Stránka 1 z 2

DEFENDER náhradní díly zkušenosti

Napsal: 27 říj 2014 22:00
od alberth
Zdravím, mám DEFa/TD5 z roku 2002 a přece jen již potřebuje některé díly vyměnit. Protože dílu je více které jsem již měnil/potřebuji vyměnit rád bych šel již cestou nákupu dílu, který je prověřen a pokud se dá nahradit originální díl nahradit OEM dílem, či případně dílem z druhovýroby, byl bych vděčen za Vaše zkušenosti. V dané chvíli preferuji díly OEM, ale z vlastní zkušenosti již Vím že někdy díl z druhovýroby je plnohodnotnou náhradou originálního dílu a někdy nepomůže ani originální díl. Předpokládám, že Vaše/mé zkušenosti pomůžou v správném rozhodnutí i ostatním..

zde můj názor na již zakoupený díl...

CFE102981 - těsnění pravých předních dveří
CFE102991 - těsnění levých předních dveří
* neoriginální díl je plně funkční, zesílení v ohybech ve všech místech kde má být - za mne bez výhrad

CFE103001 - těsnění pravých zadních dveří
CFE103011 - těsnění levých zadních dveří
* neoriginálnímu těsnění chybí zesílení těsnění na straně zámku dveří, rozdíl v ceně mezi neoriginálním dílem a originálním je velmi výrazný, nicméně díky chybějícímu zesílení je díl nefunkční - za mne originální díl

LVP000020 - těsnění víka ventilů
* neoriginální díl za méně než 200 CZK je po najetí cca 10tkm za mne bez výhrad - podmínkou je aplikace tmelu v místech určených servisním manuálem, vč.dodržení času na zavadnutí tmelu - zatím bez jakéhokoliv úniku oleje

potřebuji koupit...

STC4807 - kardanový kříž - OEM nebo druhovýroba a nebo výhradně originální díl ?
prosím o Váš názor...

Re: DEFENDER náhradní díly zkušenosti

Napsal: 28 říj 2014 09:21
od eliott
Kardanový kříž pokud možno vždy s kovovým krytem prychovky, tedy nejvyšší kvalitu druhovýroby. Při pravidelném mazání drží.

Těch těsnění dveří mi prochází rukama hodně, a jednotlivá provedení se liší, podle toho, který číňan to vyrobil. Pamatuji si várku, která měla v horních rozích gumu tak tvrdou, že ji dveře nepřimáčkly a tím pádem nefungovala, nešly ani pořádně zavírat dveře.

Re: DEFENDER náhradní díly zkušenosti

Napsal: 28 říj 2014 13:10
od Tazik1992
AMR6104 hlavní vypínač světel - druhovýrobek od Lucase za 700Kč vypadá úplně stejně jako originál za 4500Kč.
Za prosté nýtování kontaktů na vodiče by zasloužilo nakopat výrobce do (_!_) v obou případech. Takže určitě druhák. Možná by stačily i levnější produkty "třetivýroby". Propájet cínem se to musí tak jako tak.

Re: DEFENDER náhradní díly zkušenosti

Napsal: 28 říj 2014 13:17
od eliott
Třetivýroba :yes :rofl , to je pěkné.. Ale bohužel, je to tak. jediné spolehlivé řešení, jak nemuset měnit páčku min. každý rok, je použití relé a páčkou ovládat jen relé.

Re: DEFENDER náhradní díly zkušenosti

Napsal: 28 říj 2014 13:22
od brudr
Do Defíka pasujou i páčky ze Šáde 100 nebo 120 :grin: ,sem je kupoval za 100kč kdysi :grin:

Re: DEFENDER náhradní díly zkušenosti

Napsal: 28 říj 2014 17:16
od alberth
Tazik1992 píše:AMR6104 hlavní vypínač světel - druhovýrobek od Lucase za 700Kč vypadá úplně stejně jako originál za 4500Kč.
Za prosté nýtování kontaktů na vodiče by zasloužilo nakopat výrobce do (_!_) v obou případech. Takže určitě druhák. Možná by stačily i levnější produkty "třetivýroby". Propájet cínem se to musí tak jako tak.
Souhlasím, také jsem již měnil a před montážní jsem si součástku dodělal. Jak píše Eliott.. relé řeší výměny

Totéž platí pro...
AMR6106 LUCAS přepínač stěračů a ostřikovačů
Po namontování nového dílu stěrače nefungovaly vůbec. Už jsem kontroloval dráty v autě když mne napadlo se podívat na nový díl. Jeden drát v konektoru vypadl z pinu - pájka opět díl výrobně dokončila.

AMR6104 funguje cca 6 měsíců, AMR6106 přesně rok vše LUCAS po "dokončení " bez výhrad.

Re: DEFENDER náhradní díly zkušenosti

Napsal: 17 lis 2014 10:53
od alberth
RTC5012 - obrysové světlo v náhradě za cca 120 CZK, patice po několika měsících používání vypadá viz.foto. Materiálu patice se evidentně nelíbí každodenní používání. Následně žárovka vyskakuje. Vyměnil jsem za díl v OEM kvalitě - zda se jedná o správnou volbu ukáže čas.

Re: DEFENDER náhradní díly zkušenosti

Napsal: 17 lis 2014 11:12
od Tazik1992
To se jako vyhřála a roztáhla? Pěkný!
A neměls tam omylem náhodou 10W žárovku?
alberth píše:Následně žárovka vyskakuje.
Dej tam silnější pérko a máš z toho Bond car. Můžeš střílet žárovky na policejní zátarasy :D

Re: DEFENDER náhradní díly zkušenosti

Napsal: 17 lis 2014 11:18
od Miky_CZ
tohle delaji i patice z tech bilych blinkru na diskarnu taktez jsem menil za origo

Re: DEFENDER náhradní díly zkušenosti

Napsal: 17 lis 2014 11:54
od alberth
Tazik1992 píše:To se jako vyhřála a roztáhla? Pěkný!
A neměls tam omylem náhodou 10W žárovku?
alberth píše:Následně žárovka vyskakuje.
Dej tam silnější pérko a máš z toho Bond car. Můžeš střílet žárovky na policejní zátarasy :D
Stačila 5W žárovka k uvedenému výsledku.

Re: DEFENDER náhradní díly zkušenosti

Napsal: 17 lis 2014 12:26
od Tazik1992
Tak to bude nějaká modelína. Možná by to roztavila i LEDka.

Ale abych neodbíhal.
Díl NRC7009 - ochranný rám přední spojovací tyče řízení
V servisu za něj chtěli cca 4000Kč(bez DPH). Objednal sem náhradu (OEM to asi nebude) za 1200Kč(vč. DPH).
Úpravou a bytelností je zcela srovnatelná s originálem. Dokonce bych řekl, že tloušťka stěny trubky u náhrady je o trošku větší.

Díl AMR3247 (komplet světlomet) - OEM náhrada za 2250Kč. Nepozoruju žádný rozdíl od originálu. Ochranný "nátěr" kovového rámečku je stejně beznadějný jako na originálu. Jen mě překvapilo, že světlomet nešel zcela složit (je rozložen na kousky), protože v kovovém rámečku paraboly jsou užší díry než je průměr šroubků :-) . Spěchal sem, tak sem zatim použil starý, co jsem naštěstí zrepasoval.

Re: DEFENDER náhradní díly zkušenosti

Napsal: 21 pro 2014 09:18
od Tazik1992
Po nedávné kompletní rozborce brzdičů při renovaci předních brzd u dvou Defů je tu zkušenost s pístky.
Po tom, co sem na vlastní oči viděl můžu vřele doporučit nerezové.
Sada osmi pístků DA1166 (Britpart) pro oba přední bzdiče včetně těsnění vyjde cca na 2300Kč.
Pístky jsou vysoustruženy od pohledu velmi dobře, rozměry souhlasí a sedí jako originály.
Pro porovnání sada s pístky (pochrom) na JEDEN brzdič vyjde na cca 3200Kč-orig. resp. na cca 2100Kč-OEM. Myslim, že není co řešit. Na třetího Defa už sem objednal taky rovnou nerezy a až se budou dělat zadní brzdy, tak je obměnim taky za nerezové.
Měnili se taky kotouče (LR017952) a destičky (SFP000260). Obojí od Delphi (AP). Zatim spokojenost. Jak s kvalitou výroby, tak s montáží (sedí,nehází).
Obměna předních brzd u mého Defa včetně renovace brzdičů vyšla i s prací na 10500Kč. V aut.servisu to vyjde bezmála na dvojnásobek. A to byl ještě na levé straně totálně přirezlý unašeč k poloose. Lahůdka. V aut. servisu se vyflákli na mazání nábojů kol. Jak sem pak zjistil nejen u mýho stroje.

Sada Britpart
IMG_7305.JPG
Pístek z mého Defa (145tkm) v porovnání s nerezákem. U mě šli pístky ještě vytočit alespoň kleštěma
IMG_7323.JPG
IMG_7320.JPG
Pístek z druhého Defa (180tkm). Tady už se musela většina pístků navrtat a vytáhnou býčí silou za šroub.
IMG_7333.JPG
IMG_7331.JPG

Re: DEFENDER náhradní díly zkušenosti

Napsal: 21 pro 2014 09:35
od eliott
Pístky jdou spolehlivě vytlačit stlačeným vzduchem, je ale potřeba vždy ten, co jde snáz, po mírném povysunutí podržet sikovkama.
A co se týče kotoučů, spolehlivé jsou i ty nejlevnější repliky, prodali jsme jich za ty roky už možná tisíce a nepamatuji si, že by někdo měl nějaký problém.

Re: DEFENDER náhradní díly zkušenosti

Napsal: 21 pro 2014 19:07
od DanoDEF
eliott píše:Pístky jdou spolehlivě vytlačit stlačeným vzduchem
... a pozor na prsty.

Re: DEFENDER náhradní díly zkušenosti

Napsal: 21 pro 2014 19:12
od MadTom
Myslíš svoje prsty nebo cizí? Každopádně je to dobrá informace, jak o tom vzduchu, tak o kotoučích.

Re: DEFENDER náhradní díly zkušenosti

Napsal: 21 pro 2014 19:41
od eliott
DanoDEF píše:
eliott píše:Pístky jdou spolehlivě vytlačit stlačeným vzduchem
... a pozor na prsty.
Píšu sikovkama :!:

Re: DEFENDER náhradní díly zkušenosti

Napsal: 21 pro 2014 20:18
od DanoDEF
eliott píše:Píšu sikovkama :!:
... to je jasne... ja len aby tam nahodou neostali lebo urobi to peknu pecku.

Re: DEFENDER náhradní díly zkušenosti

Napsal: 21 pro 2014 23:44
od Tazik1992
eliott píše:co se týče kotoučů, spolehlivé jsou i ty nejlevnější repliky
To je dobrý vědět. A co životnost těch "třetivýrob". Ta je taky srovnatelná ?
Je mi jasný, že to závisí třeba na okolnostech provozu i na stylu jízdy. Na originálech sem najezdil cca 70-80tkm (když budu za limit použitelnosti považovat min. doporučenou tloušťku).
eliott píše:Pístky jdou spolehlivě vytlačit stlačeným vzduchem
Ono by to šlo, ale v tomhle případě už to asi hraničilo s nechtěnou výrobou tlakovýho děla :-)

Re: DEFENDER náhradní díly zkušenosti

Napsal: 22 pro 2014 12:09
od DanoDEF
Tazik1992 píše:Na originálech sem najezdil cca 70-80tkm (když budu za limit použitelnosti považovat min. doporučenou tloušťku).
... to je vsetko o style jazdy na DELPHI kotucoch uz mam cca 250tkm a su na "hranici" (pripravene EBC kotuce).

Re: DEFENDER náhradní díly zkušenosti

Napsal: 22 pro 2014 12:25
od Rover
Já mám zase s kotoučema, které jsem si kupoval rovnou v Anglii docela blbý zkušenosti, přední kotouče na Defovi se mně po cca 5000km zkroutili, takže to při brzdění vibrovalo, takhle jsem je musel měnit dvakrát, až jsem do třetice koupil nějaké kvalitnější, dražší a lepší a ty jsou v pohodě. Možná jsem měl smůlu...