Nákup Disco Sport - poradí zkušení?

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bloud
Příspěvky: 65
Registrován: 20 kvě 2017 22:23
auto: D2 Td5, D sport
Bydliště: Zapad od Prahy

Nákup Disco Sport - poradí zkušení?

#1 Příspěvek od Bloud » 20 kvě 2017 22:42

Ahoj na fóru.
Letos jsme se dostali do situace, kdy vybíráme náhradu stávajícího povozu (Outlander). Jedním z horkých favoritů je Discovery Sport, problém je v tom, že o autě nemám prakticky žádné informace (spolehlivost, jízdní vlastnosti, chování). Sledoval jsem doposud spíš japonce. Auto bude funglovka (max předváděčka), motorizace asi 180koní (zkoušel jsem v automatu a zdálo se to v pohodě), výbava SE? zda automat či manuál ještě není jasné, ženě se do automatu moc nechce a je to auto pro ni, tak uvidíme. Mrzí mě, že nejsou led světlomety, tak asi ty lepší xenony. Z asistentů zřejmě jen mrtvý úhel a parkovací kamera. Nemám neomezený rozpočet, tak se musím kontrolovat. Za menší peníze by byla nová Mazda CX5 v plné palbě, ale tady vidím nějaké bonusy, které Mazda nemá. Prodejci budou mít nabídku asi stejnou, nečekám, že mi někdo udělá extra podmínky, nebo ano? Máte pro mě nějaké tipy, doporučení a pod? Díky všem za reakce!

Uživatelský avatar
tomáš štěpnička
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 srp 2008 09:37
Bydliště: Nový Jáchymov

Re: Nákup Disco Sport - poradí zkušení?

#2 Příspěvek od tomáš štěpnička » 22 kvě 2017 12:33

Ahoj. o konkrétním modelu pranic nevím,ale zcela určitě spolehlivost japonců zde neočekávej.

Uživatelský avatar
Bloud
Příspěvky: 65
Registrován: 20 kvě 2017 22:23
auto: D2 Td5, D sport
Bydliště: Zapad od Prahy

Re: Nákup Disco Sport - poradí zkušení?

#3 Příspěvek od Bloud » 25 kvě 2017 06:54

tomáš štěpnička píše: 22 kvě 2017 12:33 Ahoj. o konkrétním modelu pranic nevím,ale zcela určitě spolehlivost japonců zde neočekávej.
Tak to me trochu leka. S japonciky mam odjezdeno cca 750000km a nepamatuji na nejakou vetsi zavadu. U jednoho Mysaka jsme zapomneli na rozvody a delali je az o 90 tis km pozdeji a nijak se nebranil. Je ale fakt, ze prave zkusenost s poslednim autem mi napovida, ze to uz take neni to, co driv. Ted jsem jej daval na garancku a vzdy jsem tam mel nejakou drobnost, driv si to nepamatuji. Jsem si rikal, ze mi to pripomina Mercedes, tam se na garancku uz spis tesim, az tohle dotahnou, tamto seridi... :) Jaka je obecne situace? Resi se mnoho drobnych problemu, nebo jsou i vetsi zavady? Potrebuji 4x4, velikost vyhovuje, zena chce sedet vys, nez v osobaku a asi nechci Kiu ci Hyundai. Tohle mi tak nejak sedi, co do mych virtualnich parametru, ale nerad bych dal mega za nejaky generator problemu..

Uživatelský avatar
NOTIX
Příspěvky: 737
Registrován: 25 zář 2009 20:45
tel.: 601322634
auto: Def 90 Puma, RRE
Bydliště: Náchod

Re: Nákup Disco Sport - poradí zkušení?

#4 Příspěvek od NOTIX » 25 kvě 2017 14:55

všechny nové auta = generátor problémů , bohužel :ne
je úplně jedno co si koupíš, všichni to ojebávají a vymýšlí kurvítka.
A hon na čarodějnice v podobě dieselů je teprve na začátku
Defender 90 Puma - táta do lesa a na chalupu
Karoq - to mi zbylo pro posun do rachoty

MOLON LABE !!! M.A.R.A.

Uživatelský avatar
Neklan
Příspěvky: 2894
Registrován: 07 lis 2007 10:30
Bydliště: Praha

Re: Nákup Disco Sport - poradí zkušení?

#5 Příspěvek od Neklan » 31 kvě 2017 16:09

Já mám s novými Land Rovery, resp. konkrétně s velkým Discem 4 co se spolehlivosti týká, jenom ty nejlepší zkušenosti. Pravidlem je zbavit se jakéhokoli současného auta nejpozději při 200.000km.
Ohledně Disca Sport musím žel říct, že mě moc zklamalo hlavně v otázce poměru cena/výkon. Za podobné peníze se dá koupit velké Disco, které jezdí jak 2x tak drahé auto. Disco Sport na mě po všech stránkách působí tak, že by nemělo být dražší než cca 800 tisíc, ale ono v plné výbavě stojí klidně i milion a půl
Aktuálně: 1979 SIII 88" 2,25 l Petrol, 1983 two-door Range Rover V8 a 2021 Defender 110 SE D250; Dříve navíc: 1969 SIIa 88" 2,5 l Petrol, 2003 Discovery 2 TD5, 2005 Discovery 3 TDV6 S, 2011 Discovery 4 SDV6 SE, 2016 Discovery 4 SDV6 HSE

Uživatelský avatar
Medved
Příspěvky: 114
Registrován: 15 pro 2015 16:59
auto: 110 + DS
Bydliště: Praha

Re: Nákup Disco Sport - poradí zkušení?

#6 Příspěvek od Medved » 02 čer 2017 09:19

Disco sport máme v rodině dvě (jedno brácha 25tis/km, druhé já 41tis/km) a zatím vše naprosto bez problému, když pominu klasické "problémy" značky jako je pomalý infotainment, navigace přes SD kartu apod. Je pravda, že auta zatím pořád zajíždíme, ale já jsem s ním už byl i na pár trochu delších cestách okolo 2000km a vše v pořádku.

Nám se podařilo koupit za celkem slušné peníze takže cena nebyla až tak strašná, ale jinak souhlasím, že se dá za stejné peníze koupit asi i něco lepšího, ale....

Jinak oba máme ještě starou verzi motorizace 2.2SD4 140kw

Uživatelský avatar
Bloud
Příspěvky: 65
Registrován: 20 kvě 2017 22:23
auto: D2 Td5, D sport
Bydliště: Zapad od Prahy

Re: Nákup Disco Sport - poradí zkušení?

#7 Příspěvek od Bloud » 05 čer 2017 11:37

Chytám za slovo: " Koupit za stejné peníze něco lepšího". Ale co??
Jak jsem psal v 1. příspěvku, za "pár" korun se dá pořídit nová Mazda CX5 (je o něco menší), Mitsubishi Outlander je stejně velký, levnější, ale design nevyhovuje a poslední zkušenost je taková nijaká), Nissan, Toyota, Honda - vše levnější, ale buď slabší motorizace, nebo absence některých doplňků (např. vyhřívaný volant). BMW, Mercedes, to je o jiných penězích. Překvapil Lexus, hybrid NX300h se dá pořídit, ale nejsem si jistý, zda naše ježdění by se potkalo s koncepcí hybridu, navíc hrozí nový model. Ano, koukal jsem, že je možné v podobné ceně vzít např. Jeep Grand Cherokee, možná, že by se i ta Discovery dala sehnat, jsou to už ale auta jiné kategorie (větší) a to nehledáme. Naše parametry: 4x4, 5 míst, hmotnost cca 1700-2000Kg, výkon cca 180-200k, servisní interval minimálně 20 tis km. Výbava: minimálně adapt. bi-xenon, raději LED osvětlení, vyhřívaný volant a zadní kamera,klima. Cena cca mega bez DPH max. Nemusí být kůže, automat (ale zvládneme to). No a nesmí to být Hyundai, Kia a Francouz.
Tak sem s tipy, vítěz soutěže získá titul mudrc měsíce!:-)

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Nákup Disco Sport - poradí zkušení?

#8 Příspěvek od habakuk » 05 čer 2017 12:05

No psal jsi to sám co Jeep Grand Cherokee ve výbavě Limited. Trvalá 4x4 s redukcí tedy žádný šmé Haldex. Motor V6 3.0 250 koní, s 8st automatem jinak má vše co požaduješ. Jo olej se dělá po 15.000km, nebo si auto samo řekne, ale to neberu jako chybu. Máme druhej kousek najeto 80.000km a zatím spokojenost.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Uživatelský avatar
Bloud
Příspěvky: 65
Registrován: 20 kvě 2017 22:23
auto: D2 Td5, D sport
Bydliště: Zapad od Prahy

Re: Nákup Disco Sport - poradí zkušení?

#9 Příspěvek od Bloud » 05 čer 2017 14:16

Jak jsem psal, je to hmotnostně trochu nad limitem, opouští to hranici SUV a míří k Off Road. My velké auto máme (5m+), potřebujeme něco na denní jízdu po Praze + časté výjezdy do hor, kde se max prohrnuje, případně i prostá cesta k bydlišti na poměrně prudkém kopci, když je náledí, nebo trochu nasněží (soused pak Mercedes S potupně parkuje u popelnic pod kopcem a chodí pěšky). Pokud budu šťoura, tak 250k + Limited = trochu vyšší cena (připočítám metlu + lepší světla a jsem na cca 1,3mio bez DPH), Jinak jsem už jednoho Cherokee v rodině měl a krom toho naklánění to bylo na pohodu.

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Nákup Disco Sport - poradí zkušení?

#10 Příspěvek od habakuk » 05 čer 2017 14:39

Nebudu obhajovat je to jízdníma vlastnostma rozhodně čisté SUV. Ty víš nejlíp co potřebuješ. Tady je jeden skladem a je jen 31000 kč nad limit a rozhodně se jistě dá ještě jednat o ceně.
http://www.motortec.cz/vozy/jeep-grand- ... 6-limited/
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: Nákup Disco Sport - poradí zkušení?

#11 Příspěvek od xxx » 05 čer 2017 15:13

DiscoSport s novými 2.0l motory je poměrně mladé auto (myslím, že tak 1.5 roku), tak zkušenosti se spolehlivostí tady na fóru asi nenačerpáš.
Z mého pohledu, co jsem v tom jezdil, je to dostatečně prostorné a rozhodně větší auto než zmiňovaná CX5.
180k s 9autokvaltem je dostatečných, řazení je plynulé, příjemné a i to jede. Navíc to má i Terrain response.
Záruka je 5 let, tak bych se toho nebál.
Rozhodně poptej více dealerů a uvidíš ten rozdíl v cenách. Stojí za to jet pro nové auto i přes celou republiku.

Uživatelský avatar
Bloud
Příspěvky: 65
Registrován: 20 kvě 2017 22:23
auto: D2 Td5, D sport
Bydliště: Zapad od Prahy

Re: Nákup Disco Sport - poradí zkušení?

#12 Příspěvek od Bloud » 05 čer 2017 18:20

habakuk píše: 05 čer 2017 14:39 Nebudu obhajovat je to jízdníma vlastnostma rozhodně čisté SUV. Ty víš nejlíp co potřebuješ. Tady je jeden skladem a je jen 31000 kč nad limit a rozhodně se jistě dá ještě jednat o ceně.
http://www.motortec.cz/vozy/jeep-grand- ... 6-limited/
Ten limit je přibližný, nějaká desítka tisíc roli nehraje. Ani to nepovažuji za plný Off Road, ale auto této velikosti a váhy už máme a chceme menší. Ta půl tuna navíc je v Praze poměrně velký luxus, který se prodraží a myslím, že ani v bezpečnosti s ohledem na rychlosti nezaplatí. Výbavou to cca odpovídá, jen světla jsou obyč xenon (vím, proč chci víc - jezdíme hodně v noci po nižších třídách a je to sakra rozdíl), ale třeba bych to vydržel:-)

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Nákup Disco Sport - poradí zkušení?

#13 Příspěvek od habakuk » 05 čer 2017 21:31

Máme summit tedy plnou výbavu a jediný rozdíl je tam u světel, že jsou natáčecí a svítí dostatečně. No na GCh tě asi ne přemluvím. Co nový Jeep Compass má přijít do ČR během dvou měsíců? Pokud ani to tak co Subaru?


Sent from my iPhone using Tapatalk
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Uživatelský avatar
Bloud
Příspěvky: 65
Registrován: 20 kvě 2017 22:23
auto: D2 Td5, D sport
Bydliště: Zapad od Prahy

Re: Nákup Disco Sport - poradí zkušení?

#14 Příspěvek od Bloud » 05 čer 2017 22:13

GCh asi fakt ne, byť bych argumenty pro našel, jen těch proti je víc. Nový Compas by možná vyhovoval víc, ale nákup potřebuji zrealizovat letos a nevím, zda se to stihne. Každopádně, mohl bych se pozeptat a prověřit, zajímavý tip, nevěděl jsem o něm.. Subaru a) jen "starý" Forester". b) motoricky mimo XT bída, a c) vyhřívaný volant neumí..

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Nákup Disco Sport - poradí zkušení?

#15 Příspěvek od habakuk » 06 čer 2017 07:07

No u Subaru jsem spíš myslel na Outback sice je to zvýšený kombi, ale co kolem něj chodím tam ta světlá výška je na úrovni normálních SUV.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Uživatelský avatar
Bloud
Příspěvky: 65
Registrován: 20 kvě 2017 22:23
auto: D2 Td5, D sport
Bydliště: Zapad od Prahy

Re: Nákup Disco Sport - poradí zkušení?

#16 Příspěvek od Bloud » 06 čer 2017 08:20

Outback byl kdysi také v našem jednom výběrku. Měli jsme jej zapůjčený a já byl lehce zklamaný z motoru, žádný blesk to není (nejsem závodník, jezdím v limitech, možná, že spíš pod, ale také jezdím naložený a auto musí na plyn nějak reagovat). To sezení tam je někde mezi osobákem a SUV, je to podobné např Volvo cross country. Liší se to v cm. Kdysi jsem Subaru měl za nedostižný cíl, pak jsem ale se dostal k Mitsubishi a to mě vyléčilo :-)

Uživatelský avatar
pooh
Příspěvky: 705
Registrován: 16 úno 2012 16:11
tel.: +421905664537
auto: P38 4.6 AB, L322 S/C
Bydliště: Horné Mýto

Re: Nákup Disco Sport - poradí zkušení?

#17 Příspěvek od pooh » 06 čer 2017 14:43

A co tak Evoque ? ( Aby to zostalo v rodine ) Do mesta idealne, male, na kopec vyleze ...

Sent from my Lenovo A5000 using Tapatalk

Diagnostika P38, nastavenie a odblokovanie BeCM

Uživatelský avatar
Zanzibar
Příspěvky: 1973
Registrován: 12 lis 2008 17:34
tel.: +420602286657
Bydliště: Běleč
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup Disco Sport - poradí zkušení?

#18 Příspěvek od Zanzibar » 06 čer 2017 15:35

Dajbych určitě něco má. Mám od nich druhé auto, obě byly jako předváděcí a jsem moc spokojen.

http://www.dajbych.cz/predvadeci-vozy-a ... _vzestupne
tři series, jedna devadesátka a jedno disco :-)

Uživatelský avatar
moon13
Příspěvky: 2478
Registrován: 06 dub 2009 12:15

Re: Nákup Disco Sport - poradí zkušení?

#19 Příspěvek od moon13 » 25 čer 2017 11:03

Kdyby byly nejake nove informace a zkusenosti k Disco Sport, tak prosim sem s nimi. Zatim ctu vsechno na zahranicnich a hlavne anglickych strankach a zatim zadna hitparada.

Odesláno z mého Lenovo P70-A pomocí Tapatalk

Ex: Free II 2,2 TD4, Disco II 4,0 V8, Disco III 2,7 TDV6

Nasoska
Příspěvky: 111
Registrován: 24 dub 2014 21:11
tel.: 776790714
auto: D4 SDV6, Def 130 TD4

Re: Nákup Disco Sport - poradí zkušení?

#20 Příspěvek od Nasoska » 25 čer 2017 17:11

Také to budeme řešit v září pro Markétu, zatím mi bohužel ve všem vychází nejlépe Kodiak. Haldex ji stačí kdykoliv v zimě nebo na louce, a platit za full 1,7 mil. u disco sport je nesmysl, to už bych raději šel do disco 5. Známá má disco sport necelý rok, žádný problémy, ale je to žena uživatelka. :-)

Odpovědět