isofix

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vladaz
Příspěvky: 251
Registrován: 20 bře 2009 16:06
auto: SIIA,DIII,L322,..
Bydliště: u Kladna

Re: isofix

#21 Příspěvek od vladaz » 16 srp 2011 09:01

Tak se rozepiš. Řekni, jaké jsou zkušenosti, proč je to vpředu horší? Ale zajímají mě jen nějak prokazatelné zkušenosti, výsledky testů a tak. Ne "říká se", "slyšel jsem" a "asi"..

Mimochodem připomínám, že poslední novela vyhlášky UMOŽNILA používání VŠECH dětských autosedaček u kterých to výrobce připouští i na předním sedadle (za určitých podmínek). A pokud by hrozilo PROKAZATELNĚ vyšší riziko vpředu, proč by to povolovali?
Naposledy upravil(a) vladaz dne 16 srp 2011 09:17, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
vladaz
Příspěvky: 251
Registrován: 20 bře 2009 16:06
auto: SIIA,DIII,L322,..
Bydliště: u Kladna

Re: isofix

#22 Příspěvek od vladaz » 16 srp 2011 09:16

Acon píše:
kubass píše:covece tak nevim jak ma udelany isofix recaro ale my mame (a ted si nevpomenu na tu znacku a model) jak s isofixem tak bez, vahovy rozdil je opravdu znacny a ta s isofixem ma pod nohama prcka jeste robusni teleskopickou tyc ktera se opre o podlahu, takze treba nocnik se tam uz nevejde ani nahodou...
v sedačke sú integrované výsuvné tyče pre isofix. Inak na sedačke nie je nič iné ako na úplne rovnakej (len iný obch. názov) bez isofixu. Rozdiel vo váhe je len v tých 2 teleskopických tyčiach + nejaké nutné konštrukčné riešenie, no sedačka je lahšia ako pôvodná menšia noname bez isofixu. Pokial ide o rozmer, tak medzi sedačkou s a bez isofixu nie je žiadny.
Každý mluvíte o něčem jiným. Acon o sedačce s Isofixem pro větší děti. Tam fakt není velký rozdíl váhy. Kubass asi o sedačce vajíčko. Ta pro uchycení do Isofixu potřebuje základnu a ta základna má právě tu nohu co ubírá místo před sedačkou.

Co se týká DII a vajíček, tak jsem nikdy neměl problém uchytit vajíčko pásy a po získání zručnosti mi to nepřišlo ani nějak zdlouhavý. Ale kolik lidí tolik chutí. Pro toho, kdo dává vajíčko do auta x-krát denně bude Isofix a základna přínos, pro ty co mají dítě doma a vajíčko použijí 5x než jim z něj dítě vyroste (náš případ) je isofix pro vajíčko diskutabilní. Na větší sedačce mi pak přijde užitečný.

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: isofix

#23 Příspěvek od MadTom » 16 srp 2011 09:48

Máme jak vajíčko a s prckem jsme jezdili hodně - do D2 vzadu nebyl problém ho pásama upnout, aniž by se prcek vzbudil. Tak větší sedačku - tu přehazujeme mezi dvěma auty - upíná se docela rychle. Prcek si tam už vleze sám, akorát k autu dostane stoličku, protože je to vysoko a práh bývá zvenku špinavej.
Prcek jezdí vzadu za spolujezdcem - z místa řidiče na něj dosáhnu, pokud si zastavím. Vidím na něj pomocí pootočeného vnitřního zpětného zrcátka, kterým zárověň vidím i dozadu (né že by tam bylo nějak dobře vidět normálně). Výhodou je, že po dvou až třech cestách je tam po prckovi nastláno dorobků jak pro slepice, ale vzadu to není tak moc vidět, jako ma místě spolujezdce.
Dokud byl prcek malej, a jeli jsme ve třech, tak s ní žena jezdila vzadu. Místa pro dva je tam dost.
Máme štestí, že prcek v autě buďto spí, nebo se kouká ven - výhoda discovery se zvýšenýma zadníma sedadlama, oproti jiným autům.
Až nebudeme vozit kočárek, tak do auta vrátím i sedmou sedačku a děti mohou jezdit klidně i na sedadlech v kufru. Viděl jsem řešení, že prostřední řada sedadel v autě nebyla, a byly jenom přední a ty v kufru.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: isofix

#24 Příspěvek od Maxsel » 07 úno 2013 15:25

Momentálně také řešíme nákup autosedačky pro dítě od 9kg výše. Definitivně jsme se rozhodli pro sedačku, která se dá umístit i proti směru jízdy (uvádí se o 80% vyšší bezpečnost). Potřebuji poradit, jak poznám, že mám v DII Isofix úchyty. Po prozkoumání zadních sedadel jsem nic nenašel.
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: isofix

#25 Příspěvek od MadTom » 07 úno 2013 15:47

Já jsem ho tam taky nenašel. :hmm: O tom otočení jsem (kromě sedačky typu vajíčko) ani neuvažoval. Samozřejmě že dítě musí udržet pořádně hlavu - o tom to celé je. Podstatnější pro mě bylo boční vedení a jednoduché zapínání (5ti bodové pásy součástí sedačky), pro starší dceru jsme pořídili sedačku, do které se poutá přímo pásem auta a je to občas docela opruz lovit zapínání pásu utopené někde za sedačkou.
Pokud je dítě opačně, tak na něj za jízdy není moc vidět (vnitřní zpětné zrcátko stejně s kufrem plným až po střechu k ničemu jinému není) a hlavně nemůže moc koukat ven. A v D2 se, narozdíl od běžných osobních aut, i takovej malej prcek může na zadních sedadlech koukat ven, roční dcera nás docela překvapovala, čeho všeho si venku všímala. Což pokud bude sedět opačně, asi moc nepůjde.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Náčelník
Příspěvky: 75
Registrován: 20 kvě 2012 22:44
auto: Disco II 4,0 V8
Bydliště: Chouzavá

Re: isofix

#26 Příspěvek od Náčelník » 07 úno 2013 16:55

Já mám na Isofixu sedačku v DII (2003) za řidičem. Jsou to jen dvě oka mezi sedákem a opěradlem na zachycení držáku.

Zrovna prodávám sedačku Cybex Solution X-fix Cactus 15-36 kg z roku 2011, zelená kombinace. Používal jsem ji cca 1 rok, tak je ve skvělém stavu. Chtěl bych za ní tak 2000 Kč. Tak jestli by se někomu hodila.....

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: isofix

#27 Příspěvek od Maxsel » 07 úno 2013 17:06

Náčelník píše:Já mám na Isofixu sedačku v DII (2003) za řidičem. Jsou to jen dvě oka mezi sedákem a opěradlem na zachycení držáku.
Ty oka jsou v sedáku, v opěradle, nebo na tom kloubu? Asi je tam nemám...
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Uživatelský avatar
Náčelník
Příspěvky: 75
Registrován: 20 kvě 2012 22:44
auto: Disco II 4,0 V8
Bydliště: Chouzavá

Re: isofix

#28 Příspěvek od Náčelník » 07 úno 2013 19:25

Ty oka jsou v sedáku, v opěradle, nebo na tom kloubu? Asi je tam nemám...[/quote]


Šel jsem se podívat. Jsou spíš dole v opěradle, po stranách. Na stranách u dveří jsou dobře vidět, opěradla jsou tam vybraná. A jsou to opravdu jen hrazdičky, na které se "kousne" Isofix.

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: isofix

#29 Příspěvek od Maxsel » 06 bře 2013 22:55

Tak jsem to vyřešil nákupem autosedačky 9-36kg, která jde upevnit jak na isofix, tak na pásy a to jak ve směru jízdy tak v protisměru (u protisměrných sedaček se uvádí o 80% vyšší bezpečnost). Byla sice opravdu drahá, ale je super. Ženě jsem k autosedačce koupil MPV od žabožroutů s isofixem a v Disco si při občasné vyjížďce vystačím s pásy.
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Uživatelský avatar
MOPADŽI
Příspěvky: 4295
Registrován: 08 zář 2007 22:35
auto: Def,Def a Def+Disco
Bydliště: Orlickoústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: isofix

#30 Příspěvek od MOPADŽI » 07 bře 2013 10:12

DII nemá vypínatelný airbag. Alespoň ta elsy ne.
Dopředu byl sedačku také nikdy nedal a to ani před mojí nehodou ...
Ještě že se mnou zrovna nikdo nejel, na místě spolujezce zbylo místo tak možná na dušičku bílé myšky :cool natož na vajíčko s prckem :!:
A že se nemůže nic stát ? To jsem si říkal po 25letech řízení také.
Takže tak.
Čas a Land Rover, nezastavíš... www.mopadzi4x4.eu

Uživatelský avatar
McPet
Příspěvky: 333
Registrován: 29 zář 2008 16:37
Bydliště: Vsetín

Re: isofix

#31 Příspěvek od McPet » 08 bře 2013 08:57

Žádná sériově vyráběná D2 s airbagem spolujezdce ho nemá vypínatelný! A umístění dětí vzadu, tedy ve 2. řadě mi přijde opravdu bezpečnější než vedle řidiče. Jak už tady psal MadTom; při jednom dítěti nejlépe do uhlopříčky s řidičem, tedy za sedadlem spolujezdce. Bezpečné místo + dobrý přehled o dítěti. ;) Jinak možnost volby isofixu/pásů je super. :yes

Uživatelský avatar
Ondra_BIG
Příspěvky: 278
Registrován: 26 črc 2010 07:44
auto: sněžný muž TSI
Bydliště: Brno

Re: isofix

#32 Příspěvek od Ondra_BIG » 09 bře 2013 22:39

Minulý týden jsem byl kupovat sedačku 9-18kg a původně jsem myslel, že vezmu taky kombinaci na pásy (manželčin Fiat) a Isofix (moje D2). Vyšlo z toho CAM Viaggisicuro a Romer Versafix.

Nicméně po praktickém vyzkoušení upínání isofixu a hlavně lezení do kufru liftnutého auta na odháknutí třetího bodu zezadu na sedadle jsme z obchodu odcházeli s Romerem přidělávaným jen na pásy. :hmm:

V mém okolí to po vyzkoušení isofixu udělalo víc lidí. Ale pokud sedačka v autě zůstane 2 roky a nemusí se přehazovat, pak určitě isofix :muscle

Maxseli, u jakou jsi to koupil ty?

BIG
Nutně potřebuju "novou" Diskárnu!

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: isofix

#33 Příspěvek od Maxsel » 09 bře 2013 23:57

Protože je to námět na román a už pár lidí zajímalo, jak a proč jsem se rozhodl, tak jak jsem se rozhodl, tak to napíšu i sem. Výběru autosedačky od 9 kg jsem se střídavě věnoval skoro tři měsíce (ano bavilo mě to :)). Vývoj konstrukce autosedaček je disciplína, které se podle mého lidi věnují relativně krátce. Za našeho mládí byla autosedačka pro děti nevídaná věc. Dle mého soudu až teprve současná generace autosedaček začíná přinášet rozumné výsledky. Do teď to byla trochu partyzánština, i když díky za ní. Výběr jsem začal procházením různých testů. Překvapilo mě, že testům autosedaček se bohužel nedá úplně věřit, byť jsou od ADAC nebo jiné autority (případně okopírované českým dTestem). Do testu se dostane jen pár modelů a západoevropské testy autosedaček třeba vůbec nezohledňuji zatížení krční páteře, které je vzhledem poměru váhy hlavy k tělu dítěte často fatální. Sedačky se netestují v různých typech aut, což má někdy zásadní vliv na pohyb sedaček v případě havárie (+ zpětný pohyb sedačky atd.). A téměř vůbec se netestují tzv. rear-face sedačky, které jsou populární ve Skandinávii. Informace o nich se mi líbili, tak jsem se o ně začal zajímat více. Ve Skandinávii jsou dle vyjádření samotných výrobců protisměrné sedačky povinné do dvou let (kompletní legislativu všech zemí jsem nezkoumal) a nabízené modely jsou tomu přizpůsobené. Testy a hlavně statistikou je ověřeno, že v protisměrné sedačce dochází ke snížení fatálních následků autonehod u dětí o 80%. Samostatnou kapitolou jsou pak zkušenosti lidí, kteří zažili se svým potomkem autonehodu (nemyslím strkanici). Ti mají poměrně jasno. Dokud se totiž nic nestane, tak jsou všechny sedačky dostačující. Další důležité kritérium je uchycení sedačky v autě. Pásy vs. isofix. Přes různé pro a proti jsem došel k názoru, že mezi nimi není zas tak velký rozdíl. Sedačka prostě musí držet pevně a to jde i na pásech. Rozdíl je ale v pohodlí instalace. U protisměrných sedaček isofix jasně vede, po směru je to plichta. Samotný výběr ale není tak jednoduchý, protože i renomovaní výrobci jako Britax-Romer dodnes nabízeli pro Skandinávii a vybrané trhy odlišné modely, které ale v "kontinentální" Evropě nenabízeli... (situace se teď mění, protože úpravě i u nás stoupá poptávka po např. protisměrných sedačkách). Navíc ne všechny děti si nechají líbit ježdění pozadu (většinou neprotestují dokud neokusí opak) a pro větší děti už protisměr není tak důležitý. A sedačku nekupujete na měsíc, tak by podle mého měla umět oba směry. Po různých peripetiích jsem vybral finskou autosedačku Klippan Triofix. Ve výběru byla ještě Britax Multi-Tech 2, kterou mi nikdo nebyl schopen více než měsíc dodat, švédská Axkid Kidzofix a Cybex Sirona, kterou jsem vyřadil, protože jde upevnit pouze na isofix (ale ten design!).
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

lukes
Příspěvky: 455
Registrován: 14 zář 2010 18:29
auto: defender 110 300tdi
Bydliště: High

Re: isofix

#34 Příspěvek od lukes » 10 bře 2013 07:48

Ondra_BIG píše:Minulý týden jsem byl kupovat sedačku 9-18kg a původně jsem myslel, že vezmu taky kombinaci na pásy (manželčin Fiat) a Isofix (moje D2). Vyšlo z toho CAM Viaggisicuro a Romer Versafix.

Nicméně po praktickém vyzkoušení upínání isofixu a hlavně lezení do kufru liftnutého auta na odháknutí třetího bodu zezadu na sedadle jsme z obchodu odcházeli s Romerem přidělávaným jen na pásy. :hmm:

V mém okolí to po vyzkoušení isofixu udělalo víc lidí. Ale pokud sedačka v autě zůstane 2 roky a nemusí se přehazovat, pak určitě isofix :muscle

Maxseli, u jakou jsi to koupil ty?

BIG
Nemám třetí bod u isofixu ale podle mých zkušeností je izofix přávě pro rychlost přehazovalní mezi auty daleko vhodnější... Za mě jedině izofixem chytané sedačky...
...take it easy....

Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 3573
Registrován: 22 lis 2007 21:58
tel.: 775 391 907
auto: 110
Bydliště: Praha-Smetanova lhota

Re: isofix

#35 Příspěvek od Jenda » 10 bře 2013 08:35

...s tim isofixem je to opravdu jen dle chuti, ja mam napriklad tohle - http://autosedacky.heureka.cz/romer-king-plus-cow/" onclick="window.open(this.href);return false;
Neni to komplikovane, snadno se to prehazuje a pasuje to do kazdeho auta. Navic vitez ADAC a to taky rozhodlo(krom designu).
Ja jsem za ni rad , protoze holka muze krasne sedet uprostred(v zadu) v defiku a mit nadherny rozhled. No a za 1 minutu je to prehozene :wink: Je to dost odlisny system od jinych sedacek i starych Romeru.
Taky jsem s tim starvil dost casu a vyslo mi ze pokud mam sedacku jen s isofixem, je to limitujici.Tot muj postreh.
H.
It´s not broken, it´s british !
http://www.christophermccandless.info

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: isofix

#36 Příspěvek od Maxsel » 10 bře 2013 09:34

Jenda píše: Taky jsem s tim starvil dost casu a vyslo mi ze pokud mam sedacku jen s isofixem, je to limitujici.
H.
Přesně tak. Ideálně, pokud umí všechno. Příští týden zkusím natočit video, jak se s tou naší operuje v autě s isofixem a na pásech.

Ještě bych doplnil, že většina současných sedaček je vybavena indikací správného upevnění. To může našim technicky méně zdatným polovičkám pomoc v případě, že si potřebují sedačku náhodou přehodit samy.
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Uživatelský avatar
Ondra_BIG
Příspěvky: 278
Registrován: 26 črc 2010 07:44
auto: sněžný muž TSI
Bydliště: Brno

Re: isofix

#37 Příspěvek od Ondra_BIG » 10 bře 2013 12:39

U Romer King Plus jsme nakonec zakotvili také, ten systém odklopení pro instalaci je velice rychlý.

Díval jsem se na ty Maxselovy a třeba pro mě jsou nepoužitelné - vzhledem k mé a manželčině výšce by deklasovaly auto na jednomístné :cry ale vypadají pěkně :yes
Nutně potřebuju "novou" Diskárnu!

lukes
Příspěvky: 455
Registrován: 14 zář 2010 18:29
auto: defender 110 300tdi
Bydliště: High

Re: isofix

#38 Příspěvek od lukes » 10 bře 2013 13:18

Máme SAFEFIX plus http://www.britax-roemer.cz/autosedacky ... fefix-plus jak na isofix tak na pásy.... má oproti KING plus ješťe navíc opěrnou nohu tuším...
...take it easy....

lukes
Příspěvky: 455
Registrován: 14 zář 2010 18:29
auto: defender 110 300tdi
Bydliště: High

Re: isofix

#39 Příspěvek od lukes » 10 bře 2013 13:39

Isofix v DII facelift
image.jpg
image.jpg
image.jpg (13.98 KiB) Zobrazeno 4869 x
...take it easy....

Uživatelský avatar
petmic
Příspěvky: 551
Registrován: 08 říj 2012 10:49
auto: D2
Bydliště: SK

Re: isofix

#40 Příspěvek od petmic » 10 bře 2013 19:08

My mame Britax Duo plus, funguje ak na isofix aj na pasy. Na pasy sme ju este nepouzili, vsetky auta v ktorych bola maju isofix. Prehodenie z auta do auta je otazke 1 minuty. Po dvoch rokoch pouzivania 100% spokojnost.

Teraz som kupil Britax Kidfix, tiez isofix ale ina kategoria - nema integrovane pasy. Zatial som s nou spokojny.

Skusal som dat obe do Disco2 a medzi ne do stredu vajicko (Baby Safe plus + belted base) ale to fakt nevojde. Isofix je v Disco2 posunuty dost do stredu auta, ked su tam dve sedacky do stredu uz moc nevojde. V octavii ostane v strede viac miesta, skoro tam to vajicko voslo, ale iba skoro.
if it ain't broke, don't fix it

Odpovědět