Povinná výbava vozů od 1.1.2009

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11492
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od eliott » 08 led 2009 22:54

Jen takovéto 'jedna paní povídala' , ale jen pozitiva
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

#22 Příspěvek od RudaK » 09 led 2009 07:36

Já DAS zrušil z důvodů nevyužití jejich služeb a těžko jsem se od nich dostával.To víte právníci vždy najdou proč musíš zaplatit,žes podal pozdě žádost na zrušení ( a ten co mě do poistky uvrtal,tak říkal NO PROBLEM to de zrušit ) Tak že já samý negativa. Je sic pravdou,že sem nepotřeboval jejich zastoupení,bo škoda byla vždy stokorunová.
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7825
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

#23 Příspěvek od Sláma Karel » 09 led 2009 11:57

A co když budou oba hádající se řidiči u DAS? To bude bojovat DAS proti DAS? Jinak ta cena se mi líbí. To ani není právnická nebo co? K
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

#24 Příspěvek od RudaK » 09 led 2009 12:50

Sláma Karel píše:A co když budou oba hádající se řidiči u DAS? To bude bojovat DAS proti DAS? Jinak ta cena se mi líbí. To ani není právnická nebo co? K


Bylo by to hezký :wink: a vyhrál by ten šikovnější právník.Já měl pojištěný přímo firemní auta.Ti co jezdí ven,tak asi jó,bo voni garantujou financema.
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
Oldman
Příspěvky: 486
Registrován: 12 led 2008 17:12
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Oldman » 09 led 2009 14:04

motohanz píše:
karel píše: K tomu se dá říct jedno.Vždy je nutné sepsat záznam, o nehodě ať je to sebemenší ťukanec ze kterého musí být zřejmé, že jedna strana si je vědoma svou vinou a uznává ji a stvrdí ji podpisem, pokud se nejste schopni domluvit, volejte policajty !Tak nám to bylo řečeno při školení řidičů.Stejně tak když zavoláš policajty s tím, že se ti zdá že druhý řidič je pod vlivem alkoholu nebo drog musí oni přijed a i když se neprokáže že je pod vlivem a škoda bude nízká neměl by jsi výjezd policajtů platit.
a hlavne nikdo mi nemuze dokazat ze ja vim ze skoda je do 100 tisic...pokud to treba neni je praskly svetlo....
Viditelné nemusí být nic na první pohled, ale co když je hnutý rám nebo karoserie? A jak mám vědět, co stojí náhradní díly? Jsem od přírody nedůvěřivej, takže bych při nehodě stejně tomu druhýmu nevěřil, že se nebude pozdějc vymlouvat, takže já budu cajty volat vždycky (teda doufám, že to nebudu už nikdy potřebovat :) )

Uživatelský avatar
OC
Příspěvky: 1583
Registrován: 12 říj 2006 04:46
Bydliště: Nová Ves pod Pleší
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od OC » 09 led 2009 16:32

Ponechám-li stranou hlubokou (a žel tak málo chápanou pravdu) že je vždy, vždy, vždy lepší se normálně domluvit než volat esenbé (a to platí i bez papíru), pak právě ten oběma podepsaný záznam, jímž tato diskuse začala, zajistí, že se ten druhý vymlouvat nebude nijak. Protože máš papír s jeho podpisem, kde potvrzuje, co a jak bylo -- a pokud to blbě odhadl, jeho chyba.
OC ~ http://www.ocs.cz/oc/RangeRover.html
Insured at Steyr&Mannlicher
Ostatně soudím, že registrace zbraní musí být zrušena: http://ocs.cz/Guns/halbrook/registrace.html

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

#27 Příspěvek od RudaK » 09 led 2009 16:48

OC píše:Ponechám-li stranou hlubokou (a žel tak málo chápanou pravdu) že je vždy, vždy, vždy lepší se normálně domluvit než volat esenbé (a to platí i bez papíru), pak právě ten oběma podepsaný záznam, jímž tato diskuse začala, zajistí, že se ten druhý vymlouvat nebude nijak. Protože máš papír s jeho podpisem, kde potvrzuje, co a jak bylo -- a pokud to blbě odhadl, jeho chyba.



Co je psaný,to je daný... :!:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
OC
Příspěvky: 1583
Registrován: 12 říj 2006 04:46
Bydliště: Nová Ves pod Pleší
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od OC » 09 led 2009 17:09

(Stran Co je psaný,to je daný -- ono je to už zvířecky OT, nicméně dovolil bych si tvrdit, že podstatné je, jak už jsem psal výše, se domluvit. Papír je vhodný akorát pro lepší zapamatování. Odhadem asi 98 % smluv, jejichž jsem účastníkem -- a jež mne živí -- je ústních. Za více než dvacet let, co takto funguji, mne podrazil jen jeden jediný klient. A zrovna s ním jsem náhodou měl smlouvu písemnou ;))
OC ~ http://www.ocs.cz/oc/RangeRover.html
Insured at Steyr&Mannlicher
Ostatně soudím, že registrace zbraní musí být zrušena: http://ocs.cz/Guns/halbrook/registrace.html

Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 202
Registrován: 13 čer 2007 22:02
Bydliště: Praga

#29 Příspěvek od Daniel » 13 led 2009 19:16

Dej blbci funkci a vymyslí lejstro :evil:
Freelander 2005 Td4, http://www.duluxpraha.cz" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.icolor.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Frana
Příspěvky: 882
Registrován: 16 lis 2008 13:54
tel.: 608885886, OK3FJ
auto: Defender 130 HCPU
Bydliště: Podkrkonosi
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od Frana » 14 led 2009 07:22

Ja mam nekolik zkusenosti s DAS (vlastnich) a vsechny naprosto pozitivni - plateji mi myho vlastniho pravnika, staci vyplnit takovej formular, ceho se to tyka a fungujou... Muzu jen doporucit. Z vlastni zkusenosti taky vim, ze kdyz se treba u nehody pan prislusnik dozvi, ze mas DAS, zacne se chovat uplne jinak, protoze vi, ze kdyz neco zvore, tak ho v tom pak pravnici vymachaji. Za ty penize to stoji. Jinak ti zaplati i reseni treba sporu o reklamaci, sousedsky spory, proste ti zajistujou jakoukoliv pravni pomoc a to v podstate ve vsech aspon trochu civilizovanych zemich. Zaplati za tebe i kauci, samozrejme do urcite vyse - podle typu pojisteni.
Defender 130 HCPU 300Tdi AT, OME +2", BFG MT KM2 285/75 R16, navijak 6t, Hannibal, Maggiolina, Engel

Uživatelský avatar
papavel.k
Příspěvky: 735
Registrován: 25 říj 2008 18:40
Bydliště: České Budějovice

#31 Příspěvek od papavel.k » 17 led 2009 21:17

...a mně už kontrolovali :lol: ...vše v pořádku, měli nejspíš dlouhou chvíli, ale asi je štvalo, že s klidem angličana (který mi má beruška diskoIII dává) a úsměvem jsem jim ukázal všechny doklady i s tiskopisem nehod, nějak jim to nestačilo, chtěli neústupně vidět kartičku od pojišťovny, kterou prý mi musela pojišťovna poslat poštou...vždy jsem si myslel, že zelená karta, která je mezinárodní, kartičku dokáže nahradit...asi nééééé....je zvláštní, že UNIQA nic takového neposlala a že něco takového jsem naposledy viděl před pár lety...takže pokud jde o to, co ke kontrole, tak ještě, kdo kontroluje a pak bude asi vše v pořádku...... :lol: všechny zdravím!!!!!

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

#32 Příspěvek od RudaK » 18 led 2009 07:36

Vono se ty názory liší,ale zajímavý,že tě s D III vůbec zastavili.Mě nechávají zatím bez kontroly ( už tři roky ) :lol: .Kartička pojišťovny už myslím nemusí být,bo to nahradila zelená karta. :P Ale to všichni asi neví....
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Odpovědět