Pevnostní nárazník DII - průzkum trhu

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět

Dali by jste si na auto pevnostní nárazník?

Ano, ale volil bych jen homologovaný.
24
21%
Ano, jakýkoli, volil bych hlavně podle ceny.
40
35%
Možná, pokud bych věřil že s tím nebudu mít problémy.
45
40%
Ne
4
4%
 
Celkem hlasů: 113

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kubas38
Příspěvky: 270
Registrován: 18 zář 2008 07:43
tel.: 777207691
auto: Defik D300+RR
Bydliště: Slatiňany

Re: Pevnostní nárazník DII - průzkum trhu

#41 Příspěvek od Kubas38 » 22 úno 2010 12:01

MadTom píše:Pěkné, ale není to zbytečně moc dolů na krajích (před kolama)? To je to co mi vadí na stávajícím plastovém. Uprostřed už budou vadit i jiné věci.

:ty jeden...: No dělal jsem to tak aby to co nejvíce přopomínalo ten plastový a aby to bylo pevnější. Jezdím občas do DE i A a nějak na sebe nechci upozorňovat ale zároveň mít pevnější předek pro jízdu do terenu.

:Pohoda:
D5 SDV6 HSE MY2018

Uživatelský avatar
Miloš II
Příspěvky: 1945
Registrován: 01 lis 2006 09:24
tel.: سوني اريكسون
auto: لاند روفر ديسكفري 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Pevnostní nárazník DII - průzkum trhu

#42 Příspěvek od Miloš II » 22 úno 2010 12:16

Ví někdo o případu,že by zastavili v A nebo D nějakýho nazbrojenýho Offa s Čech nobo Slovenska? MIlošII
Kgalagadi Transfrontier Park,Central Kalahari Game Reserve,Hurungwe Safari Area,Charara Safari Area,Mana Pools National Park,Chizarira National Park,Namib-Naukluft National Park,Lower Zambezi National Park

Uživatelský avatar
visby
Příspěvky: 2584
Registrován: 07 dub 2009 11:35
auto: Disco 2
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pevnostní nárazník DII - průzkum trhu

#43 Příspěvek od visby » 22 úno 2010 12:20

Miloš II píše:Ví někdo o případu,že by zastavili v A nebo D nějakýho nazbrojenýho Offa s Čech nobo Slovenska? MIlošII
podla dohody v ramci EU policajti ineho clenskeho statu nemaju pravo kontrolovat technicky stav vozidla, pokial zodpoveda predpisom krajiny kde si ho prihlasil.

Cize, zastavit ta mozu, mozu sa pozriet, pofotit s kolajnicou miesto narazniku a potom ta mozu akurat poslat dalej...

edit: problem moze byt, ked prepne vasim policajtom, ako niekedy prepne nasim a po offroad akciach zastavuju auta a kontroluju technicaky

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Pevnostní nárazník DII - průzkum trhu

#44 Příspěvek od tagr » 22 úno 2010 12:54

Jo joi to je vše pravda, ale dohaduj se s někým , je lepší jít cestou menšího odporu , aby se vlk nažral a koza zůstala celá ne?? Proto souhlasím s ideou udělat to co nejpodobnější originálu a je klid , poťukat můžou, ale jestli se dělali z plastu, nebo kovu v nějakých sériích těžko budou zjišťovat a za ostré hrany nemaj šanci :D
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Pevnostní nárazník DII - průzkum trhu

#45 Příspěvek od RudaK » 22 úno 2010 13:45

Pěkně se rozjela ta diskuze :mrgreen: . Já jen reagoval na přípis Eliotta ,že rakušáci už prudí kvůli nehomologovaným doplňkům :shock: no a u nás se budou za chvíli naši opičit ( čemuž bych se nedivil ) .
Já to čekám u D 1 každou chvíli,tu kontrolu,bo se na mě vždycky tak nějak víc koukají :P - no a že nejsou ty kola rozměrem od výrobce homologované mě už řekl borec na evidenčce,néééé STK :shock: Tak buď byl moc chytréj,nebo blbéj .... :mrgreen:
Řeč,že to auto uveze,nebo je to pěkný,či to není nebezpečný je jedno. Důležitá je HOMOLOGACE . A to,že nikoho zatím nedusili je na prd....... :ty jeden...: Ale znovu opakuju,že to neřeším a na autě mám těch věcí víc. Čas ukáže .
p.s. Ten ARB nrazník na D III je,jak by tam byl odjakživa a nemyslím si,že je horší na bezpečnost,jak orig. vředový držák navijáku,který je dokonce homologovaný - asi se ožrali a schválili to :twisted: .

Jinak u nás potkávám tolik hodně upravených Offů a jezdí po silnici :Sorry: ( taky na to kálí )
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Jindra
Příspěvky: 173
Registrován: 11 srp 2006 13:58
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pevnostní nárazník DII - průzkum trhu

#46 Příspěvek od Jindra » 22 úno 2010 22:17

V německu bych moc problem nevidel, (těm stačí ukázat nějáky E někde vyražený nebo nalepený a když tam bude TUV tak ti ještě zasalutujou...) :D ale to A určitě, když dokážou vrátit jen kvůli tomu že nemám u sebe jejich zákony předepsaný kapesný v hotovosti na osobu a den, přesto že mám u sebe platební karty pak bych se nedivil že vrátí i z off doplnky. Vlastní zkušenosst s moto kdy nás jelo 6 do Alp na výlet, a jednoho nepustily kvuli hlučnosti výfuku, měl "laděný"... je pravda že ještě grencpolicajt ale prostě řekl že je to hlučný a že se má otočit how

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Pevnostní nárazník DII - průzkum trhu

#47 Příspěvek od RudaK » 23 úno 2010 06:39

Todle už sem slyšel,že A jsou prostě důležitý magoři ..... :Ale fuuj:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
visby
Příspěvky: 2584
Registrován: 07 dub 2009 11:35
auto: Disco 2
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pevnostní nárazník DII - průzkum trhu

#48 Příspěvek od visby » 23 úno 2010 09:05

RudaK píše:Todle už sem slyšel,že A jsou prostě důležitý magoři ..... :Ale fuuj:
magori su, ale v ramci EU nemaju pravo vratit za upravy vozidla, ktore nesplnaju ich legislativu. ani sa s tebou nebudu hadat, lebo vedia, ze ti mozu tak akurat skontrolovat pocet viest v aute a profil na pneu

MadTom
Příspěvky: 14953
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Pevnostní nárazník DII - průzkum trhu

#49 Příspěvek od MadTom » 23 úno 2010 09:37

To je nejspíš pravda, ale pokud se jim nebudeš líbit, tak si tě vezmou a strčí za katr a po dvou dnech až tě s omluvou procezenou přes sevřené zuby pustí se s nimi můžeš dohadovat a žádat náhradu.
Stále je to o lidech - pamatuji si, jak jsem před cca 12ti lety je do německa a na přechodu v Železné Rudě mě odstavili a začali prolézat auto, proklepávat dveře a podobně. Německe policajt byl slušnej a na dotaz co se děje, že kontrolujou všechny německá auta starší cca 3 roků a všechny ostatní auta, nasraně odpověděl, že už ho to nebaví, ale že z vrchu přišel příkaz, a že něco hledají. Tak jsem mu "asistoval" a on mi ještě poradil, kudy jet, abych se vyhnul zácpě.
Druhá zkušenost byla, když po nás v zimě chtěli vyskládat zboží z auta na silnici do mokrého sněhu (originál zabalené v papírových krabicích), aby ho mohli zkontrolovat. To jsme odmítli, s poukazem na jeho možné poškození. Jeden s těch dvou orgánů začal vytahovat pouta a kdyby tam ten druhej nebyl, tak nevím jak by to dopadlo. Začal ho přesvědčovat že tak ne a protože ten první byl neústupnej tak aspoň zavolal kolegy. No prostě blbci jsou všude. A to že na něco nemají právo je jaksi nezastaví.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
visby
Příspěvky: 2584
Registrován: 07 dub 2009 11:35
auto: Disco 2
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pevnostní nárazník DII - průzkum trhu

#50 Příspěvek od visby » 23 úno 2010 09:54

to hej, ale neverim, ze by niekoho zavierali a buzerovali kvoli narazniku. v rakusku(uz len v meste kde som) jazdi kopec upravenych offroadov, nadvihane s winchom a pevnostnakom, takze to tu nebude take problematicke...

ono je velky rozdiel, ci si osobne auto alebo nakladak. lebo tranzitnu dopravu si extremne radi podaju.

Uživatelský avatar
Rosi
Příspěvky: 777
Registrován: 18 pro 2008 14:28
tel.: +420-608-084004
auto: LR 110SW Def Td5
Bydliště: Kósek vod Brna a Macochy

Re: Pevnostní nárazník DII - průzkum trhu

#51 Příspěvek od Rosi » 23 úno 2010 10:31

V tomto ohledu asi mají defendristi trochu výhodu, protože traverza je vepředu z výroby, vzadu není nic než rám :hmm:
Těžko to zpochybnit, akorat by mě zajímalo, kde na ni případně příslušník či STK prudič bude hledat homologaci, která tam nikdy nebyla. Poplatno tomu, je asi jedno co si na defíka kdo pověsí...
Poldové mě stavěli jednou, moje "lešení" jim přišlo zcela adekvátní a bez připomínek :)
Snad to vydrží...
Def 110 Td5 SW
skype: vk770403; fotky: http://picasaweb.google.cz/Rosi770403/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 4972
Registrován: 07 úno 2009 20:29
tel.: 00421910600711
auto: DII TD5 1999
Bydliště: Nitra SK

Re: Pevnostní nárazník DII - průzkum trhu

#52 Příspěvek od Acon » 23 úno 2010 11:00

Ak by to bola alternatíva k DII po facelifte a dal by sa na to prehodiť aj ten môj gumáč so svetlami, tak to by už vôbec nikomu nedráždilo zrak. Priznám sa, že práve kvôli buzeráciám orgánov som upustil od nárazníka, ale zamaskované by to bolo OK. Tiež by ma zaujímala cenovka na ten AL. Keď už mám AL auto... :D Uchytenie navijáku nie je univerzálne v zmysle nejakej všeobecnej normy? Ja mám vybraný tento, u nás ho kúpim za 370€čok s daňou
http://www.aloha.estranky.sk/fotoalbum/ ... sw9500-12v
Obrázek
Po 2 Discovery2 Discovery4 2009, 2,7TDV6, ARB, navijak, ochrana podvozku, ochrana zadného diferáku, 2 uzávierky, strešný nosič, led rampa, pracovné svetlá, X-Lifter... pravidelne dôkladne servisovaná, jazdíme každoročne Balkán a nechcem tam mať problém.

Uživatelský avatar
erik
Příspěvky: 2869
Registrován: 16 říj 2006 19:00
tel.: +421905448329
auto: D90 td5,/D2-3/D4,D5
Bydliště: skalica
Kontaktovat uživatele:

Re: Pevnostní nárazník DII - průzkum trhu

#53 Příspěvek od erik » 23 úno 2010 13:55

eliott píše:Kdepááák, to by se muselo dělat extra, ale třeba na to taky dojde :wink:
...D3

:hmm:
mam porad nevyrizenou pojistnou udalost :Pohoda:
Predni naraznik, zadni, spodni plech a spoustu jinych vecicek...
tak by to sluselo vymenit zrovna za plech... :idea:
Defender 90 Td5 171k Old Man Emu,Warn 8274, M 6000 ,ARB nárazník, Safari Snorkel,2xWebasto,Garmin nuvi 660, CB.MATADOR WISENTTA M/T 235/85 R 16 MP-75., Roll cage,retezy PEWAG,2xARB uzaverky,
Discovery 3 ,bez skrabancu

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11492
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pevnostní nárazník DII - průzkum trhu

#54 Příspěvek od eliott » 23 úno 2010 20:08

No to by šlo, faktura by hovořila o normálních dílech :wink: , ale zřejmě až dořeším ten pro DII, teda jestli se bude dělat, když zájem projevil jen PavelU :|
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11492
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pevnostní nárazník DII - průzkum trhu

#55 Příspěvek od eliott » 23 úno 2010 20:10

Acon píše:Ak by to bola alternatíva k DII po facelifte a dal by sa na to prehodiť aj ten môj gumáč so svetlami, tak to by už vôbec nikomu nedráždilo zrak. Priznám sa, že práve kvôli buzeráciám orgánov som upustil od nárazníka, ale zamaskované by to bolo OK. Tiež by ma zaujímala cenovka na ten AL. Keď už mám AL auto... :D Uchytenie navijáku nie je univerzálne v zmysle nejakej všeobecnej normy? Ja mám vybraný tento, u nás ho kúpim za 370€čok s daňou
http://www.aloha.estranky.sk/fotoalbum/ ... sw9500-12v
Obrázek
No jestli vidím správně, že kostřící kabel je k očku přidělaný jen mačkací spojkou, tak to bude asi 6tá jakost :coze: .
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 4972
Registrován: 07 úno 2009 20:29
tel.: 00421910600711
auto: DII TD5 1999
Bydliště: Nitra SK

Re: Pevnostní nárazník DII - průzkum trhu

#56 Příspěvek od Acon » 23 úno 2010 20:29

mačkacou spojkou sú riešené aj silné káble napr ku štartérom a to aj u nákladiakov. Prečo by mal byť v tom problém?
Údajne ten výrobca vyrába aj winch
Po 2 Discovery2 Discovery4 2009, 2,7TDV6, ARB, navijak, ochrana podvozku, ochrana zadného diferáku, 2 uzávierky, strešný nosič, led rampa, pracovné svetlá, X-Lifter... pravidelne dôkladne servisovaná, jazdíme každoročne Balkán a nechcem tam mať problém.

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11492
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pevnostní nárazník DII - průzkum trhu

#57 Příspěvek od eliott » 23 úno 2010 21:40

Tohle je taky winch, protože winch je anglicky naviják :wink: . Je rozdíl namáčknout oko na silný kabel, protože to oko je z minimálně z 1,5mm plechu a drží, ale ty čínský očka z plechu 0,4mm drží tak, že to vytrhne půlroční dítě.
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
Jarys
Příspěvky: 911
Registrován: 29 pro 2006 13:39
Bydliště: Broumov

Re: Pevnostní nárazník DII - průzkum trhu

#58 Příspěvek od Jarys » 23 úno 2010 21:50

No vypadá opravdu dobře, ještě by jsi mohl dát fotku z boku (z profilu). Jen mé ježdění by skutečně nevydržel. Už jsem ohnul i ARB a nebyla to moc velká šlupka :roll:
Disco mi zachránilo život

Uživatelský avatar
Jarys
Příspěvky: 911
Registrován: 29 pro 2006 13:39
Bydliště: Broumov

Re: Pevnostní nárazník DII - průzkum trhu

#59 Příspěvek od Jarys » 23 úno 2010 21:55

Pro Eliotta k hlasování: jakýkoliv, třeba nehomologovaný, ale cena nemusí být jen ta nejnižší... řešil bych především zpracování. Halvně dobré nájezdové úhly.
Disco mi zachránilo život

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Pevnostní nárazník DII - průzkum trhu

#60 Příspěvek od RudaK » 24 úno 2010 06:53

eliott píše:Tohle je taky winch, protože winch je anglicky naviják :wink: . Je rozdíl namáčknout oko na silný kabel, protože to oko je z minimálně z 1,5mm plechu a drží, ale ty čínský očka z plechu 0,4mm drží tak, že to vytrhne půlroční dítě.



Proto " Petrs " měnil všechny kabely hned . Měnil taky ty plechové propoje na selenoidech za český materiál :wink: .A to vše preventivně u nových Come Up navyjáků při montáži na D III ( aby to vydrželo ) :D
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Odpovědět