Alternator D3; prevoz: Brno-Bratislava alebo Brno-Poprad

Moderátor: stan

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
evo828
Příspěvky: 364
Registrován: 02 úno 2009 14:11
tel.: ifoon
auto: mam
Bydliště: Bratislava

Alternator D3; prevoz: Brno-Bratislava alebo Brno-Poprad

#1 Příspěvek od evo828 » 26 kvě 2014 21:17

V sobotu mi (resp. manzelke :makeup ) na D3 odisiel na Strbskom Plese alternator a auto ostalo totalne mrtve behom par minut - odisla aj baterka. Auto je v servise v Poprade (nie - nie je tam Landrover servis :cry: ). Ja som v Bratislave. Novy alternator je u p.Hodboda v Brne.

Snazim sa este ten Denso DAN987 alternator zohnat niekde blizsdie k Popradu - zajtra uvidim ci sa podari.

Ak by nahodou niekto mal cestu v stredu/stvrtok - Brno-Bratislava (pripadne Brno-Poprad) a bol by ochotny zobrat alternator od p.Hodboda a previezt ho - velmi by mi pomohol urychlit opravu. :sweat
Diagnostika na LR: diagnostika, aktivacie pridavnych funkcii, upravy konfiguracie auta
http://www.landroverforum.cz/forum/view ... =12&t=8896

Uživatelský avatar
evo828
Příspěvky: 364
Registrován: 02 úno 2009 14:11
tel.: ifoon
auto: mam
Bydliště: Bratislava

Re: Alternator D3; prevoz: Brno-Bratislava alebo Brno-Poprad

#2 Příspěvek od evo828 » 30 kvě 2014 22:21

Tak auto je opravene doma.
Alternator komplet zrepasovali pri Poprade v startpp.sk za 130,- € zvnutra aj zvonka vyzera ako novy. Pytal som sa cim to je ze to odchadza. Vraj v mojom pripade bol zhoreny aj stator a to sa stava ked alternator ide vela na max vykon. A to je vtedy ked bateria straca uz svoju kondiciu a jazdi sa vela kratkych ciest s castym startovanim.

Kedze bateria ma 7 rokov - aj ked v zime isla bez problemov - radsej ju teda vymenim tiez.
Diagnostika na LR: diagnostika, aktivacie pridavnych funkcii, upravy konfiguracie auta
http://www.landroverforum.cz/forum/view ... =12&t=8896

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Alternator D3; prevoz: Brno-Bratislava alebo Brno-Poprad

#3 Příspěvek od RudaK » 31 kvě 2014 16:35

evo828 píše: Pytal som sa cim to je ze to odchadza. Vraj v mojom pripade bol zhoreny aj stator a to sa stava ked alternator ide vela na max vykon.
No já měl zhořený diodový můstek ( prý slabý članek auta ) . Opravu prý zkoušeli a vydrželo to cca 14 dní . Doporučili mě tovární výměnu za repasovaný ( údajně to je nový kus ) Záruka byla 2 roky na ND. Jinak mě tenkrát řekli,že na baterii bych dojel z Brna do Prahy,ale zpět už nééé . Hold to je asi Trolejbus a bez elektriky to prostě nejede .... :Sorry:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
evo828
Příspěvky: 364
Registrován: 02 úno 2009 14:11
tel.: ifoon
auto: mam
Bydliště: Bratislava

Re: Alternator D3; prevoz: Brno-Bratislava alebo Brno-Poprad

#4 Příspěvek od evo828 » 01 čer 2014 16:15

V mojom pripade to bola rychla smrt lebo tu bateriu to vyskratovalo. Takze u mna repas alternatora znamenal vlastne komplet nove vnutro-loziska, uhliky, vinutie statora a diodový mostik.

Dufam ze vydrzi viac ako 14 dni :)
Diagnostika na LR: diagnostika, aktivacie pridavnych funkcii, upravy konfiguracie auta
http://www.landroverforum.cz/forum/view ... =12&t=8896

Zamčeno