Freelander 1,2005, TD4, 82 kW, M47, DG hlási chybu 0190

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
salmon
Příspěvky: 2
Registrován: 17 úno 2021 20:15
tel.: 0918335220
auto: LR Freelander 82 kW,

Freelander 1,2005, TD4, 82 kW, M47, DG hlási chybu 0190

#1 Příspěvek od salmon » 19 dub 2022 13:54

Ahojte,
chcem sa opýtať, či nemal niekto podobný problém ako ja a ak áno, ako ste to riešili. DG hlási chybu : 0190 - obvod snímača tlaku palivovej rozdeĺovacej lišty.
Auto vykazuje tieto problémy :
- "cukanie" autom pri jazde
- preblikáva kontrolka motora s výkričníkom, ak svieti, auto nemá ťah, hádže do núdzového režimu, ak zhasne auto sa rozbehne ale znova začne svietiť kontrolka
- za chladného motora na aute nejaviť žiadne problémy, až po zohriatí auto stráca ťah
- pri zohriatom aute pri voľnobehu kolíšu otáčky, autom dosť trasie
Na aute som v nádeji vymenil palivové čerpadlo, keďže som už raz mal podobný problém, ale vyriešila to výmena palivového čerpadla, tak som to urobil znova. Vymenil som aj palivový filter aj vzduchový filter. Vstrekovače sú myslím v poriadku, v jeseni 2021 boli na kontrole a repase. Prečistil som aj konektor snímača tlaku paliva, nebol skorodovaný. Vizuálne som kontroloval aj kabeláž od neho, samozrejme neviem to posúdiť, či dobre. Mám preto podozrenie na ten snímač, že odišiel, ale chcem si to potvrdiť, nakoľko aj DG ukazovala na ňho. Na anglickom fóre som niečo o tom prečítal, ale podobné problémy vykazuje aj zle fungujúce vysokotlakové čerpadlo, tak neviem, či aj ono, aj keď tam je iný chybový kód.
budem vďačný za každú odpoveď, auto potrebujem dať čo najskôr dokopy, kvôli práci.

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Freelander 1,2005, TD4, 82 kW, M47, DG hlási chybu 0190

#2 Příspěvek od MadTom » 19 dub 2022 14:07

Diagnostiku, live data - tj. okamžité hodnoty z jednotlivých čidel, a za jízdy se podívat, co to dělá, a srovnat s tím, co by to dělat mělo.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Odpovědět