Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#121 Příspěvek od dava » 25 lis 2015 21:11

MadTom píše:Jestli máš problém se spínačema v modulátoru, tak nejdřív oprav to a potom uvidíš. Ono to totiž tak nějak všechno souvisí.


:grin: jo, to jsem nějak nechtěl slyšet čoveče... ale asi máš pravdu, však už je vozím půl roku v kastlíku nový. Kdyby mrchy nebyly zespoda, tak jsou dávno přehozený... koukal jsem že se to dá i bez vyndání modulátoru , ale je to práce pro gynekologa
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5087
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#122 Příspěvek od DanoDEF » 25 lis 2015 22:09

dava píše:... ale je to práce pro gynekologa
... za par minut je to hotove pohodicka.
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Tomanus
Příspěvky: 171
Registrován: 27 dub 2013 17:14
tel.: 775392424
auto: Disco I, Bmw e46 325
Bydliště: okolí České Lípy

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#123 Příspěvek od Tomanus » 26 lis 2015 04:35

Ahoj já měl problém konektoru vevnitř modulátoru do kterého se ty řídící spínače připojuji ten štekr asi nefungoval zatkla tam brzdová kapalina. Musel jsem udělat bypass viz. foto strana 6
Přílohy
image.png
image.png (72.51 KiB) Zobrazeno 10801 x

Uživatelský avatar
VencaZE
Příspěvky: 3564
Registrován: 17 kvě 2008 14:51
tel.: 602 550 993
auto: 110HT, S2A 88, G66
Bydliště: Brod nad Tichou, okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#124 Příspěvek od VencaZE » 10 kvě 2016 21:00

Tak se tím zrovna taky zabývám a našel jsem v jedné diskusi hezky rozkreslený vnitřek modulátoru, pro zajímavost :).
SVS OPTION B.jpg
Urbanovi Pneu&Cars- Servis Land Rover, diagnostika, autoelektro, pneuservis a jiné.. urbanovipneucars@email.cz
WWW: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 12&t=26864
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty. OK1LRD

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4442
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#125 Příspěvek od Kokesek » 11 kvě 2016 13:08

DanoDEF píše:
dava píše:... ale je to práce pro gynekologa
... za par minut je to hotove pohodicka.

presne jak pises, jeden uzemnim primo pres ocko a druhy napajim na kabel....CCA 20min
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

Uživatelský avatar
tomashan
Příspěvky: 568
Registrován: 29 led 2011 08:25
tel.: 0948777096
auto: RR p38, D2
Bydliště: Rajec, Žilinský kraj

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#126 Příspěvek od tomashan » 05 srp 2016 13:58

Zdravim, takze rozsvietili sa mi tri klasicke kontrolky plus cervena brzda, auto som dal na PC ukazalo slaby signal predne lave cidlo tak som cidlo vymenil vydrzalo to asi 40km a zase sa rozsvietili, po case som vymenil cely naboj a aj dalsie nove cidlo s nim a dufam ze to bude ok ale zase sa to objavilo ale teraz to vydrzalo skoro 100km :doh . PC stale ukazuje prerusovany signal, slaby signal cize skusim este vymenit celu kablovacku az k RJ len by som rad vedel ci to uz niekto robil a ak ano ake je to narocne a naco si davat bacha....ak uz toto nepomoze tak som zufaly :cry
Naposledy upravil(a) tomashan dne 05 srp 2016 16:00, celkem upraveno 1 x.

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#127 Příspěvek od MadTom » 05 srp 2016 15:30

Nevím co máš za diagnostiku, ale Nanocom umí ukázat i úroveň z jednotlivých čidel. Takže se to dá porovnat. A nebo osciloskop a podívat se pěkně za jízdy, co to dělá. Protože to co popisuješ není úplně normální. A pozor na jednu věc - některé diagnostiky mají občas problém s tím, co je pravá a co levá strana.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2461
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#128 Příspěvek od Hubert » 07 srp 2016 10:14

jamalgrass píše:Zdravim, takze rozsvietili sa mi tri klasicke kontrolky plus cervena brzda, auto som dal na PC ukazalo slaby signal predne lave cidlo tak som cidlo vymenil vydrzalo to asi 40km a zase sa rozsvietili, po case som vymenil cely naboj a aj dalsie nove cidlo s nim a dufam ze to bude ok ale zase sa to objavilo ale teraz to vydrzalo skoro 100km :doh . PC stale ukazuje prerusovany signal, slaby signal cize skusim este vymenit celu kablovacku az k RJ len by som rad vedel ci to uz niekto robil a ak ano ake je to narocne a naco si davat bacha....ak uz toto nepomoze tak som zufaly :cry
Některé diagnostiky ukazují čidla ABS u D2 křížem. A to nejenom lavé za pravé ale i přední za azdní a to i klidně do kříže. Je tedy třeba zjistit o které čidlo s jedná- Dělá se to tak že se úplně odpojí jedno čidlo a diagnostikou pak identifikovat které čidlo nahlásí odpojené.
Tak jestli není problém toto. :idea:
Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

Uživatelský avatar
tomashan
Příspěvky: 568
Registrován: 29 led 2011 08:25
tel.: 0948777096
auto: RR p38, D2
Bydliště: Rajec, Žilinský kraj

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#129 Příspěvek od tomashan » 08 srp 2016 02:26

Diagnostika ich ukazuje nastastie dobre teda predpokladam kedze ukazovalo aj zadne a to som vymenil a ok ....horsie je to s tym predkom.

Uživatelský avatar
tomashan
Příspěvky: 568
Registrován: 29 led 2011 08:25
tel.: 0948777096
auto: RR p38, D2
Bydliště: Rajec, Žilinský kraj

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#130 Příspěvek od tomashan » 19 srp 2016 08:36

Takze moja skusenost s troma amigos je uz vecny boj. Auto som uz kupil s rozsvietenymi kontrolkami a poruchou, po vymene zadnych cidiel uz PC ukazoval iba predne lave a to sa neopravilo ani po vymene noveho cidla, tak som vymenil naboj a tym aj dalsie cidlo, chyba zostala. Teda presnejsie niekedy to fungovalo niekedy nie a PC ukazoval chybu slaby signal, prerusovany...Casom som vymenil aj to elektricke udelatko na modulatore abs a chyba zahadne zmyzla a vydrzalo to tak neskutocnych cca 100 km a zase sa objavila, slaby signal lave predne cidlo. Po nejakej dobe som zistil ze mi PC ukazuje prud v cidlach a vsetky tri funkcne maju 2,2 V a predne lave sa pohybuje od 1,4 V do 1,8 V. Sranda je ze ked to ma 1,4 V tak cidlo vykazuje ako chybne ale ked uz ma 1,8 V tak je to Ok a funguje to, kontrolky nesvietia. Cize som dospel k tomu ze vymenim celu kablovacku az po RJ a hadam to uz bude ok, kezde predpokladam ze bude niekde nalomeny kablik a zle vedie prud. Dufam ze to po skoro roku uz konecne bude fungovat viac ako par km

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#131 Příspěvek od MadTom » 19 srp 2016 09:43

Ono by to mělo ukazovat nejenom napětí z čidla, ale i rychlost kterou se dané kolo točí. Doporučuju auto zvednout do vzduchu a nastartovat tak, aby se kola točila zhruba rychlostí 5km/h - potom se dá porovnávat výstup z kol navzájem. A pokud bude jedno špatné, tak čidlo odpojit, aby se potvrdilo, že je problém v konkrétním čidle a není to tak, že by si diagnostika pletla strany. Těch 2,2V by tam mělo být docela stabilně.
Ještě je tu možnost přepíchnout dráty na konektoru řídící jednotky - prohodit 2 čidla. Jestli se problém s napětím přesune na jiné čidlo, je to v drátech nebo v čidle, jestli zůstane, je to v řídící jednotce.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5087
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#132 Příspěvek od DanoDEF » 19 srp 2016 10:53

MadTom píše:Doporučuju auto zvednout do vzduchu a nastartovat tak, aby se kola točila zhruba rychlostí 5km/h - potom se dá porovnávat výstup z kol navzájem.
... a uz si to skusal ? Zareaguje TC.
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#133 Příspěvek od MadTom » 19 srp 2016 11:06

Jo, měli jsme nastartovanou D2 na zvedáku - tedy všechny 4 kole ve vzduchu. Normálně se točila. Podobně, jako když jsem se snažil vyjet v Albánii na pláži z písku, a točila se všechna 4 kola stejně rychle a auto je nehýbalo. Ani v jednom případě TC nefungovalo.
Zvednout na heveru jenom jedno kolo a nastartovat by mě tak nějak ani nenapadlo.
TC (a ABS) pracuje na rozdílu otáček jednotlivých kol, takže když se točí všechny stejně rychle, tak nemá co poznat. Alespoň u D2.
Těch 5km/h proto, aby jednotka SLABS ještě dávala info - ona se tuším při 10km/h odpojí a přestane dávat live-data. A hlavně, aby to gyroskopickým efektem rotujících částí nemělo snahu z heveru spadnout.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5087
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#134 Příspěvek od DanoDEF » 19 srp 2016 11:16

... tak mozno u D2 to tak ma byt. Ked som to skusal na Defendri tak TC dost protestovalo.
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Uživatelský avatar
tomashan
Příspěvky: 568
Registrován: 29 led 2011 08:25
tel.: 0948777096
auto: RR p38, D2
Bydliště: Rajec, Žilinský kraj

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#135 Příspěvek od tomashan » 19 srp 2016 11:23

MadTom píše:Ono by to mělo ukazovat nejenom napětí z čidla, ale i rychlost kterou se dané kolo točí. Doporučuju auto zvednout do vzduchu a nastartovat tak, aby se kola točila zhruba rychlostí 5km/h - potom se dá porovnávat výstup z kol navzájem. A pokud bude jedno špatné, tak čidlo odpojit, aby se potvrdilo, že je problém v konkrétním čidle a není to tak, že by si diagnostika pletla strany. Těch 2,2V by tam mělo být docela stabilně.
Ještě je tu možnost přepíchnout dráty na konektoru řídící jednotky - prohodit 2 čidla. Jestli se problém s napětím přesune na jiné čidlo, je to v drátech nebo v čidle, jestli zůstane, je to v řídící jednotce.

Pozeral som aj tu rychlost teda neskusal som tocit ale vyskusam to ....na PC mi ukazovali vsetky kolesa rychlost 1,7 km/hod. co je trochu divne kedze auto stalo na mieste ...

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4442
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#136 Příspěvek od Kokesek » 20 srp 2016 19:47

jamalgrass píše:
MadTom píše:Ono by to mělo ukazovat nejenom napětí z čidla, ale i rychlost kterou se dané kolo točí. Doporučuju auto zvednout do vzduchu a nastartovat tak, aby se kola točila zhruba rychlostí 5km/h - potom se dá porovnávat výstup z kol navzájem. A pokud bude jedno špatné, tak čidlo odpojit, aby se potvrdilo, že je problém v konkrétním čidle a není to tak, že by si diagnostika pletla strany. Těch 2,2V by tam mělo být docela stabilně.
Ještě je tu možnost přepíchnout dráty na konektoru řídící jednotky - prohodit 2 čidla. Jestli se problém s napětím přesune na jiné čidlo, je to v drátech nebo v čidle, jestli zůstane, je to v řídící jednotce.

Pozeral som aj tu rychlost teda neskusal som tocit ale vyskusam to ....na PC mi ukazovali vsetky kolesa rychlost 1,7 km/hod. co je trochu divne kedze auto stalo na mieste ...
no to neni divne, to je vychozi pozice jednotky. on nikdy neukazuje 0kmh
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

Uživatelský avatar
Mylda
Příspěvky: 227
Registrován: 02 črc 2009 11:45
auto: DII TD5
Bydliště: Českomoravská vrchovina

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#137 Příspěvek od Mylda » 30 srp 2016 12:38

Už to nevydržím a zkusím se zeptat tady, vyměnil jsem opraváře, protože ti předchozí byli totální lempli. Už dříve jsem nechával 2x měnit spínač v řidíci jednotce ABS (doufám, že to dobře píšu, je to klasická závada), když mi svítili všechny tyhle prima kontrolky. Nechával jsem to dělat v dobrých servisech u nás na jihu čech:) Bohužel ted nemám čas auto vozit někam dál, tak jsem ho svěřil šikovnému klukovi, kterému důvěřuju. Opět svítí tree amigos. Na diagnostice to hlásí, že jen nesnímá otáčení kol. Proměřil snímače abs a ty jsou v pohodě. Potom zjistil, že ty kola jsou prohozený, PZ za LP. Když otočí zádním, hlásí to, že se točí přední levá. Nemáte s tím zkušenost? Píšu jak tatar, neboť v tomhle se fakt nevyzná.

U předchozího servisu v Dačicích je možné vše, takže tam něco mohli zmrvit, když se mi v tom dříve hrabali. Například mi "opravovali" uhnilé hadičky u turba tak, že chvíli vše fungovalo, asi měsíc a ted už zase ne. Nový mechanik přišel na to, že to tam nasadili uplně nějak špatně...

Popřípadě se omlouvám, za další offtopic..
DII 2,5TD5 "Aurora" r.v.2004 - Pevnostní nárazník, +2" podvozek
exFreelander 2,0Di "Rover" r.v. 2000 - 42mm lift, kryt motoru
Freelander 2

Uživatelský avatar
VencaZE
Příspěvky: 3564
Registrován: 17 kvě 2008 14:51
tel.: 602 550 993
auto: 110HT, S2A 88, G66
Bydliště: Brod nad Tichou, okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#138 Příspěvek od VencaZE » 30 srp 2016 13:19

Výměna spínačů neřeší všechno- musí se vyřadit i jejich konektor a udělat vlastní nový mimo modulátor.
Urbanovi Pneu&Cars- Servis Land Rover, diagnostika, autoelektro, pneuservis a jiné.. urbanovipneucars@email.cz
WWW: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 12&t=26864
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty. OK1LRD

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#139 Příspěvek od MadTom » 30 srp 2016 13:37

Přesně tak, včera jsem měl jeden telefon od majitele takto opravené D2, kde předchozí servisy řešili opravu půl roku a fungovalo to vždycky jenom chvilku. Po obejití vnitřního konektoru dráty zvenku je víc než měsíc klid.
A k té diagnostice - tady bohužel platí důvěřuj ale prověřuj. D2 není běžné auto, takže univerzální diagnostiky mohou vykazovat chyby, jak to nikdy nikdo pořádně neotestoval až do detailů. Chce to napíchnout u někoho, kdo tohle auto zná, a potom řešit co se vlastně děje.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Mylda
Příspěvky: 227
Registrován: 02 črc 2009 11:45
auto: DII TD5
Bydliště: Českomoravská vrchovina

Re: Kontrolky "TC", "ABS", "ZJAZD"

#140 Příspěvek od Mylda » 09 zář 2016 11:58

Díky za rady, mechanik si to tady přečetl. Zjistil, že spínače jsou zaneřáděný brzdovkou! Bohužel mě mrzí, že tohle už dříve neřešili ve zde známých kvalitních servisech :( Vyvedl mi konektory mimo a uvidíme.

Už chápu, že se mi všechny kontrolky rozsvítily v při náklonech v zatáčkách.. asi na to cákala ta brzdovka.. Už se těším, až si Auroru vyzvednu a pořádně se projedu!
DII 2,5TD5 "Aurora" r.v.2004 - Pevnostní nárazník, +2" podvozek
exFreelander 2,0Di "Rover" r.v. 2000 - 42mm lift, kryt motoru
Freelander 2

Odpovědět