Přestavba RRC na 4,6 V8

Classic, 1995, 2002, 2006, Sport
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4442
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba RRC na 4,6 V8

#301 Příspěvek od Kokesek » 09 čer 2015 20:08

Podivej se na hodnoty Fuel TRIMU. Mel bys chodit kolem 50%. To ti hodne napovi jestli mas problem na vzduchu nebo palivu.
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba RRC na 4,6 V8

#302 Příspěvek od Mirko » 09 čer 2015 22:33

Podíval bych se, ale nemám tam lambdy, takže tato možnost není. Dotáhl jsem dnes šroub na bypassu vedle klapky a teď chodí steppermotor v oblastech v jakých má chodit, ale tzv základní volnoběh s odpojeným stepperem je nižší, než by měl být. Falešný vzduch tam přes veškerou snahu nemohu najít a spíš se přikláním už k problému se zapalováním. Prostě mám pocit, že když je motor teplý, tak vynechává zejména při plynulé rychlé jízdě je to poznat, jako by auto sebou neustále malinko škubalo. Kdybych nebyl cíťa tak jsi toho nejspíš ani nevšimnu, ale je to spojený i s tím, že vůz pak začne smrdět po benzínu.
Ostatní hodnoty diagnostiky jsou naprosto OK - všechny teploty, váha vzduchu, snímač klapky, volnoběžný režím. Změřil jsem i tu polohu klapky a i ta je v pořádku.
Jediný co tedy po stažení volnoběžného bypassu není OK je rychlost - řídicí jednotka mi hlásí většinou výrazně pomalejší rychlost než tachometr - dle Marka Adamse to ale řešit nemám, slouží to hlavně k určení volnoběžného režimu a některé TVR mají tento snímač nahrazený pouze statickým snímačem - zda vůz jede nebo stojí.
Na zapalování bohužel je diagnostika krátká, tam rozdělovač může dělat co chce.

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba RRC na 4,6 V8

#303 Příspěvek od Mirko » 21 čer 2015 12:42

Minulý týden jsem začal dále řešit vynechávání mého vozu, poté co mi na plyn rozstřelil další hadici sání. Zjistil jsem, že dva zapalovací kabely od firmy Powerspark byli totálně mrtvé a jeden na horní hranici odporu. Objednal jsem taky sadu na přemístění zapalovacího modulu, který je původně v nehostinných podmínkách na rozdělovači, a díky této sadě se může přemístit k cívce, kde ho teplo a vibrace méně ničí.
Akorát že sada se zapalovacími moduly Lucas přišla v krabici Britpart a výsledek byl, že jsme s elektrikářem skoro den trávili hledání důvodu, proč po instalaci druhého rozdělovače a relokační sady nemám jiskru. Ukázalo se, že Britpart opět dostál svému jménu a ve výrobě přehodili dva kabely na jednom konektoru, které pak vedli přehozeně k cívce. Kdybych o tomhle produktu nečetl večer tolik "skvělých" recenzí, tak by mě to nejspíš ani nenapadlo. Pak už chytal, jede zas o něco lépe, ale nyní jdu ještě hledat "falešné vzduchy" poněvadž ani při ucpání sání motor nechcípne!

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Přestavba RRC na 4,6 V8

#304 Příspěvek od MadTom » 21 čer 2015 17:14

To je dobrej motor, pokud běží s ucpaným sáním. Tak ho dolaď, aby při tom měl i výkon a nepotřebuješ šnorchl, stačí špunt. :mrgreen:
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba RRC na 4,6 V8

#305 Příspěvek od Mirko » 21 čer 2015 21:16

Tak dneska jsme ten motor pořádně "vykouřili" - říkám tomu systém Cigarillo Cherry. Hlavní důvod proč nechcípne je, protože mezi filtrboxem a váhou vzduchu není od výrobce těsnění a motor tudy vesele nasává nefiltrovaný vzduch. Nicméně ten aspoň jde přes váhu vzduchu, na chod motoru by tedy neměl mít vliv. Horši bylo opět špatně těsnicí "násosek" LPG. Zatím jsem to celé vyřadil a užil si zas chvíli motor bez toho omezovače průtoku v podobě reduktoru LPG. Vlastně poprve od výměny vačky a je hodně cítit, že v otáčkách už se mu tolik nechce jako u staré "otáčkové" vačky.

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba RRC na 4,6 V8

#306 Příspěvek od Mirko » 22 čer 2015 20:09

Moc se to nepodařilo vyfotit, ale při podrobném prohlížení je vidět stoupající kouř mezi plynovým difuzorem a násoskem plénumu.
Obrázek

Uživatelský avatar
teslo
Příspěvky: 2654
Registrován: 25 led 2007 08:44
Bydliště: Bratislava

Re: Přestavba RRC na 4,6 V8

#307 Příspěvek od teslo » 23 čer 2015 09:49

ja som to daval pre istotu na silikon. Resp. vsetky spoje od snorchla az po sanie. Kvoli brodeniu :wink:
Range Rover Classic 3.9V8EFI, plus zopar drobnosti:)
Range Rover P38 2.5TDS

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba RRC na 4,6 V8

#308 Příspěvek od Mirko » 25 čer 2015 11:34

Ještě jsme nablikali předstih, seřídil jsem znovu volnoběh a přidal na bohatosti. Mám to teď chvíli v provozu a musím zaklepat na dřevo - teď je to opravdu paráda. Uvidíme jak dlouho :mrk
Ještě vyřešit ten stále pozdní nástup tlaku oleje. Starty jsou lepší, pouze za studena je tam ještě za potřeby o pár otáček víc než bych chtěl, ale mám opravdu pocit, že se dostávám do fáze ladění a ne zprovoznění. Už vymýšlím kudy nyní dál, lákají mě upravené trumpety v plenumu a možná se pustím do těch hlav, respektive jejích kanálků, ale to vidím spíš na dlouhé zimní večery.

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba RRC na 4,6 V8

#309 Příspěvek od Mirko » 12 črc 2015 19:59

Obrázek

A zase ven, zítra povím víc:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba RRC na 4,6 V8

#310 Příspěvek od Mirko » 13 črc 2015 11:18

Tak se mi po všem tom startování bez tlaku oleje protočil šálek na ojnici. Ostatní už byli taky dobře na odpis. Takže padlo po konzultaci s Pešlem v sobotu odpoledne rozhodnutí, že motor musí ven, klika na výbrus. Nedělní poledne už jsme s Evženem strávili rozborkou motoru na atomy a dnes se vše zavezlo do brusírny. Zítra snad budu vědět jak je na tom. Očividně toho bylo špatného víc, protože motor je po 15tis. km zakarbonovaný přesto, že jel 90% na LPG. Uvidíme, zdá bude muset být i výbrus válců, nebo zda to hónování ještě spraví. Po dnešním telefonatu s eliottem mám dojem, že ten motor před mou první rozborkou neměl ve válcích naběháno prakticky nic, i když prodejce tvrdil jinak, a já jsem celou dobou jezdil s motorem, který byl v záběhu. Odpovídá tomu i to, že postupně přestal žrát olej.
Takže teď podruhé a pořádně :rock

Uživatelský avatar
tomáš štěpnička
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 srp 2008 09:37
Bydliště: Nový Jáchymov

Re: Přestavba RRC na 4,6 V8

#311 Příspěvek od tomáš štěpnička » 15 črc 2015 13:19

ahoj. obdivuju že tě to ještě baví.....mě to přijde že se v tom prakticky vrtáš v jednom kuse :roll:

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba RRC na 4,6 V8

#312 Příspěvek od Mirko » 15 črc 2015 15:22

Popravdě nebaví, chci jen jezdit, ale není mi dopřáno a na druhou stranu nechce se mi šoupnout i svého čtvrtého classica do stodoly a koupit si skútra... a na renovaci dvoudveřáka teď není čas ani nejsou peníze.
Na obhajobu musím říct, že 4,6-ka přece jen má přes veškeré problémy najeto 15 tis. km, kdy jsem jen jednou nedojel do cíle.
Momentálně mám info z brusírny, že válce musí na výbrus a po všem zvažování je ještě ve hře jeden nově převložkovaný blok, což nakonec vyjde skoro šulnul.
Paul z V8tuner mi do telefonu řekl, že nejspíš jsem měl celou dobu vadné "prsa", kdy byla moc velká vůle v uložení hřídele olejového čerpadla. To staré čerpadlo je navržené pro menší ložiska na 3,5 a 3,9 a utáhne 4,0 a 4,6ku jen, když je ve velmi dobrém stavu. Paul má "samozřejmě" v nabídce vylepšené prsa s výkonnějším čerpadlem - o 10% vyšší ozubené kolečka. Asi to bude ta správná cesta, i když se vším okolo ne zrovna levná.
Alternativa, která nad tím vším visí je vytáhnout ze stodoly starý motor 3.9, který v tom autě byl a fungoval, kopnout ho tam a řešit 4,6 později - nebo už nikdy.

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Přestavba RRC na 4,6 V8

#313 Příspěvek od MadTom » 15 črc 2015 19:03

Takže jestli jsem to správně pochopil, tak problém je v mazání? To je docela pech.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba RRC na 4,6 V8

#314 Příspěvek od Mirko » 15 črc 2015 20:25

Ano, problém byl od začátku s pozdním nástupem tlaku oleje. Zkoušeli jsme to řešit jinou viskozitou, opravou olej. čerpadla, výměnou těla olej. čerpadla, přicpání průtoku na vahadlech, ale víceméně bez úspěchu.
A ono těch pár vteřin se nasčítá, zejméná protože to auto jezdí ve městě a startuje několikrát denně.
Je pravda, že 4,6ky a vlastně i pozdější 3,9 a 4,0 měli jiné olejové čerpadlo - zřejmě výkonnější, ale má zas jiné mouchy. Na mém motoru byli prsa z 3,9ky před touhle změnou a motory 3.5, 3.9 a 4.2 měli menší průměry ložisek než mají 4.6 a 4.0. Všechno se vším to vedle zřejmě k tomuto výsledku.

Uživatelský avatar
mipr
Příspěvky: 656
Registrován: 11 črc 2014 11:34
tel.: +421907431767
auto: Diskosky mam rad :-)
Bydliště: Horska 30, Bratislava

Re: Přestavba RRC na 4,6 V8

#315 Příspěvek od mipr » 15 črc 2015 20:31

@Mirko :yes
LRservis.sk Bratislava
specializovany servis pre znacku Land Rover
byvaly autorizovany distributor Bearmach (skoncili...)

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba RRC na 4,6 V8

#316 Příspěvek od Mirko » 31 srp 2015 22:29

Když už byl motor venku, tak jsem se rozhodl že trochu opucujeme motorový prostor, který se před pár lety vyvařoval. Jelikož se mi ale fakt nechtělo do flexky a ani odstrojit celé auto, tak zítra dojde na tryskání suchým ledem. Sundal jsem většinu věcí z motorvého prostoru a i něco z podvozku, aby se zároveň mohl odstranit nátěr podvozku, který asi kdysi nanesl nějaký dobrodinec a dodnes jsem z toho asfaltu pokaždé ulepený, když se něco dělá pod autem. Nové laky už mám nakoupené, snad vydrží déle než zaručené recepty na podvozky tatrovek.
Jsem strašně zvědavý na výsledek. Zítra v osm to začíná akce "Suchý led" na Dornychu 102, kdo se chce přijít podívat, je vítán. Dle předběžného odhadu tam budeme prakticky celý den.
Ohledně motoru:
Bude nově vyvložkovaný blok 4.6, nové písty s vyšší kompresi (kolem 10:1) Ostatní už zůstane zachované, akorát potřebné se vymění (Ložiska vačky, mrazové zátky, šálky, šrouby ojnic atd...) Možná se ještě pustíme "port matching" na hlavách.

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba RRC na 4,6 V8

#317 Příspěvek od Mirko » 01 zář 2015 14:22

Mezistav:

Obrázek

Obrázek

Jde to ale ztuha a odhaluje to další díry - ale aspoň to nemusím dělat já

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba RRC na 4,6 V8

#318 Příspěvek od Mirko » 01 zář 2015 14:34

Díry:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba RRC na 4,6 V8

#319 Příspěvek od Mirko » 03 zář 2015 00:06

Je to celkem efektivní metoda, i když vzhledem k čekajícím úkolům jsem už nechtěl sundat vrstvu prachu. Pánovi ve skafandru jsem fakt nezáviděl mířit skoro sedm hodin na podvozek mého auta. Dalších X-hodin jsme pak uklízeli dílnu. Navíc je to hluk, že na nás posílali i městskou policií.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jenom jedna hrouda toho, co odpadlo ze zadní části vozu

Obrázek

Uživatelský avatar
mipr
Příspěvky: 656
Registrován: 11 črc 2014 11:34
tel.: +421907431767
auto: Diskosky mam rad :-)
Bydliště: Horska 30, Bratislava

Re: Přestavba RRC na 4,6 V8

#320 Příspěvek od mipr » 03 zář 2015 08:53

:yes

Odpovědět