D4 - Diesel Exhaust Fluid Dosing Malfunction

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
ElPajo
Příspěvky: 73
Registrován: 06 pro 2021 18:29
auto: D4
Bydliště: Jižní čechy
Kontaktovat uživatele:

D4 - Diesel Exhaust Fluid Dosing Malfunction

#1 Příspěvek od ElPajo » 28 bře 2022 19:18

Ahoj,
dnes se mi za jízdy objevila hláška - Incorrect Diesel Exhaust Fluid Quality. Na jízdní vlastnosti to nemělo vliv (resp. mi to nepřišlo). Tak jsem zastavil, chcípl auto, chvíli počkal, nastartoval a hláška se změnila na "No Engine starts in xxx km. Diesel exhaust fluid dosing malfunction". AdBlue jsem nedoplňoval, v autě bylo ještě od předchozího majitele. Protože se nám toto stává u traktorů a většinou to je kvůli špatnému tlaku/chyba čidla hladiny, tak jsem jel na benzínku a z pistole tam dotankoval asi 8 litrů. Bez výsledku. Nemáte s tím někdo zkušenost? Zbývá mi asi 800 km a potřebuju tento týden otočit 1x Prahu a 1x Brno :-D

Mějte se


Pavel

Uživatelský avatar
mipr
Příspěvky: 656
Registrován: 11 črc 2014 11:34
tel.: +421907431767
auto: Diskosky mam rad :-)
Bydliště: Horska 30, Bratislava

Re: D4 - Diesel Exhaust Fluid Dosing Malfunction

#2 Příspěvek od mipr » 29 bře 2022 06:05

Ahoj Pavle, tento tyden to stihnes otocit akurat do servisu…

Odpovedal si si sam. Este moze byt zla tryska. Ved oni ti to uz v servise povedia…

LRservis.sk Bratislava
specializovany servis pre znacku Land Rover
byvaly autorizovany distributor Bearmach (skoncili...)

Uživatelský avatar
toudy
Příspěvky: 37
Registrován: 23 led 2011 22:18
tel.: +421905723200
auto: D4 SDV6 HSE, 2016
Bydliště: BRATISLAVA, SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: D4 - Diesel Exhaust Fluid Dosing Malfunction

#3 Příspěvek od toudy » 24 kvě 2022 09:05

ElPajo píše: 28 bře 2022 19:18 Ahoj,
dnes se mi za jízdy objevila hláška - Incorrect Diesel Exhaust Fluid Quality. Na jízdní vlastnosti to nemělo vliv (resp. mi to nepřišlo). Tak jsem zastavil, chcípl auto, chvíli počkal, nastartoval a hláška se změnila na "No Engine starts in xxx km. Diesel exhaust fluid dosing malfunction". AdBlue jsem nedoplňoval, v autě bylo ještě od předchozího majitele. Protože se nám toto stává u traktorů a většinou to je kvůli špatnému tlaku/chyba čidla hladiny, tak jsem jel na benzínku a z pistole tam dotankoval asi 8 litrů. Bez výsledku. Nemáte s tím někdo zkušenost? Zbývá mi asi 800 km a potřebuju tento týden otočit 1x Prahu a 1x Brno :-D

Mějte se


Pavel
Mal so to tiez. Boli upchate (krystalizacia) 3 otvory v strekovaci AdBlue. Precistene. Riesene este v ramci zaruky.
navijak T-MAX 12000lbs, ASFIR, K&N, Deaktivovany ECO Start/Stop, Compomotive PD1881+275/65R18 119Q Maxxis MT764 P.O.R., TLC J120, OME, 2xnavijak, MT 33, CB vysielačka

ElPajo
Příspěvky: 73
Registrován: 06 pro 2021 18:29
auto: D4
Bydliště: Jižní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: D4 - Diesel Exhaust Fluid Dosing Malfunction

#4 Příspěvek od ElPajo » 15 čer 2022 14:06

Nakonec se mi tato chyba objevila 2x v rozmezí asi 2000 km. V prvním případě, který jsem popisoval výše mi po cca 500 km zmizel odečet i oranžový trojúhelník, zůstala svítit oranž kontrolka motoru, ovšem bez zobrazení jakékoliv chyby (tato nešla ani vyvolat přes servisní menu). Za dalších cca 150 km zmizela i kontrolka motoru. Podruhé se objevila hláška, opět odpočet, ale po dalším startu motoru zůstala už jen zase kontrolka motoru bez zobrazení chyby a opět po chvíli zmizela. Od té doby nic. Byl jsem teď na servise v ARAMY a tam chlapi DEF kapalinu vypustili a doplnili úplně novou, tak snad to bude OK :-).

Odpovědět