D4 - aditiva do oleje a paliva

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
ElPajo
Příspěvky: 73
Registrován: 06 pro 2021 18:29
auto: D4
Bydliště: Jižní čechy
Kontaktovat uživatele:

D4 - aditiva do oleje a paliva

#1 Příspěvek od ElPajo » 01 srp 2022 15:24

Ahoj hoši,
minulý týden jsem vyzvedával z autorizovaného servisu traktor (John Deere) a přijímací technik mi poradil, že pro zvýšení životnosti motoru a palivové soustavy používají přípravky "TEC 2000", které schválil a doporučuje i český importér značky JD. Nabalil mi kanystr produktu "Diesel Injector Cleaner" (oranžové nálepky), kterým se má při výměně zalít palivový filtr a nebo se to může nacmrdnat i do nádrže, dále "ENGINE FLUSH" (zelená nálepka), které se má přidávat 1 lahvička na 5l motorového oleje před výměnou, motor se nechá 15 minut běžet a pak se provede výměna motorového oleje a nakonec "OIL BOOSTER" (černá nálepka), což se najele do oleje a tím se zlepší jeho vlastnosti. Tím zeleným prý dokázali "vyléčit" připečený motory (uvolnit zapečený pístní kroužky, jestli jsem to dobře pochopil). Nemáte s tím nějaké zkušenosti z praxe? Našel jsem tu jen nějaké 10 let staré vlákno. Napadlo mě to používat na mojí D4, ale na kolik to dokáže předejít nevyhnutelnému defektu motoru, který je dán špatným designem, to si netroufnu odhadovat.

Z jihu Čech zdraví Pavel
IMG_9856.JPG
IMG_9857.JPG
IMG_9858.JPG

Maarty82
Příspěvky: 214
Registrován: 28 úno 2016 19:50
tel.: 607519728
auto: LR 322
Bydliště: Plzeňsko

Re: D4 - aditiva do oleje a paliva

#2 Příspěvek od Maarty82 » 02 srp 2022 15:16

📌

Odpovědět