Lite
Příspěvky: 209
Registrován: 09 srp 2006 08:27
Bydliště: Jizerky
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od De Lite » 05 bře 2008 22:48

Ovládání, resp. spínače vyhřívání předních sedaček jsou na středové konzole v úplně spodní řadě. Nad tím jsou spínače vyhřívání zadního okna ( levá strana ) a spínač vnitřní cirkulace vzduchu ( pravá strana ).
Freelandering - stav duše

Uživatelský avatar
favore
Příspěvky: 507
Registrován: 03 bře 2008 13:30
Bydliště: BLATNÁ

#8 Příspěvek od favore » 06 bře 2008 13:41

Na středové konzoli mám záslepky místo dvou spínačů,proto jsem to nemohl vymyslet.Jestli je to tak jak píšeš,tak kdoví jak je to zbastlený!Seženu někde originální spínače?Nemáte někdo elektricé schema na Free 1.8 benzín r.v. 1999 (naskenovat,přeposlat)??Co se týče toho topení-opravdu ohřívá pouze motor a ventilátor lze pustit pouze po vypnutí topení a zapnutí klíčku.Překvapilo mi jak špatně ofukuje přední sklo!Nejdéle je opocená levá horní část,výhled řidiče!! :shock:

loscadlos

Nezávislé topení Webasto

#9 Příspěvek od loscadlos » 10 dub 2008 08:41

:idea: Mám ho taky a trvalo mi dlouho než jsem na to přišel nakonec je to celkem jednoduchý.Takže nejdřív tlačítko v pravo zmačkneš a šipkama nastavíš aktuelní čas.Potom tlačítka 1,2,3 slouží k nastavení tří spínacích časů např. 1)ráno před odjezdem do práce 2)před odjezdem z práce 3)co chceš.To znamená po nastavení hodin zmačkneš 1) a nastavíš čas sepnutí topení a necháš to bejt nastavený čas chvíly svítí a potom zůstane jen červený diplej a 1), potom si nastavíš intenzitu ventilátoru 1,2,3,4 a otočíš kolečkem teploty na maximum.Symbol plamínek by po nastavení nemněl být na displeji zázorněn jestli ano tak zmačkni tlačítko pro jeho zrušení.Jinak tlačítko plamínek je určeno pro okamžité zapnutí nebo vypnutí topení.Vyzkoušej to a když to nepůjde tak očisti kontakty přímo na motůrku topení, který je většinou namontovaný pod kapotou v prostoru pod čelním sklem a nebo bude v pr.....i spínací relé :idea:

Uživatelský avatar
favore
Příspěvky: 507
Registrován: 03 bře 2008 13:30
Bydliště: BLATNÁ

#10 Příspěvek od favore » 11 dub 2008 11:18

Díky.Programování topení mi funguje jen mi nefouká teplo do vozu.Nejde při topení ventilátor.Když jsem to prohlížel našel jsem volný vodič s konektorem.třeba je to ono?Nepodíval by ses mi kam je připojenej slabej žlutej vodič z nezávislého topení,vede napříč vozem na stranu baterie a končí hned pod oknem v motorovém prostoru u společné kostry a relátek.Nemám schema a nerad bych něco zvoral.Naporadil bys mi něco o tom vyhřívání sedaček?Při odlehčení vozu(na malé nerovnosti,na přejezdu) mi něco klepe na straně pravého kola.Vůli v čepech jsem neobjevil. Nedělal by to jeden čep na tyčce od stabilizátoru? Díky a pěknej den!! :shock:

Odpovědět