Roadtrip: Itálie-Severní Afrika - zkušenosti?

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
ElPajo
auto: D4
Kontaktovat uživatele:

Roadtrip: Itálie-Severní Afrika - zkušenosti?

#1 Příspěvek od ElPajo » 20 zář 2022 19:49

Ahoj landroveráci!
Přemýšlím, že bych mou D4 protáhl letos na podzim (2. pol října - listopad) na větší vejlet. Nejprve jsem přemýšlel o "severní smyčce" - Polsko, pobaltí, Finsko, Švédsko, Norsko a zpět. Ale jelikož už tam bude zima jak v ruským filmu, napadlo mě jet někam na jih. Tak jsem si říkal že bych to vzal přes Balkán do Turecka (Kappadokie) ale pak jsem si vzpomněl, že jsem kdysi viděl cestopis s Ewanem McGregorem a ten jel na motorce do Itálie a pak trajektem do Afriky. A v tu chvíli se mi v hlavě zrodila myšlenka o cestě: Čechy - Itálie - Trajekt do Tuniska - Alžísko - Maroko - Španělsko - Francie - Domů. Spát jsem chtěl na matraci v kufru. Nemáte někdo s takovou výpravou zkušenosti? :-) Je to vůbec podniknutelný? :grin:

Mějte se hezky

Zdraví

Pavel

xxx
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4

Re: Roadtrip: Itálie-Severní Afrika - zkušenosti?

#2 Příspěvek od xxx » 20 zář 2022 20:33

ElPajo píše: 20 zář 2022 19:49 Ahoj landroveráci!
Přemýšlím, že bych mou D4 protáhl letos na podzim (2. pol října - listopad) na větší vejlet. Nejprve jsem přemýšlel o "severní smyčce" - Polsko, pobaltí, Finsko, Švédsko, Norsko a zpět. Ale jelikož už tam bude zima jak v ruským filmu, napadlo mě jet někam na jih. Tak jsem si říkal že bych to vzal přes Balkán do Turecka (Kappadokie) ale pak jsem si vzpomněl, že jsem kdysi viděl cestopis s Ewanem McGregorem a ten jel na motorce do Itálie a pak trajektem do Afriky. A v tu chvíli se mi v hlavě zrodila myšlenka o cestě: Čechy - Itálie - Trajekt do Tuniska - Alžísko - Maroko - Španělsko - Francie - Domů. Spát jsem chtěl na matraci v kufru. Nemáte někdo s takovou výpravou zkušenosti? :-) Je to vůbec podniknutelný? :grin:

Mějte se hezky

Zdraví

Pavel
krom Alžírska (vzhledem k bezpečnosti a vízové povinnosti) v tom nevidím problém.
Maroko jsme jeli několikrát, ať trajektem z Itálie nebo cestou přes Španělsko. V loni jsme to měli též v plánu, i koupený trajekt, ale Maroko neotevřelo hranice kvůli covidu.
Pokud se nepletu, byli 14 nebo 16 měsíců úplně zavření pro okolní svět.

hok300
auto: Def 300TDi

#3 Příspěvek od hok300 » 20 zář 2022 20:35

Z alziru do maroka to myslim nejde
300TDI---The Legend begins

Wobl
auto: Defender 110 300tdi

#4 Příspěvek od Wobl » 21 zář 2022 09:52

JJ, tam je hranice zavrena uz mnoho let

ElPajo
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ElPajo » 22 zář 2022 18:58

Takže nejlepší/nejsnazší/jediná varianta, jak se dostat do Maroka je přes Francii a Španělsko. To by asi taky šlo :-). Tak díky! A je po tý cestě, hlavně po opuštění Evropy něco, na co si dát bacha, čeho se vyvarovat (nechci slyšet nic jako "Vyvaruj se toho podnikat cestu s D4":-D).

Dík

Pavel

hok300
auto: Def 300TDi

#6 Příspěvek od hok300 » 23 zář 2022 09:55

To je ale jedine na co si dat pozor 😂 na d4 a hašiš
300TDI---The Legend begins

milan.ke
auto: aktualne bez

#7 Příspěvek od milan.ke » 23 zář 2022 13:11

ElPajo píše: 22 zář 2022 18:58 Takže nejlepší/nejsnazší/jediná varianta, jak se dostat do Maroka je přes Francii a Španělsko. To by asi taky šlo :-). Tak díky! A je po tý cestě, hlavně po opuštění Evropy něco, na co si dát bacha, čeho se vyvarovat (nechci slyšet nic jako "Vyvaruj se toho podnikat cestu s D4":-D).

Dík

Pavel
alebo trajektom z Janova, ak sa ti nechce v EU tolko soferovat.

ElPajo
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ElPajo » 24 zář 2022 18:56

Já jsem myslel, že bych jel z ČR do Itálie a pak po pobřeží FR a SP a zpátky pak vnitrozemím. Dojel bych do Marrákeše a zpět, dál do pouště bych se asi nepouštěl. Nějaká zajímavá místa, která bych neměl zapomenout navštívit? Spát jsem chtěl v autě, složit sedačky v D4 a hodit tam nafukovací matraci, případě z OSB desek a zbytků střešních latí vyrobil "rošt", to ještě musím domyslet. Dá/smí se to ve Francii, Španělsku, Maroku spát v autě normálně někde na parkovišti? Nebo musím jenom v kempech?

Dík

Pavel

Odpovědět