Freelander 2 panoramatická střecha

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
sirtirol
Příspěvky: 14
Registrován: 11 črc 2016 14:52
auto: TD5, Freelander 2
Bydliště: Orlickoústecko

Freelander 2 panoramatická střecha

#1 Příspěvek od sirtirol » 30 bře 2022 19:37

ahoj, mám takový skromný dotaz, neřešil jste někdo repas panoramatické střechy? Poločas rozpadu některých plastových zdvihátek se rapidně blíží a zaboha nemůžu nikde nic najít, nikdo nemá v nabídce nějakou opravnou sadu. Na Fee 1 to je jiná, ale na dvojku nikde nic. Zkoušel jsem Litep4x4 - jejich dodavatelé nemají v nabídce, díval jsem se v UK,, taky kloudně nic, v DE na webových stránkách taky nic :-( . Tak snad ještě zastoupení LR Cartec Brno, jestli tam něco nebudou mít..... Neřešil jste to někdo?

Uživatelský avatar
bigbejcek
Příspěvky: 44
Registrován: 19 črc 2018 15:16
auto: Friťák TD4 Sport
Bydliště: Praha 4

Re: Freelander 2 panoramatická střecha

#2 Příspěvek od bigbejcek » 31 bře 2022 11:26

Ebay? Například nebo. Sice mi tam nesedí rok výroby ale píše L359 a ty to poznáš co potřebuješ.

TomasKK
Příspěvky: 6
Registrován: 20 říj 2019 14:56
tel.: +421948141097
auto: LR Freelander 2 SE

Re: Freelander 2 panoramatická střecha

#3 Příspěvek od TomasKK » 23 kvě 2022 09:29

Ano riesil som opravu panoramatickej strechy. Po zimě som ho siel otvoriť a prásk. Niečo tam puklo a okno nezatváralo tak ako malo. Zistil som že RJ panoramatického okna ovláda motor tak aby potreboval len toľko otáčok aby sa zatvoril. To znamená že nemá odporové kontakty na vypnutie motora. Preto ho zatvorilo len zhruba do polovice. Zhodil som tapacír stropu a komplet mechanizmus okna. Našťastie nebolo nič zlomené preskočil len závit pohonu na hriadeľi motora. Pozor si treba dať pri zakladaní motora. Musíte sa trafiť na zub aby to bolo založené ako pri výrobe auta. V servisnej knižke je aj postup na výchozi nastavení strešného okna. Treba sa s tým pohrať a každú trecu plochu premazať silikónovým olejom (v žiadnom prípade nie vazelinou!).
Prevencia? Prejsť poriadne koľajničky zhora silikónovým sprejom a “nešprtať do hovna kým nesmrdí”

Odpovědět