Disco 3 , transmission fult, HDC fault system, suspension lowered

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Miky_CZ
Příspěvky: 5714
Registrován: 29 čer 2008 13:47
tel.: 603 975 234
auto: DI, D3 V8, XK8
Bydliště: Ostrava

Re: Disco 3 , transmission fult, HDC fault system, suspension lowered

#41 Příspěvek od Miky_CZ » 15 bře 2023 05:49

zni to sice zvlastne ale zkus to auto projet bez voziku...
co ja se s temihle chyby
qmi natrapil nez jsem zjistil. ze to cele dokaze shodit spatna kostra na voziku....

marsant píše: 14 bře 2023 22:11 Tak jsem v tom přátelé ode dneška taky! Pohodová jízda městem s vozíkem a najednou překvápko...

- HDC fault
- Transmition fault limited gears "F" na displeji
- Handbreak fault
- Engine systém fault

... k tomu svítící oranžová kontrolka ruční brzdy a blikající oranzova kontrolka trakce, podvozek sjel dolu... vse prakticky najednou nebo vteřiny po sobe ... pohyb vpřed minimální, vzad to jelo překvapivě normálně ale nezkoušel jsme to nějak moc ...

Po nekolika pokusech vypnout a zapnout klíček vše zmizelo a po ujetí dalších asi 400m vše přišlo znovu zpet s tím že navic necekane za jízdy chcipl motor ...

Po vymazání všech chyb (nepomohlo) a opakovanem zapnutí a vypnutí klíčků vše opět zmizelo a já v pohode dojel asi 4 km domu ... pár dalších zkoušek a už žádné chyby.

Níže posílám vycet chyb z diagnostiky. Motor startuje na každý pokus, někde jsem četl že někdo měl něco podobného ale motor nestartoval.

Dle toho co jsem pročetl na fórech chci začít viz níže...

1/ promerit baterku
2/ kontrola všech žárovek ve světlech (brzdové, smerovky)
3/ vyčištění / vymena MAF senzoru
4/ odzkoušet zda naskočí chyby při brzdění ( pak brzdové cidlo) ale nemyslím že se to spousti při brzdění... 4km domu jsem jistě bzrdil
5/ Kontrola koroze v řídíci jednotce transfer case module ( našel jsem na YouTube)
6/ ???

Napadá někoho ještě něco na co kouknout?

Díky moc za případné rady a názory.


Icarsoft my vyjel tyto chyby:
Motor:
P0191 Fuel rail pressure sensor range/performance

Prevodovka:
U2023 Fault received from external node

ABS:
U0401 invalid data received from control module/powertrain control module

Ruční brzda:
U0100 Lost communication with control module/powertrain control module

All terrain control module:
U0401 invalid data received from control module/powertrain control module
U0402 invalid data received from transmition control module
U0416 invalid data received from dynamic control module
U0421invalid data received from ride level control module

Ride level control module:
U0416 invalid data received from dynamic control module

Vehicle dynamic control:
U0401 invalid data received from control module/powertrain control module



Odesláno z mého SM-G980F pomocí Tapatalk
DI 300 Tdi: 4"lift, bodylift 2,5cm, BFG MT 285/75 R16, pevnostní nárazníky, prahy, přídavné světla, snorchel, CB, 2 navijáky, roll cage, kryty dif., žebřík, nájezdový plech, axle lock, true track, bufík atd
RRC 3,9 V8: závodní speciál

Uživatelský avatar
kaligula
Příspěvky: 888
Registrován: 10 říj 2012 09:45
auto: D3 + Def110
Bydliště: Dětmarovice

Re: Disco 3 , transmission fult, HDC fault system, suspension lowered

#42 Příspěvek od kaligula » 15 bře 2023 07:43

Ahoj, ja mel to stejne,
Pricina je postupne umirajici vysokotlaka pumpa,
Tlak v railu se udrzuje uz za cenu maximalni regulace, a s vozikem nebo obecne se zatezi, dava jednotka vice nafty a to uz cerpadlo nezvladne dodat, po case ti to zacne delat i bez voziku a nakonec bez chyby ani nevyjdes ze dvorka,
Ze zacatku mi trvalo nez jsem na to prisel protoze kdyz meris tlaky na nautral na dvroku tak to pise normalni tlaky,
Je treba mit diagnostiku co zaznamenava hodnoty a jezdit s ni, pokazde kdyz mi skakaly chyby tak na grafu tlaku v railu byl dlouhy ale stihly peak, propad tlaku

Uživatelský avatar
Diglobe
Příspěvky: 349
Registrován: 02 črc 2009 13:28
auto: DIII, Def110
Bydliště: Praha a Chouzavá

Re: Disco 3 , transmission fult, HDC fault system, suspension lowered

#43 Příspěvek od Diglobe » 15 bře 2023 10:34

Mě se taky v chybách objevia chyba tlaku paliva ale auto třeba jezdilo 2 roky naprosto bez problémů, pak mne jednou vytrestalo na cestě domů z Korsiky, kdy jsem v Brenneru (dvouproudá dálnice bez odstavných pruhů) každý 4 kilometry zastavoval provoz a vypínal motor, abych vyskočil z nouzáku :grin: A na konci už jsem to chtěl vzdát a najednou zase klid, dojel až domů a jezdím bez jediného problému. MOhlo to být třeba nekvalitní naftou na Korsice. Takže na té teorii o pomalu odcházející pumpě něco může být
DIII
Defender 110, Td5, 2" OME, WARN9000

Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2461
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: Disco 3 , transmission fult, HDC fault system, suspension lowered

#44 Příspěvek od Hubert » 15 bře 2023 10:45

myslím že toto je prapůvod chyb.
Motor:
P0191 Fuel rail pressure sensor range/performance

Tipuji PCV či SCV ventil
Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

Uživatelský avatar
jareku
Příspěvky: 1727
Registrován: 09 zář 2012 23:25
tel.: 737 347 753
auto: RR L322+DEF+SIII
Bydliště: Blansko

Re: Disco 3 , transmission fult, HDC fault system, suspension lowered

#45 Příspěvek od jareku » 15 bře 2023 17:55

Já už o tom psal na první stránce - třetí příspěvek… mne to způsobovala prasklá žárovka blinkru v levém zadním světle…
Live long and prosper.

Uživatelský avatar
marsant
Příspěvky: 284
Registrován: 20 črc 2016 20:02
tel.: 731 158 337
auto: LR Discovery 4
Bydliště: Havířov

Re: Disco 3 , transmission fult, HDC fault system, suspension lowered

#46 Příspěvek od marsant » 15 bře 2023 20:40

Díky všem za odpovědi.

Dnes jsem auto projel, asi jen cca 25 km, různé styly jízdy, zátěže, několikrát startoval, apod. a žádná chyba se neobjevila,
ani v kapličce budíků ani diagnostika. Ale samozřejmě mě to nějak moc neuklidnilo.
Bude třeba to více projet ..

Prošel jsem všechny světla, přední i zadní, vše svítilo jak má! Následně jsem rozebral zadní světla, prošel všechny žárovky a přišel na to, že
žárovka v zadní pravé směrovce už úplně v dobré kondici nebyla, sice fungovala ale vlákno bylo na jedné straně už značně
porušené ... ! Tedy přijde tam nová žárovka ... potěšil mě tedy Jareku, že mu tyto chyby způsobovala právě ona zadní směrovka
a špatná žárovka v ní ..

Jsme ale rozhodnutý, že vyměním brzdový spínač, a vyčistím MAF a MAP senzor, tedy nic drahého a časově náročného. Ještě proměřit
baterku, dnes jsem neměl po ruce měřák.
Následně (pokud se znova chyba neukáže) nezbyde než normálně jezdit a čekat zda to přijde znovu nebo ne.

Pokud ano, tak pak asi bude třeba se zaměřit na vysokotlaké čerpadlo a zmíněné PCV a SCV ventily .. !
To už je ale pro mě trochu vyšší dívčí ... tak snad nebude třeba.

Jen abych měl představu pokud by na čerpadlo a ventily mělo dojít, jak se to přibližně pohybuje cenově, tedy práce i materiál?!
S čím bych měl cca počítat?!
Pokud by se dělalo čerpadlo komplet, včetně ventilů, popřípadě jen ty ventily_
Vyčetl jsem že se dá udělat aniž by musela bouda nahoru, také to že ventily jdou koupit zvlášť ...

Jinak k tomu vozíku jak tady psal Miky CZ, díky za radu, určitě to budu sledovat. S vozíkem jezdím poslední dobou docela často,
ale žádné velké náklady (zátěž), když jsem jel včera a problém se objevil, tak byl vozík prázdný.
Když ten vozík často používám, tak předpokládám, že i kostra na vozíku bude snad ok?!

Jak budou nějaké novinky, nebo poznatky, tak dám vědět.

Díky kluci!

Uživatelský avatar
marsant
Příspěvky: 284
Registrován: 20 črc 2016 20:02
tel.: 731 158 337
auto: LR Discovery 4
Bydliště: Havířov

Re: Disco 3 , transmission fult, HDC fault system, suspension lowered

#47 Příspěvek od marsant » 15 bře 2023 20:45

kaligula píše: 15 bře 2023 07:43 Ahoj, ja mel to stejne,
Pricina je postupne umirajici vysokotlaka pumpa,
Tlak v railu se udrzuje uz za cenu maximalni regulace, a s vozikem nebo obecne se zatezi, dava jednotka vice nafty a to uz cerpadlo nezvladne dodat, po case ti to zacne delat i bez voziku a nakonec bez chyby ani nevyjdes ze dvorka,
Ze zacatku mi trvalo nez jsem na to prisel protoze kdyz meris tlaky na nautral na dvroku tak to pise normalni tlaky,
Je treba mit diagnostiku co zaznamenava hodnoty a jezdit s ni, pokazde kdyz mi skakaly chyby tak na grafu tlaku v railu byl dlouhy ale stihly peak, propad tlaku
Peto, díky .. jasně, to si snad i pamatuji .. byl jsi u mě a na mém autě jsi si ty tlaky měřil že? Pak porovnával se svým ...
Doufám, že se v mém případě ukáže že to bude něco jiného než ta pumpa, nebo snad aspoň "jen" ty ventily SVC a PCV.
Mám ale už naběháno téměř 280tis km, a auto má 14 let, pumpa je tam jistě původní .. takže samozřejmě dříve nebo
později to zákonitě přijít musí ..
Pak otázka ceny opravy a celé ekonomiky kolem toho ..

Uživatelský avatar
kaligula
Příspěvky: 888
Registrován: 10 říj 2012 09:45
auto: D3 + Def110
Bydliště: Dětmarovice

Re: Disco 3 , transmission fult, HDC fault system, suspension lowered

#48 Příspěvek od kaligula » 15 bře 2023 22:07

Kilometry jsem mel uplne stejne, od prvnich priznaku az do uplneho kaput jsem ujel jeste 7 tis km, nekdy byla chyba jednou za mesic nekdy kazdych 2km
Ventily jsou soucasti pumpy, pumpa jde vyndat bez nutnosti boudy dolu, na netu je navod, je to tak na 2 az 3 hodiny pokud jde vse povolit, ja uz to nedelal, prodal jsem auto s chybou a opravu si resil uz novy majitel,. Poprve delali repas cerpadla nekde v opave, vydrzelo 5 mesicu, pak koupili novou pumpu, samotnou demontaz cerpadla z auta delal jeden mechanik v orlove, cislo asi nemam ale vim kde bydli

Uživatelský avatar
Miky_CZ
Příspěvky: 5714
Registrován: 29 čer 2008 13:47
tel.: 603 975 234
auto: DI, D3 V8, XK8
Bydliště: Ostrava

Re: Disco 3 , transmission fult, HDC fault system, suspension lowered

#49 Příspěvek od Miky_CZ » 16 bře 2023 10:52

Ja si prvne taky rikal, ze problem bude v tom ze auto je s vozikem ve vetsi zatezi, a uz jsem videl tu kasicku za hledani a repas kdo vi ceho.
Pak me ale napadlo pri jedne jizde s vozikem vypojit zasuvku. A razem bylo po problemu.
Zrovna vcera jsem pripojoval tady firemni vozik a zase milion kontrolek, podvozek vyfouknuty. A byla chyba v redukci 13/7pin k elektrice voziku, dal jsem jinou a bez problemu.

marsant píše: 15 bře 2023 20:40 Díky všem za odpovědi.

Dnes jsem auto projel, asi jen cca 25 km, různé styly jízdy, zátěže, několikrát startoval, apod. a žádná chyba se neobjevila,
ani v kapličce budíků ani diagnostika. Ale samozřejmě mě to nějak moc neuklidnilo.
Bude třeba to více projet ..

Prošel jsem všechny světla, přední i zadní, vše svítilo jak má! Následně jsem rozebral zadní světla, prošel všechny žárovky a přišel na to, že
žárovka v zadní pravé směrovce už úplně v dobré kondici nebyla, sice fungovala ale vlákno bylo na jedné straně už značně
porušené ... ! Tedy přijde tam nová žárovka ... potěšil mě tedy Jareku, že mu tyto chyby způsobovala právě ona zadní směrovka
a špatná žárovka v ní ..

Jsme ale rozhodnutý, že vyměním brzdový spínač, a vyčistím MAF a MAP senzor, tedy nic drahého a časově náročného. Ještě proměřit
baterku, dnes jsem neměl po ruce měřák.
Následně (pokud se znova chyba neukáže) nezbyde než normálně jezdit a čekat zda to přijde znovu nebo ne.

Pokud ano, tak pak asi bude třeba se zaměřit na vysokotlaké čerpadlo a zmíněné PCV a SCV ventily .. !
To už je ale pro mě trochu vyšší dívčí ... tak snad nebude třeba.

Jen abych měl představu pokud by na čerpadlo a ventily mělo dojít, jak se to přibližně pohybuje cenově, tedy práce i materiál?!
S čím bych měl cca počítat?!
Pokud by se dělalo čerpadlo komplet, včetně ventilů, popřípadě jen ty ventily_
Vyčetl jsem že se dá udělat aniž by musela bouda nahoru, také to že ventily jdou koupit zvlášť ...

Jinak k tomu vozíku jak tady psal Miky CZ, díky za radu, určitě to budu sledovat. S vozíkem jezdím poslední dobou docela často,
ale žádné velké náklady (zátěž), když jsem jel včera a problém se objevil, tak byl vozík prázdný.
Když ten vozík často používám, tak předpokládám, že i kostra na vozíku bude snad ok?!

Jak budou nějaké novinky, nebo poznatky, tak dám vědět.

Díky kluci!
DI 300 Tdi: 4"lift, bodylift 2,5cm, BFG MT 285/75 R16, pevnostní nárazníky, prahy, přídavné světla, snorchel, CB, 2 navijáky, roll cage, kryty dif., žebřík, nájezdový plech, axle lock, true track, bufík atd
RRC 3,9 V8: závodní speciál

Uživatelský avatar
kodl80
Příspěvky: 956
Registrován: 15 črc 2013 22:15
tel.: 722948212
auto: Def a RR L322 4,4 V8
Bydliště: Liberecky kraj

Re: Disco 3 , transmission fult, HDC fault system, suspension lowered

#50 Příspěvek od kodl80 » 01 dub 2023 07:58

Na RRS jsem mel tyto hlasky: SUSPENSION LOWERED, TRANSMISSION FAULT, HDC SYSTEM NOT AVAILABLE vse vyreseno vymenpu brzdoveho spinace pod pedalem :yes oprava tedy za par stovek
Doma je: LR Defender 110 300tdi / RR L322 4.4 V8
Ex. auta: Free1 / Free2 / D3 / RRS / RRC

Uživatelský avatar
marsant
Příspěvky: 284
Registrován: 20 črc 2016 20:02
tel.: 731 158 337
auto: LR Discovery 4
Bydliště: Havířov

Re: Disco 3 , transmission fult, HDC fault system, suspension lowered

#51 Příspěvek od marsant » 01 dub 2023 14:42

Jsme teď mimo domov, ale příští týden už doma a ty drobnosti co jsme psal udělám jedním vrzem a budu si držet palce že to bude ok! Že se nenaplni scenar vysokotlaké pumpy

Odesláno z mého SM-G980F pomocí Tapatalk


Uživatelský avatar
PEPO
Příspěvky: 749
Registrován: 27 led 2011 12:51
tel.: 0905605225
auto: FREELANDER+D3
Bydliště: Furt pri Vode-Z.Moravce

Re: Disco 3 , transmission fult, HDC fault system, suspension lowered

#52 Příspěvek od PEPO » 03 dub 2023 10:50

Tiež som mal podobné problémy.
Ked som rozobral brzdový spínač, vyčistil kontakty a premazal- vydržalo to aj 3 mesiace bez hlášky.
Potom to už len sem tam hodilo hlášku chyby redukčnej prevodovky.
Po výmene brzdového spínača už žiadne hlášky.
Príznaky som mal presne také aké opisuješ... :wink:

Uživatelský avatar
marsant
Příspěvky: 284
Registrován: 20 črc 2016 20:02
tel.: 731 158 337
auto: LR Discovery 4
Bydliště: Havířov

Re: Disco 3 , transmission fult, HDC fault system, suspension lowered

#53 Příspěvek od marsant » 03 dub 2023 14:22

PEPO píše:Tiež som mal podobné problémy.
Ked som rozobral brzdový spínač, vyčistil kontakty a premazal- vydržalo to aj 3 mesiace bez hlášky.
Potom to už len sem tam hodilo hlášku chyby redukčnej prevodovky.
Po výmene brzdového spínača už žiadne hlášky.
Príznaky som mal presne také aké opisuješ... :wink:
Díky! Takové zprávy mi dávají naději že to bude taky jen něco malého! Obrázek

Odesláno z mého SM-G980F pomocí Tapatalk


Uživatelský avatar
marsant
Příspěvky: 284
Registrován: 20 črc 2016 20:02
tel.: 731 158 337
auto: LR Discovery 4
Bydliště: Havířov

Re: Disco 3 , transmission fult, HDC fault system, suspension lowered

#54 Příspěvek od marsant » 26 dub 2023 19:55

Tak abych tady ten svůj příspěvek uzavřel, na autě jsem vyměnil špatnou žárovku zadního blinkru, dal nový brzdový spínač, vyměnil MAP senzor, který byl teda slušně zaprasený a vyčistil MAF senzor!
Od té doby jsem najel asi cca 400 km, všemi možnými styly jízdy a žádná chyba se už neprojevila.
Následně jsem auto prodal s tím, že jsem se s novým majitelem dohodl, že pokud by se chyba vysokotlaké pumpy přece jen projevila do určitého celkového nájezdu auta, nebo do určité doby, podle toho co přijde dříve, tak se s ním o náklady na opravu podělím.

Ještě jednou díky všem za rady .. !
:-)

rado
Příspěvky: 4
Registrován: 20 kvě 2017 21:01

Re: Disco 3 , transmission fult, HDC fault system, suspension lowered

#55 Příspěvek od rado » 23 lis 2023 19:28

Čaute,
tak už mám podobný problém aj ja.
Za jazdy asi 60km/h som pridal že idem obiehať a nabehli farebne kontrolkyna displayi a všetky chyby, odstavil som to na krajnicu a motor sa sam uplne vypol,
Po zmazani chýb a pokuse naštartovať zase nabehli všetky chyby, motor točí ale nenaštartuje,
Po diagnostike v servise mám informáciu že čerpadlo nedáva tlak takže odišlo a s výmenou čerpadla treba meniť aj potrubia a vstrekovače a vyčistiť aj nádrž pretože tam budú piliny,
k tomu rozrezaný palivový filter aj s pilinami - reálne neviem koľko ich bolo z rezania a koľko už predtým.
Výmena čerpadla aj potrubia aj vstrekovačov to by malo byť na niekoľko tisíc eur ... :-(

Aktuálny stav - po výmene baterky za plne nabitú (a samozrejme nový palivový filter) sa chyby dali zmazať a po pokuse o štart motor točí ale nenaštartuje a zostane už iba jedna chyba:
"P0191 Fuel rail pressure sensor range/performance"
zároveň som cez icarsoft pozeral tlak paliva a píše "0,04 Mpa" ale ani nezakolíše pri pokuse štartovať ...

Takže má zmysel ešte skúšať nejaké čiastkové riešenie ? ventily, snímač tlaku ?
alebo to je rovno na tú výmenu čerpadla aj vstrekovačov ?

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4442
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Disco 3 , transmission fult, HDC fault system, suspension lowered

#56 Příspěvek od Kokesek » 23 lis 2023 19:31

No podle me se cerpadlo netoci... podivej se kdyz sundas zadni kryt rozvodu...
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Disco 3 , transmission fult, HDC fault system, suspension lowered

#57 Příspěvek od MadTom » 23 lis 2023 20:06

A co povolit trubku na výstupu čerpadla, jestli z toho nafta alespoň nepoteče? Pokud by dávalo pořádný tlak, bude stříkat. Tím by se potvrdilo, že to není jenom mrtvým čidlem.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

rado
Příspěvky: 4
Registrován: 20 kvě 2017 21:01

Re: Disco 3 , transmission fult, HDC fault system, suspension lowered

#58 Příspěvek od rado » 24 lis 2023 13:29

Kokesek píše: 23 lis 2023 19:31 No podle me se cerpadlo netoci... podivej se kdyz sundas zadni kryt rozvodu...
cerpadlo sa toci

prietok nafty cez hadicky okolo este skusim preverit

Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2461
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: Disco 3 , transmission fult, HDC fault system, suspension lowered

#59 Příspěvek od Hubert » 25 lis 2023 18:46

Kam jde až nafta?
Jak jste zjistili že se čerpalo točí?
Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

rado
Příspěvky: 4
Registrován: 20 kvě 2017 21:01

Re: Disco 3 , transmission fult, HDC fault system, suspension lowered

#60 Příspěvek od rado » 28 lis 2023 13:40

Caute, doplnam info:

cerpadlo sa toci - podla toho co sa da vidiet na remeni
video
https://1drv.ms/v/s!AnQ8GcTnAbs4_D4OOkQ ... V?e=dHLDX2

a fotka remena
https://1drv.ms/i/s!AnQ8GcTnAbs4_Dww-s0 ... b?e=gsmywl

cez odvzdusnovak a aj po odpojeni hadicky vedla na cerpadle nafta tecie prv ako zapnem kluc
https://1drv.ms/i/s!AnQ8GcTnAbs4_D19Tvd ... y?e=QP7PKS

a udaje ked sa pokusam startovat
https://1drv.ms/i/s!AnQ8GcTnAbs4_ECOxnd ... M?e=TKoF2u
https://1drv.ms/i/s!AnQ8GcTnAbs4_EHjeFr ... a?e=UJwJh8
https://1drv.ms/i/s!AnQ8GcTnAbs4_D8X7ON ... m?e=qdIyFC

viem ze toto nie su uplne idealne diagnosticke info, a este to aj riesim iba vonku na parkovisku.
len sa chcem nejak posunut co s tym dalej ...

Odpovědět