nejde osřikování skel D3

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
favore
Příspěvky: 506
Registrován: 03 bře 2008 13:30
Bydliště: BLATNÁ

nejde osřikování skel D3

#1 Příspěvek od favore » 16 čer 2022 11:45

Zdravím a mám takovej dotaz- přestalo mi ostřikovat přední i zadní na D3.Pojistka v pořádku.tak jsem vyrazil na čerpadla.Obě v pořádku (odskoušené na ponku,točí se),složil jsem to zpátky.Pátral jsem ve schematech-Na pojistceF11 napětí je,ale v cestě jsou jakési relé,ovládané zřejmě tlačítkem ostřikování přec CML(centrální mozek lidstva).A teď ten dotaz-lze závadu načíst diag. než se pustím do pátrání po těch relátkách a rozebírání vypinače stětačů?On ten angličan co tam za kastlík schoval tu elektrárnu byl asi pěknej blb.c a měl na rukách o jeden kloub víc a oči jako šnek na tyčkách!Nějaké zkušenosti?Díky za radu nebo alespoň povzbuzení!
d3.jpg
Snažím se žít tak,aby na mém pohřbu ještě i farář říkal:"Změřte mu tep,on si z nás určitě dělá prdel!"@"Průjem a Alzheimer je velmi nepříjemná kombinace. Utíkáš, a nevíš kam...."

Uživatelský avatar
Tazik1992
Příspěvky: 1391
Registrován: 10 čer 2014 22:59
tel.: 602875958
auto: Defík
Bydliště: Holýšov,Kaznějov

Re: nejde osřikování skel D3

#2 Příspěvek od Tazik1992 » 17 čer 2022 20:14

A všechno ostatní funguje, jiné anomálie tam nemáš ?
Jestli tam máš dvě pumpy, tak ta levá (s konektorem C0828) je na ostřikování předních světlometů. To taky nefunguje ?
D3 čerpadla ostřikovačů.jpg

Ta pumpa na okna je zřejmě obousměrná - když se sepne to levé relé tak točí na jednu stranu a stříká na přední okno a když sepne pravé relé tak stříká zase na zadní.
To relé bude zřejmě "nevyměnitelné", součást desky pojistkovky. Možná, že by bylo jednodušší začít konektorem k ovládací páčce a zkusit to po jeho odpojení sepnout drátkem přivedením kostry na příslušný pin - 5 (přední) nebo 12 (zadní).
D3 C0278.jpg

Tady by asi opravdu nejlíp pomohla diagnostika s možností testování výstupů. Pak by se upřesnilo jestli je to na straně ovládací páčky nebo výstupu (relé).
Sloužim lidu! :-)
Land Rover Defender 110SW 300Tdi 1998
ex-služební Land Rover Defender 2,4TDCi Puma 2008

Uživatelský avatar
favore
Příspěvky: 506
Registrován: 03 bře 2008 13:30
Bydliště: BLATNÁ

Re: nejde osřikování skel D3

#3 Příspěvek od favore » 17 čer 2022 21:41

Díky musím zkusit diagnostiku,já tam prostě nevlezu,konstruoval to blbec.
socha-svobody-breci-96x96.jpg
socha-svobody-breci-96x96.jpg (3.75 KiB) Zobrazeno 1423 x
Snažím se žít tak,aby na mém pohřbu ještě i farář říkal:"Změřte mu tep,on si z nás určitě dělá prdel!"@"Průjem a Alzheimer je velmi nepříjemná kombinace. Utíkáš, a nevíš kam...."

Odpovědět