Engine disabled

Classic, 1995, 2002, 2006, Sport
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kopec77
Příspěvky: 105
Registrován: 25 zář 2009 18:09
Kontaktovat uživatele:

Engine disabled

#1 Příspěvek od Kopec77 » 28 pro 2010 09:59

Ahoj, děti mi zřejmě nechali svítit světýlko v kabině a ráno byla baterka kaput a samozřejmě engine disabled. Oživil jsem baterku nabíječkou a napoprvé vložil EKA kód a frčelo se na nákup. Druhý den jsem měl v plánu baterku dobít, ale ráno opět hláška engine disabled. Od té doby to zkouším každou hodinu a nedaří se mi motor odblokovat. (už druhý den)

Displej hlásí engine disabled press remote jenže já mne dálka už nějakou chvíli nefunguje a hlavně je tam jiná dálkovačka z vlastním přijímačem. Kdybych si alespon vzpoměl jestli tam byla hláška engine disabled press remote ikdyž se mi to povedlo předevčírem odemknout a nebo jestli hlásilo jen engine disabled.

Postupuji vždy stejně. Zamknu auto, chvíli počkám. 4x zamknu pak vložím kód a odemknu. Když jsem to dělal poprvé a povedlo se mi to, tak si vzpomínám že od třetího čísla auto reagovalo na otočení klíčku pípnutím, je to pravidlo?

Nenapadá vás někoho ještě co zkusit? A mohl by jste mi někdo potvrdít zada engine disabled press remote je jden hláška a nebo to jsou dvě hlášky a to engine disabled a druhá hláška press remote?

Díky

Uživatelský avatar
Kopec77
Příspěvky: 105
Registrován: 25 zář 2009 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Engine disabled

#2 Příspěvek od Kopec77 » 28 pro 2010 13:34

Tak jsem sand vyzkoušel vše. Pomalu, rychle, s vtěřinovými i dvouvteřinovými mezerami. Pořádně zatlačit na dorazy, ale stále nic. Jaké mám ještě možnosti? (Eliote, Karle?)

Uživatelský avatar
Kopec77
Příspěvky: 105
Registrován: 25 zář 2009 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Engine disabled

#3 Příspěvek od Kopec77 » 28 pro 2010 14:21

Ještě mne napadala možnost znovu naprogramovat dálkovačku (spárovat). Jenže netuším co je to za alarm abych mohl sehnat návod. Nepoznáte prosím někdo podle obrázku co je to za typ dálkového ovládání? Díky.
Přílohy
IMG_0142.JPG
IMG_0142.JPG (99.6 KiB) Zobrazeno 10666 x

Uživatelský avatar
teslo
Příspěvky: 2658
Registrován: 25 led 2007 08:44
Bydliště: Bratislava

Re: Engine disabled

#4 Příspěvek od teslo » 28 pro 2010 15:17

Nerozumiem celkom jasne...Ty nemas original LR dialkove, ale nejake ine? Tzn. nejaky dorabany alarm?
Skusas to stale rovnakym klucom? BTW: pokial si dobre pamatam, tak vzdy mas iba tri pokusy a potom sa auto zablokuje na 30 (alebo 20...uz si nepamatam) minut. Vtedy neurobis VOBEC nic. Ten interval plati aj ked odpojis a pripojis bateriu. opat musis 30 minut pockat. EKA kod mozes zadavat iba ked na displeji nic nemas a vsetky dvere zatvorene.

BTW: mne EKA kod vobec nezafungoval a musel som jednotku posielat do UK...drzim palce a dufam, ze to nebude Tvoj pripad.
Lenze mne sa pokazilo dialkove ked som mal auto zaimobilizerovane a v superlock mode :)
Range Rover Classic 3.9V8EFI, plus zopar drobnosti:)
Range Rover P38 2.5TDS

Uživatelský avatar
Kopec77
Příspěvky: 105
Registrován: 25 zář 2009 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Engine disabled

#5 Příspěvek od Kopec77 » 28 pro 2010 16:57

Ano, dálka není originál, ale vše už dva roky fungovalo v poho. EKA kód jsem již několikrát uspěšně zadával. Problém je až teď. Klíč mám jen jeden, tím to není. Postupuju podle manuálu a o 30ti minutovém intervalu vím.

Děje se toto: Při pokusu o start pouze slyším cvaknout relé v kabině a na displeji se objeví Engine disabled remote control. Vytáhnu klíček zacvaknu čudlík (a nebo ne) u dvěří a zabouchnu. Na dispeji ještě křičí které okna nemají uložené kocové polohy a pak zhasne. Ještě několikrát probliknou výstražná světla (cca 5krát?). Dioda alarmu stále bliká, jako by se jí to netýkalo. Zkouším vložit EKA kód. 4x vpravo a kód....
Diodá stále bliká, displej neukazuje nic. Dokonce ani hlášku KEY CODE LOCKOUT kterou by měl dle manuálu nahlásit 30ti minutouvou pauzu po třetím chybně zadaném kódu. Už mi to hlava nebere. Nedávno jsem RR pochválil když jsem se jako jeden z mála dostal přes sněhové jazyky. Já ho snad doplatim a prodám...

Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7832
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

Re: Engine disabled

#6 Příspěvek od Sláma Karel » 28 pro 2010 21:11

No pokud tam máš něco neoriginál, tak ti pomáhej nějakej svatej. To ti taky může blokovat ten tvůj nějakej jinej imobilizér než origo a ten žádný EKA platit nebude. Podle mého nemůžeš mít ani originál imobilizér funkční když nemáš origo klíček.

K :dance
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

Uživatelský avatar
Kopec77
Příspěvky: 105
Registrován: 25 zář 2009 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Engine disabled

#7 Příspěvek od Kopec77 » 28 pro 2010 21:43

Klíček je origo, jen dálka je jiná. Předešlí majitel byl šikula a když měnil baterku v origo dálce tak mu to trvalo dlouho a pak nefungovala, tak to dal do servisu a tam mu to vyřešili jinou dálkou a klíček tam přelepili. Jednu výhodu to mělo když jsem odpojil origoš přijímač v zadu za blatníkem tak už jsem nemusel každé 3 dny nabíjet baterku.

Ale jak jsem psal předevčírem jsem kód normálně zadal na první pokus a jel jsem na nákup. Baterku jsem chtěl dobít další den, ale další den ráno to bylo zase bloklé (zřejmě baterka přes noc zase lehla) a už ten EKA nejde zadat asi 150tej pokus :puke

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11492
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Engine disabled

#8 Příspěvek od eliott » 28 pro 2010 22:08

Stejně jako Karlovi mi není jasnej ten klíček. To jako přehodily pajšl do jiného klíče, nebo vzali klíček z nějakýho jiného auta a ono to na něj chodilo?? Chtělo by to určitě nějakého šmata přes elektroniku, aby zkusil zadat EKA přímo, ne otáčením klíčku, aby se vyloučil problém třeba v zámku.
Další co by bylo třeba prověřit, jestli funguje synchronizace klíčku ve spínačce. Zažil jsem už asi dvě auta, která po zadání EKA nereagovaly, strčil jsem klíček do spínačky, otořil do první polohy, klíček se synchronizoval a všechno fungovalo.
Napadá mně ještě jedno řešení, objednat nový klíček, přijde naprogramovaný k autu, ale jestli je problém jinde, tak by to nic nevyřešilo.
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
Kopec77
Příspěvky: 105
Registrován: 25 zář 2009 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Engine disabled

#9 Příspěvek od Kopec77 » 28 pro 2010 22:16

Ano klíček asi vyndali ze starého ovládání a přendali do tohoto. Funguje i do přihrádky a moc v dálce nedrží, musím ho občas přilepit.
Je ale divné že předevčírem jsem zadal EKA na první pokus. Pamatuju si že při třetím číslu už to vydávalo pípavé zvuky a po dokončení vkládání kódu se odemkly všechny zámky a bylo to OK.

Loni po bouračce když mi RR nešel nastartovat jsem měl snad 15krát odpojenou baterku a nikdy to EKA nechtělo, vždy po připojení baterky motor normálně točil.
Jak jeto stím EKA chce to kód vždy po odpojení baterie nebo jen při poklesu napětí (vybití) baterky?

Uživatelský avatar
Kopec77
Příspěvky: 105
Registrován: 25 zář 2009 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Engine disabled

#10 Příspěvek od Kopec77 » 28 pro 2010 22:20

Jak funguje ta synchronizace? V klíčku je nějaký chip či co? Můj klíček normálně vytáhnu z dálkového ovládání určitě k němu není z ovladače žádné napájení. r.v. 1998

Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7832
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

Re: Engine disabled

#11 Příspěvek od Sláma Karel » 28 pro 2010 22:26

Jak jsem ti psal v SZ, tak ti podle mého odešel zámek ve dveřích. Zkus jestli ti při otočení klíčkem reagují taky ostatní dveře. Centrál normálně funguje i na klíček.
A to co ty máš za klíček je nějaká divná prasárna. Ten klíček určitě nemá s LR nic společného. V originál klíčku je chip který se synchronizuje s autem. Takže pokud ti to před tím jezdilo, tak to bylo jenom díky tomu, že jsi to měl udělané tak, že tahle dálka ovládala jenom táhlo od zamykání dveří zevnitř a tím pádem si auto myslelo, že jsi ho zamknul klíčem a neblokovalo se. Tím že se ti vybila baterka se to zablokovalo, ale to ti ještě fungoval zámek a zadal jsi Eka kod.
Potom ti ale přestala tahle dálka fungovat, jak jsi psal, ale to není asi tím, že by ti nefungovala tahle divná dálka, ale asi tím, že ti přestal fungovat ten zámek ve dveřích (proto nechodí ten centrál na tu tvojí dálku a nepůjde ani na klíček) a tím pádem ti nejde zadat ani EKA.
Ty dveřní zámky odcházejí právě většinou když je slabá baterka a oni nemají sílu se odemknout a shoří.

Jinak tam opravdu jsou mikrospínače a teoreticky by šlo si na ně udělat dva vypínače a ten EKA kod jima namačkat.

To je jediné co mě napadá.

K :dance
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11492
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Engine disabled

#12 Příspěvek od eliott » 28 pro 2010 22:39

Tobě šlo dálkové i když jsi měl odpojený přijímač, nebo jsi měl jen odpojenou anténu? Jestli tam někdo něco dopáchal, začal bych tím, že bych to vyházel.
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
Kopec77
Příspěvky: 105
Registrován: 25 zář 2009 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Engine disabled

#13 Příspěvek od Kopec77 » 28 pro 2010 23:07

Od léta mám odpojený celý přijímač aby se mi nevybíjel akumulátor když jsem doma po baráku rozvedl wifi.
Předevčírem když se mi povedla zadat EKA tak než jsem kod zadal tak taky nefungoval centrál. Všechny dveře se odemkly až po zadání kódu.
Musí přeci existovat možnost...

Řídící jednotku v této fázi tedy odimobilizerovat nejde?
Co zkusit jinou řídící jednotku, pomohlo by?
Kdybych zjistil co je tam ted za alarm a spároval nový nebo tento nefunkční ovladač, pomohlo by to?

Centrál normálně chodil bez zaváhání, nejde jen ted když je motor disabled. Dálkovačka odešla už před cca půl rokem, centrál fungoval vesele dál.


Průser je že bydlím na horách a jsme zrovna zavalený sněhem. Jiným autem se od tud nedostanu.
Kdybych to auto neměl na firmu na splátky tak bych byl v tuto chvíli rozhodnutý ho prodat i pod cenou.
Díky kluci za snahu.

Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7832
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

Re: Engine disabled

#14 Příspěvek od Sláma Karel » 28 pro 2010 23:32

No to je přesně ono nechodí ti centrál, takže ti nefunguje ten zámek a tím pádem nejde zadat EKA. Prostě ti odešel ten zámek. Teda když pominu tu lidovou tvořivost jakou představuje tvoje dálka s klíčem.
K :dance
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11492
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Engine disabled

#15 Příspěvek od eliott » 28 pro 2010 23:44

Jo jo, to jsou ty zlatý český ručičky, co si myslí že obelstí RR. Neobelstí, závady se vrátí oklikou v nejméně vhodnou dobu.
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
Kopec77
Příspěvky: 105
Registrován: 25 zář 2009 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Engine disabled

#16 Příspěvek od Kopec77 » 29 pro 2010 08:46

Dobré ráno, takže ikdyž je motor disabled měl by jít centrál? Můžeš mi to stoprocentně potvrdit? To by byla asi nejlepší varianta co?
Možná že za to mohou i mrazy. Mám ještě nějaké šance na záchranu zámku? Třeba stříknout do něj olej, nebo rozebrat a prostříkat kontaktolem?
U měli by jste kluci sehnat nový zámek? A jak se pak nastavuje na můj klíček?

Ještě je zajímavé že o synchronizaci klíčku jsem v manuálu nikde nedočetl. Jak by měla synchronizace probýhat?

edit: v manuálu píšou že po zadání EKA kódu se odemknou, dveře, dveře zavazadlového prostoru, kapota a odblokuje se motor. Z toho by mi vyplývalo že ted by se ostatní dveře neměli otvírat. Jak to tedy je?

Uživatelský avatar
teslo
Příspěvky: 2658
Registrován: 25 led 2007 08:44
Bydliště: Bratislava

Re: Engine disabled

#17 Příspěvek od teslo » 29 pro 2010 09:26

takze, aby sme to uzavreli s tym klucom....dialkove nepouzivas (radiove). Pouzivas iba kluc (je jedno v akom je puzdre)...

central by myslim mal fungovat aj ked je engine disabled (Tebe totiz ukaze, ze je engine disabled az ked sa ho pokusis nastartovat, spravne?)

Problem s LR dialkovymi ovladaniami je, ze su "vyrobene" pre konkretne auto...tzn. neda sa pouzit dialka z ineho auta a sparovat ju...jedine objednat origo kluc cez Land Rover zastupenie...
Range Rover Classic 3.9V8EFI, plus zopar drobnosti:)
Range Rover P38 2.5TDS

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11492
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Engine disabled

#18 Příspěvek od eliott » 29 pro 2010 09:45

Pokud píše Engine disabled, centrál jde, pokud píče Key code lockout, tak myslím ne.
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
Kopec77
Příspěvky: 105
Registrován: 25 zář 2009 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Engine disabled

#19 Příspěvek od Kopec77 » 29 pro 2010 10:04

Tak kluci mám nové poznatky, mluvil jsem i s bývalým majitelem.
Rozrbral jsem dveře a tam jsem našel ten nový přijímač na novou dálku a jak psal Karel tak pouze otvírala dveře u řidiče tak jako bych to dělal klíčkem.
Bývalý majitel mi řekl že mu přestala fungovat origoš dálka a tak z ní vytáhly klíček, daly ho do nové dálky a přidaly ten přijímač do dveří. Starý dálkový ovladač už bohužel nemá. Mám šanci že by se mohl ten klíč spárovat? Jak to funguje?

to teslo: Ano Engine disabled napíše až když zkouším nastartovat. Když točím klíčkem ve dveřích tak displej nereaguje. Vypadá to tedy na rozbitý zámek? Je divné že je do ted na 100% fungoval až když se vybije baterka a potřebuju zadat EKA tak se rozbije, chjo.

Koukal jsem do dveří a přímo k zámku žádné kablíky nevedou. Kde jsou ty mikrospínače? Na táhlech, motůrku, nebo kde?

Eliote, jak by šla udělat nová dálka? To je dálka plus nový přijímač? Je už alespon takový co se nebude chytat každé wifi a vybíjet mi aku?

Uživatelský avatar
Kopec77
Příspěvky: 105
Registrován: 25 zář 2009 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Engine disabled

#20 Příspěvek od Kopec77 » 29 pro 2010 10:06

eliott píše:Pokud píše Engine disabled, centrál jde, pokud píče Key code lockout, tak myslím ne.
Píše disabled a centrál nejde. Až k Key code lockout jsem se nedostal zřejmě proto že ten zámek opravdu nefunguje.

Odpovědět