Landrover Freelander 2004 2.0 TD4 82kw Dunivý zvuk / Rezonance

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Maiestiq
Příspěvky: 1
Registrován: 05 led 2022 21:23

Landrover Freelander 2004 2.0 TD4 82kw Dunivý zvuk / Rezonance

#1 Příspěvek od Maiestiq » 05 led 2022 22:31

Dobrý den,

obracím se na vás s prosbou o radu, protože opravdu už nevím, čím by to mohlo být. Jednoho rána cca měsíc zpět z ničeho nic začal tento dunivý zvuk / rezonance při chodu, jak na při stání na místě, tak za jízdy.

Prošlo se celé auto na zvedáku, udělaly se vstřiky - kontrola, korekce dávkování. Hydroštely v pořádku, bez újmy - vačka tím pádem taky, tlaky válců v pořádku, diferenciál, kardan nový, nové turbo, žádná díra ve výfuku, silentbloky v pořádku, sání naprosto v pořádku, žádná díra od kuny... Výkon auta je v pořádku, vysoké otáčky, táhne v pořádku, žádné dýmení. Zkrátkna na jízdní vlastnosti to nemá vliv mimo toho, že je slyšet ten zvuk. Avšak zdroj / důvod toho zvuku se nepodařilo najít.

Hledal jsem na YT, zda se něco nepodaří najít a nenašel jsem.

Nemáte náhodou prosím někdo tušení od čeho by to mohlo být? Je to natočeno poměrně nevhodně (Mohu natočit další videa, bez kapoty, za jízdy v interiéru, ale ten zvuk je všude stejný, dunivá rezonance na pozadí chodu motoru, kopíruje otáčky.

Děkuju moc za jakoukoliv odpověď / radu / postřeh.

Video:
https://www.youtube.com/watch?v=L4ay8hlFSvs

S pozdravem

Tomáš Svozil

Uživatelský avatar
Tazik1992
Příspěvky: 1393
Registrován: 10 čer 2014 22:59
tel.: 602875958
auto: Defík
Bydliště: Holýšov,Kaznějov

Re: Landrover Freelander 2004 2.0 TD4 82kw Dunivý zvuk / Rezonance

#2 Příspěvek od Tazik1992 » 07 led 2022 20:03

Teda napřed jsem chtěl napsat, že kromě normálního brblání dieslu slyším jen jen takový svištivý zvuk. Ale pak jsem si nasadil sluchátka a ten dunivý zvuk je tam opravdu slyšet a do toho takový vruuum, vruuum,... Napadly mě silentbloky motoru, ale ty jste asi kontrolovali. To by možná bylo dobrý vzít stetoskop a ošahat motor a okolí.
Sloužim lidu! :-)
Land Rover Defender 110SW 300Tdi 1998
ex-služební Land Rover Defender 2,4TDCi Puma 2008

Odpovědět