Discovery 4 benzin

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
petr štrof
Příspěvky: 951
Registrován: 29 dub 2010 21:00
tel.: 603799382
auto: LR Disco 3 HSE 2006
Bydliště: NÁCHODSKO

Discovery 4 benzin

#1 Příspěvek od petr štrof » 21 čer 2026 12:59

Ahoj chtěl bych tady rozvinout téma Disco 4-5 benzín .
Řešilo se tady předělávky D3 -D4 na 3.6 V8 což mě připadlo ekonomicky mimo pokud si to borci nedělali sami.
Ale úplně vypadly možnosti D4-D5 s motory SCV6 a jeho modernizovaný Si6 250 kw s mechanickým kompresorem .
Tady se oběvují obě motorizace velmi sporadicky , ale v PL ,Litva, De , jsou ke koupi . Jasně spotřeba SCV6 je asi nejvišší , Si6 je na tom trochu lépe ,11-13 (15) podle stylu .
Nebo další jejich nástupce od 2020 ingenium řadový 6 válec Discovery P360 Defender P400 ( tady jde už o mil hybrydy.
Z netu se řeší , konstrukčně vadný napínák rozvodů , dále plastové svody chlazení , vodní pumpa . Většina věcí se dnes už dá řešit včas ,
takže pokud máte někdo nějaké zkušenosti tak se podělte.
Případně přestavba na LPG od Princ není problém ,udajně mají pro tento motor odladěný soft.

Luboš M.
Příspěvky: 3312
Registrován: 09 úno 2007 17:16
tel.: 608 969 607
auto: Defender 110
Kontaktovat uživatele:

Re: Discovery 4 benzin

#2 Příspěvek od Luboš M. » včera, 11:30

Ahoj mám D5 benzín 340 ps, jsem druhý majitel 240 tis najeto, spotřeba super, dá se s tím jet do 10l, většinou kombinace okolo 11.5 a krátké cesty občas vlek 13,5, za víc jsem s tím nikdy nejel.
za rok a půl co ho mám žádný problém, krom jedné lambda sondy, olej dělám po 10 tis, je čistý a nežere. Jediný co mě trochu vadí je, že za vlekem to nemá takový krouťák od spodu, ale jelikož s ním jezdím sporadicky tak pohoda.
Přemýšlím o Defíku, (také jen v benzínu),tak disco bude časem na prodej.
http://WWW.I-DEFENDER.CZ" onclick="window.open(this.href);return false; vlastní výroba a prodej doplňků na offroady Tel: 608-96 96 07
Miluji život, protože mi dal Land Rover. Miluji Land Rover, protože je to můj život.

Odpovědět