DO ČERNOBYLU?

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tomša
Příspěvky: 56
Registrován: 03 říj 2014 20:31
Bydliště: Újezd nad Lesy

Re: DO ČERNOBYLU?

#21 Příspěvek od Tomša » 11 úno 2019 20:46

Ahoj, mám zájem, poslal jsem SZ.

Vladicek
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 led 2018 15:01
auto: Discovery 4, new Def

Re: DO ČERNOBYLU?

#22 Příspěvek od Vladicek » 11 úno 2019 21:07

Ahoj,
Budeš organizovat něco i příští rok? My bychom s přítelkyni moc rádi jeli, ale máme roční dcerku a přítelkyně kojí, takže letos to nepřipadá v úvahu :-(.
Ale příští rok už by to šlo :)
Discovery 4, XLifter, tablet, Wi-Fi hotspot atd.

Uživatelský avatar
eveUSO
Příspěvky: 237
Registrován: 01 lis 2011 15:13
tel.: mám
auto: Discovery II Td5
Bydliště: Moravia

Re: DO ČERNOBYLU?

#23 Příspěvek od eveUSO » 11 úno 2019 21:26

Miky_CZ píše: 11 úno 2019 20:20
xxx píše: 11 úno 2019 19:54 jsem rád, že mě nikdo nenutí :D
Jsme napsal jen svůj názor a že Černobyl navštíví ročně 18000 lidí, kterým nezáleží na jejich zdraví mě netrápí.
Napsat, že je to "naprosto bezpečné" je právě pěkný nesmysl, co píšeš ty.
Že je to zakázaná zóna, že turisti mají osobní dozimetry, že jsou kontroly kontaminace,... to je vlastně jen taková hra :chuckle, jak vytáhnout z těch 18tis. prachy
Byli jsme tam v srpnu. Meli jsme sebou radiologickeho asistenta. Mela sebou pracovni dozimetr. Za dva dny v zone jsme oproti tomu kdyz zijeme v ostrave kde je vysoka koncentrace zareni dostali navic zareni jako 2h v letadle...
Miky, jsem rád, že jsi to napsal, vždy mě dostane, jak huláká někdo kdo o ionizujícím záření nemá ani potuchy, kdyby dotyční věděli kolik obdrží z přirozeného pozadí v okolí třeba Náměště nad Oslavou, kolik dostanou behem roku na všech vyšetřeních rentgenem u lékaře a kolik toho schytají lety na dovolenou, tak výsledná obdržená roční dávka může v kombinaci techto případů klidně dávat z běžných 1 - mSv i 4-5 mSv, což je stále pořád vubec nic, když já jako hasič mužu při radiační události typu 2 kdy je ohrožen život dostat jednorázově až 20 mSv a v případě havárie JEZ - 100 a v ojedinelých případech (pouze příslušník, ne dobrovolný hasič) i 500 mSv a stále nedochází k deterministickým účinkum, pouze jsou pravděpodobné stochaistické, tak s jejich hodnotou mužu být v Černobylu 14 dni v kuse..... :shock: :roll:
-LR DII- FL, 3" lift, 1" bodylift, BFG KM2 33", Safariland, pevnostňáky a prahy, inox nájezdový plech, držák rezervy, HD měnič, Parnhardská tyč zadní nápravy, CB, teplá sprcha, spaní, naviják.
-,,Audaces fortuna iuvat''

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: DO ČERNOBYLU?

#24 Příspěvek od MadTom » 11 úno 2019 21:33

No právě, ono je to všechno o statistice - tedy přesné počítání s nepřesnými čísly. Já věřím tomu, že je většina prostoru prostě umytá a uklizená, ale prachové částice umí létat docela daleko, a čekat že budu vždy jenom po větru, to pro mě není. Prostě čím dál od toho, tím lépe.
Na druhou stranu, popel z uhelných elektráren také není něco zrovna čistého.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Juri Toy
Příspěvky: 398
Registrován: 14 lis 2011 00:15
tel.: 603338599
auto: RRC V8,79, D2 98+03
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DO ČERNOBYLU?

#25 Příspěvek od Juri Toy » 11 úno 2019 21:59

eveUSO píše: 11 úno 2019 21:26
Miky_CZ píše: 11 úno 2019 20:20

Byli jsme tam v srpnu. Meli jsme sebou radiologickeho asistenta. Mela sebou pracovni dozimetr. Za dva dny v zone jsme oproti tomu kdyz zijeme v ostrave kde je vysoka koncentrace zareni dostali navic zareni jako 2h v letadle...
Miky, jsem rád, že jsi to napsal, vždy mě dostane, jak huláká někdo kdo o ionizujícím záření nemá ani potuchy, kdyby dotyční věděli kolik obdrží z přirozeného pozadí v okolí třeba Náměště nad Oslavou, kolik dostanou behem roku na všech vyšetřeních rentgenem u lékaře a kolik toho schytají lety na dovolenou, tak výsledná obdržená roční dávka může v kombinaci techto případů klidně dávat z běžných 1 - mSv i 4-5 mSv, což je stále pořád vubec nic, když já jako hasič mužu při radiační události typu 2 kdy je ohrožen život dostat jednorázově až 20 mSv a v případě havárie JEZ - 100 a v ojedinelých případech (pouze příslušník, ne dobrovolný hasič) i 500 mSv a stále nedochází k deterministickým účinkum, pouze jsou pravděpodobné stochaistické, tak s jejich hodnotou mužu být v Černobylu 14 dni v kuse..... :shock: :roll:
Měl jsem v plánu začít psát oponentůru na týpka xxx co s tím začal, ale řekl jsi přesně to co bych napsal i já. A přesně takhle to je. Někteří by si měli uvědomit, že v Černobylu v současnosti pracuje a bydlí několik tisíc zaměstnanců Zóny a to nemluvím o samotné elektrárně, která musí být stále obsluhována, ač už není v běžném provozu. Jestliže já jako návštěvník tam strávím dvoudenní exkurzi, absorbuju do sebe v podstatě dávku, rovnající se jednomu rentgenovému vyšetření (a to tam jezdím každý rok několikrát už několik let). Kdyby to bylo nebezpečné, řešily by to nejen ukrajinské úřady, ale i okolní země, které nad tím v současnosti mají dohled.
Jinými slovy, existují přesná pravidla pro vstup a chování se v Černobylské zóně a ty se velmi striktně také dodržují a kontrolují.
Ona neznalost lidí, které tahle tématika nezajímá, je spíš pak na škodu v tom jak se o tom vyjadřují.
TAKŽE: je nás už 7 aut. Kdo dál?
Juri (42)
RRC/3dv. 3.5 čtyřkvalt, r.v. 79
- Disco Td5 98 aut.
https://www.facebook.com/pripyat.a.ghost.town/

Uživatelský avatar
Juri Toy
Příspěvky: 398
Registrován: 14 lis 2011 00:15
tel.: 603338599
auto: RRC V8,79, D2 98+03
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DO ČERNOBYLU?

#26 Příspěvek od Juri Toy » 11 úno 2019 22:36

Jinak asi se tu najdou kucí co by se k někomu do auta rádi přifařili s patřičným příspěvkem na cestu. Tak se můžete mezi sebou i takto domluvit. :grin:
Juri (42)
RRC/3dv. 3.5 čtyřkvalt, r.v. 79
- Disco Td5 98 aut.
https://www.facebook.com/pripyat.a.ghost.town/

Uživatelský avatar
eveUSO
Příspěvky: 237
Registrován: 01 lis 2011 15:13
tel.: mám
auto: Discovery II Td5
Bydliště: Moravia

Re: DO ČERNOBYLU?

#27 Příspěvek od eveUSO » 11 úno 2019 22:39

Tak teda i já začnu ;-)
1.) rád bych se k někomu přidal a svezl se kdyby to bylo možné a samozřejmě poměrným dílem rád zaplatím PHm, amortizaci prostě vše okolo, pokud ne tak:
2.) mohu vzít svoji D2, ale touto cestou bych rád sehnal osádku, ať v tom nejedu a samozřejmě PHM nefinancuji sám, tak se nehlaste všichni :-)
Filip
Naposledy upravil(a) eveUSO dne 11 úno 2019 23:19, celkem upraveno 1 x.
-LR DII- FL, 3" lift, 1" bodylift, BFG KM2 33", Safariland, pevnostňáky a prahy, inox nájezdový plech, držák rezervy, HD měnič, Parnhardská tyč zadní nápravy, CB, teplá sprcha, spaní, naviják.
-,,Audaces fortuna iuvat''

Uživatelský avatar
Mvata
Příspěvky: 18
Registrován: 31 kvě 2017 22:06
auto: Discovery 3

Re: DO ČERNOBYLU?

#28 Příspěvek od Mvata » 11 úno 2019 23:01

xxx píše: 11 úno 2019 18:51 víte, co nechápu? ... že v dnešní době je někdo ochotný do Černobylu vůbec jet a za své peníze si nechat ničit zdraví. To mě, jako adrenalin vůbec nepřijde

sorry za OT
Víš co, já tam byl pár měsíců po tom, co to bouchlo - "za odměnu" s výpravou ze střední. Než jsem odjel, nabaštil jsem se jódu, aby se mi ten radioaktivní nekumuloval ve štítné žláze. Stroncium a další drobnosti jsem pochopitelně neřešil :cool . S komsomolci jsme se plavili na remorkérech po Pripjati, fotbálek na břehu dali, na můj vkus až příliš vodky popili a jako kvalitní zdroj vysoce radioaktivní bílkoviny jsme měli vydatnou polévku z rybek z Pripjati vytažených. Že to tady píšu je důkazem, že jsem to přežil. Moc rád bych jel i letos se tam podívat, ale ani trochu mi to bohužel nevyjde. Pokud nepůjdeš ke zbytku roztaveného paliva, kde to svítí o sto šest a kam tě stejně nepustí, nic zvláštního se ti nestane. Radioaktivita je obecně používaná jako strašák, ale ve skutečnosti toho schytáš za život tolik z přirozeného rozpadu radioizotopů v zemské kůře a od nejbližšího multimegatunového reaktoru - Slunce :sun a kosmického záření tolik, že bys měl umřít (což se ti nakonec stejně stane :sweat ). Přežíváš díky tomu, že máš víceméně robustní aparát na opravu DNA. Kdybys tušil, kolik částic ti každou vteřinu proletí tělem a byl jen trochu paranoidní ... :tmi
Za mě Černobyl OK a super cíl a fakt lituju, že nepojedu :yes

Vladicek
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 led 2018 15:01
auto: Discovery 4, new Def

Re: DO ČERNOBYLU?

#29 Příspěvek od Vladicek » 11 úno 2019 23:04

Juri Toy píše: 11 úno 2019 21:59
eveUSO píše: 11 úno 2019 21:26

Miky, jsem rád, že jsi to napsal, vždy mě dostane, jak huláká někdo kdo o ionizujícím záření nemá ani potuchy, kdyby dotyční věděli kolik obdrží z přirozeného pozadí v okolí třeba Náměště nad Oslavou, kolik dostanou behem roku na všech vyšetřeních rentgenem u lékaře a kolik toho schytají lety na dovolenou, tak výsledná obdržená roční dávka může v kombinaci techto případů klidně dávat z běžných 1 - mSv i 4-5 mSv, což je stále pořád vubec nic, když já jako hasič mužu při radiační události typu 2 kdy je ohrožen život dostat jednorázově až 20 mSv a v případě havárie JEZ - 100 a v ojedinelých případech (pouze příslušník, ne dobrovolný hasič) i 500 mSv a stále nedochází k deterministickým účinkum, pouze jsou pravděpodobné stochaistické, tak s jejich hodnotou mužu být v Černobylu 14 dni v kuse..... :shock: :roll:
Měl jsem v plánu začít psát oponentůru na týpka xxx co s tím začal, ale řekl jsi přesně to co bych napsal i já. A přesně takhle to je. Někteří by si měli uvědomit, že v Černobylu v současnosti pracuje a bydlí několik tisíc zaměstnanců Zóny a to nemluvím o samotné elektrárně, která musí být stále obsluhována, ač už není v běžném provozu. Jestliže já jako návštěvník tam strávím dvoudenní exkurzi, absorbuju do sebe v podstatě dávku, rovnající se jednomu rentgenovému vyšetření (a to tam jezdím každý rok několikrát už několik let). Kdyby to bylo nebezpečné, řešily by to nejen ukrajinské úřady, ale i okolní země, které nad tím v současnosti mají dohled.
Jinými slovy, existují přesná pravidla pro vstup a chování se v Černobylské zóně a ty se velmi striktně také dodržují a kontrolují.
Ona neznalost lidí, které tahle tématika nezajímá, je spíš pak na škodu v tom jak se o tom vyjadřují.
TAKŽE: je nás už 7 aut. Kdo dál?
Tak jestli tam jezdíš několikrát ročně už několik let, tak já bych se prosím nahlásil hned na příští rok! Moc dík
Discovery 4, XLifter, tablet, Wi-Fi hotspot atd.

Uživatelský avatar
Juri Toy
Příspěvky: 398
Registrován: 14 lis 2011 00:15
tel.: 603338599
auto: RRC V8,79, D2 98+03
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DO ČERNOBYLU?

#30 Příspěvek od Juri Toy » 11 úno 2019 23:14

Mvata píše: 11 úno 2019 23:01
xxx píše: 11 úno 2019 18:51 víte, co nechápu? ... že v dnešní době je někdo ochotný do Černobylu vůbec jet a za své peníze si nechat ničit zdraví. To mě, jako adrenalin vůbec nepřijde

sorry za OT
Víš co, já tam byl pár měsíců po tom, co to bouchlo - "za odměnu" s výpravou ze střední. Než jsem odjel, nabaštil jsem se jódu, aby se mi ten radioaktivní nekumuloval ve štítné žláze. Stroncium a další drobnosti jsem pochopitelně neřešil :cool . S komsomolci jsme se plavili na remorkérech po Pripjati, fotbálek na břehu dali, na můj vkus až příliš vodky popili a jako kvalitní zdroj vysoce radioaktivní bílkoviny jsme měli vydatnou polévku z rybek z Pripjati vytažených. Že to tady píšu je důkazem, že jsem to přežil. Moc rád bych jel i letos se tam podívat, ale ani trochu mi to bohužel nevyjde. Pokud nepůjdeš ke zbytku roztaveného paliva, kde to svítí o sto šest a kam tě stejně nepustí, nic zvláštního se ti nestane. Radioaktivita je obecně používaná jako strašák, ale ve skutečnosti toho schytáš za život tolik z přirozeného rozpadu radioizotopů v zemské kůře a od nejbližšího multimegatunového reaktoru - Slunce :sun a kosmického záření tolik, že bys měl umřít (což se ti nakonec stejně stane :sweat ). Přežíváš díky tomu, že máš víceméně robustní aparát na opravu DNA. Kdybys tušil, kolik částic ti každou vteřinu proletí tělem a byl jen trochu paranoidní ... :tmi
Za mě Černobyl OK a super cíl a fakt lituju, že nepojedu :yes
No to je mi ale bezva příklad úderníka! :mrgreen: Aspoň nejsem sám kdo s tím má nějakou zkušenost :yes
Juri (42)
RRC/3dv. 3.5 čtyřkvalt, r.v. 79
- Disco Td5 98 aut.
https://www.facebook.com/pripyat.a.ghost.town/

Uživatelský avatar
Juri Toy
Příspěvky: 398
Registrován: 14 lis 2011 00:15
tel.: 603338599
auto: RRC V8,79, D2 98+03
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DO ČERNOBYLU?

#31 Příspěvek od Juri Toy » 11 úno 2019 23:21

Vladicek píše: 11 úno 2019 23:04
Juri Toy píše: 11 úno 2019 21:59

Měl jsem v plánu začít psát oponentůru na týpka xxx co s tím začal, ale řekl jsi přesně to co bych napsal i já. A přesně takhle to je. Někteří by si měli uvědomit, že v Černobylu v současnosti pracuje a bydlí několik tisíc zaměstnanců Zóny a to nemluvím o samotné elektrárně, která musí být stále obsluhována, ač už není v běžném provozu. Jestliže já jako návštěvník tam strávím dvoudenní exkurzi, absorbuju do sebe v podstatě dávku, rovnající se jednomu rentgenovému vyšetření (a to tam jezdím každý rok několikrát už několik let). Kdyby to bylo nebezpečné, řešily by to nejen ukrajinské úřady, ale i okolní země, které nad tím v současnosti mají dohled.
Jinými slovy, existují přesná pravidla pro vstup a chování se v Černobylské zóně a ty se velmi striktně také dodržují a kontrolují.
Ona neznalost lidí, které tahle tématika nezajímá, je spíš pak na škodu v tom jak se o tom vyjadřují.
TAKŽE: je nás už 7 aut. Kdo dál?
Tak jestli tam jezdíš několikrát ročně už několik let, tak já bych se prosím nahlásil hned na příští rok! Moc dík
Jo to můžeš, pokud jsi někdo, koho zajímá focení a výroba dokumentů a zároveň jsi ochotný za to dát nehoráznou dardu a strávit tam víc než jen dva dny s tím že denně nachodíš cca 40 kiláků :-)
Juri (42)
RRC/3dv. 3.5 čtyřkvalt, r.v. 79
- Disco Td5 98 aut.
https://www.facebook.com/pripyat.a.ghost.town/

Uživatelský avatar
myso87
Příspěvky: 205
Registrován: 12 dub 2017 11:36
auto: Defender 110 300tdi

Re: DO ČERNOBYLU?

#32 Příspěvek od myso87 » 12 úno 2019 12:53

Ja by som sa tiez rad predbezne pridal. 2-4 clena posadka jeden Def.

Uživatelský avatar
stormrage
Příspěvky: 217
Registrován: 28 čer 2013 13:52
auto: mercedes

Re: DO ČERNOBYLU?

#33 Příspěvek od stormrage » 12 úno 2019 22:44

ahoj, sme z Oravy, bola by možnosť pridať sa k Vám niekde na trase? 1 auto, zatiaľ neviem presne počet osôb ... kľudne SZ :dance

Uživatelský avatar
Juri Toy
Příspěvky: 398
Registrován: 14 lis 2011 00:15
tel.: 603338599
auto: RRC V8,79, D2 98+03
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DO ČERNOBYLU?

#34 Příspěvek od Juri Toy » 13 úno 2019 01:18

myso87 píše: 12 úno 2019 12:53 Ja by som sa tiez rad predbezne pridal. 2-4 clena posadka jeden Def.
Napsal jsem ti zprávu
Juri (42)
RRC/3dv. 3.5 čtyřkvalt, r.v. 79
- Disco Td5 98 aut.
https://www.facebook.com/pripyat.a.ghost.town/

Uživatelský avatar
Juri Toy
Příspěvky: 398
Registrován: 14 lis 2011 00:15
tel.: 603338599
auto: RRC V8,79, D2 98+03
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DO ČERNOBYLU?

#35 Příspěvek od Juri Toy » 13 úno 2019 01:19

stormrage píše: 12 úno 2019 22:44 ahoj, sme z Oravy, bola by možnosť pridať sa k Vám niekde na trase? 1 auto, zatiaľ neviem presne počet osôb ... kľudne SZ :dance
Napsal jsem ti zprávu
Juri (42)
RRC/3dv. 3.5 čtyřkvalt, r.v. 79
- Disco Td5 98 aut.
https://www.facebook.com/pripyat.a.ghost.town/

Uživatelský avatar
stiinek
Příspěvky: 645
Registrován: 20 pro 2013 23:27
auto: D2 Td5 2004
Bydliště: Pošukov

Re: DO ČERNOBYLU?

#36 Příspěvek od stiinek » 13 úno 2019 10:08

eveUSO píše: 11 úno 2019 22:39 Tak teda i já začnu ;-)
1.) rád bych se k někomu přidal a svezl se kdyby to bylo možné a samozřejmě poměrným dílem rád zaplatím PHm, amortizaci prostě vše okolo, pokud ne tak:
2.) mohu vzít svoji D2, ale touto cestou bych rád sehnal osádku, ať v tom nejedu a samozřejmě PHM nefinancuji sám, tak se nehlaste všichni :-)
Filip
Jsem na tom podobně, taky bych se docela rád k někomu přidal.
Disco2 Td5 2004
Nanocom Evolution (D2 + Td5)
T4 TestBook Hand Held Tester (Def, Free1, D1, D2, P38)

4x4nebo8x8
Příspěvky: 38
Registrován: 28 úno 2016 21:16
tel.: 732213169
auto: 2x ex niva/Gr2.8td
Bydliště: Měrovice nad Hanou

Re: DO ČERNOBYLU?

#37 Příspěvek od 4x4nebo8x8 » 13 úno 2019 18:35

čau chlape rád bych se přidal pokud je ještě místo. Jel bych PATROLEM GR Y61 byl by to problém??? Nechci byt nějaký narušitel pro LR, a na jednu akci si nechci pořizovat dalšího gazíka díky za odpověď

Uživatelský avatar
Juri Toy
Příspěvky: 398
Registrován: 14 lis 2011 00:15
tel.: 603338599
auto: RRC V8,79, D2 98+03
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DO ČERNOBYLU?

#38 Příspěvek od Juri Toy » 13 úno 2019 19:24

4x4nebo8x8 píše: 13 úno 2019 18:35 čau chlape rád bych se přidal pokud je ještě místo. Jel bych PATROLEM GR Y61 byl by to problém??? Nechci byt nějaký narušitel pro LR, a na jednu akci si nechci pořizovat dalšího gazíka díky za odpověď
Asi by to pro mě problém nebyl. Spíš CO NA TO OSTATNÍ? :grin:
Juri (42)
RRC/3dv. 3.5 čtyřkvalt, r.v. 79
- Disco Td5 98 aut.
https://www.facebook.com/pripyat.a.ghost.town/

4x4nebo8x8
Příspěvky: 38
Registrován: 28 úno 2016 21:16
tel.: 732213169
auto: 2x ex niva/Gr2.8td
Bydliště: Měrovice nad Hanou

Re: DO ČERNOBYLU?

#39 Příspěvek od 4x4nebo8x8 » 13 úno 2019 21:33

Svolej schůzi členů co jedou, a ať se vyjádří co s tím Trolem a dej vědět díky.

Uživatelský avatar
Juri Toy
Příspěvky: 398
Registrován: 14 lis 2011 00:15
tel.: 603338599
auto: RRC V8,79, D2 98+03
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DO ČERNOBYLU?

#40 Příspěvek od Juri Toy » 14 úno 2019 08:50

4x4nebo8x8 píše: 13 úno 2019 21:33 Svolej schůzi členů co jedou, a ať se vyjádří co s tím Trolem a dej vědět díky.
To je těžký s tebou něco řešit, když se ti nedá napsat zpráva. Takže to probereme tady: rangerover72@seznam.cz
Juri (42)
RRC/3dv. 3.5 čtyřkvalt, r.v. 79
- Disco Td5 98 aut.
https://www.facebook.com/pripyat.a.ghost.town/

Odpovědět