Vyndani baterie pri zamrzlem zadnim okne

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Vyndani baterie pri zamrzlem zadnim okne

#1 Příspěvek od Tim » 01 úno 2012 19:58

Zdravim chlapi. Mam dotaz. Potreboval bych vyndat baterku protoze s autem nejezdim jenze... Mam zamrzle okno patych dveri a po pripojeni baterky okno sjede dolu, co kdyz mu to led nedovoli? Mam strach abych nepretrhl lanko nebo nespalil ten motorek... Ma to nejakou ochranu? Diky za radu.
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 3573
Registrován: 22 lis 2007 21:58
tel.: 775 391 907
auto: 110
Bydliště: Praha-Smetanova lhota

Re: Vyndani baterie pri zamrzlem zadnim okne

#2 Příspěvek od Jenda » 01 úno 2012 20:31

...a nejde sundat ,,tapecirunk" a odpojit motor od zadniho okna ? Nebo vyndat pojistku na vsechny okna ? :wink:
H.
It´s not broken, it´s british !
http://www.christophermccandless.info

Uživatelský avatar
bata
Příspěvky: 420
Registrován: 26 dub 2011 19:37
tel.: 607 168 746
auto: Freelander I + II
Bydliště: Kolín

Re: Vyndani baterie pri zamrzlem zadnim okne

#3 Příspěvek od bata » 01 úno 2012 21:43

Tim píše:Zdravim chlapi. Mam dotaz. Potreboval bych vyndat baterku protoze s autem nejezdim jenze... Mam zamrzle okno patych dveri a po pripojeni baterky okno sjede dolu, co kdyz mu to led nedovoli? Mam strach abych nepretrhl lanko nebo nespalil ten motorek... Ma to nejakou ochranu? Diky za radu.
To nejde pořádně oškrábat až ke gumám? Při připojováni ho sleduj, jestli se hne, když ne tak to zase odpoj a pak teprv bych řešil pojistku nebo motorek.
Land Rover Freelander 1.8 / 99, Freelander 2 HSE i6 3.2 / 2007

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3659
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyndani baterie pri zamrzlem zadnim okne

#4 Příspěvek od Maxsel » 02 úno 2012 00:34

Pokud jí vyndáš, protože s autem nejezdíš, tak jí tam dej zpátky, až bude teplo. :mrgreen:

Jinak je to většinou přimrzlé jen k té spodní gumě, tak použij sprej na rychlé odrazování oken.
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Uživatelský avatar
BeerRudolf
Příspěvky: 947
Registrován: 30 říj 2007 13:31
auto: Tak akorát

Re: Vyndani baterie pri zamrzlem zadnim okne

#5 Příspěvek od BeerRudolf » 02 úno 2012 10:42

[quote="Maxsel"]Pokud jí vyndáš, protože s autem nejezdíš, tak jí tam dej zpátky, až bude teplo. :mrgreen:

:D Tos mi vzal přímo z huby Maxseli :D :P
ČZ 150,Černá1951BABUŠKA/Ford Granada L MkI, 2,3V6 Automatic,SaturnGold1977PROFESOR/Simson S50 N,Červená1978MOPED/ Simca-Talbot Solara LS 1,3,ZelenáMetalíza1980TAŤKA/Simson S51 Enduro,Šedá1984SÍMA/Oltcit Club 11,Červená1988OLDÍK/Fiat Panda 4X4,Stříbrná2010

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Vyndani baterie pri zamrzlem zadnim okne

#6 Příspěvek od Tim » 04 úno 2012 12:27

BeerRudolf píše:
Maxsel píše:Pokud jí vyndáš, protože s autem nejezdíš, tak jí tam dej zpátky, až bude teplo. :mrgreen:

:D Tos mi vzal přímo z huby Maxseli :D :P
No u nás je zima do půli června tak nevím :D
Jinak tedy ozkoušeno, po připojení baterky se okno snaží sjet dolů, ale když mu to nejde tak auto pípne a dál se nesnaží... Až když se pokusíte otevřít kufr.
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
deltacarli
Příspěvky: 18
Registrován: 11 srp 2010 22:47
tel.: 724999630
auto: Freelander

Re: Vyndani baterie pri zamrzlem zadnim okne

#7 Příspěvek od deltacarli » 07 úno 2012 16:55

:Ja blb: Taky s tím tady v Liberci pořád zápasím, všude je to holý jen tady je sníh. Fakt jsem nepochopil toho machra co navrhnul tyhle zadní dveře do Free, totální magor. Jen jsem přemejšlel jak bych se do auta dostal kdyby klekla baterka???
Klíček mi je na nic, zadní dveře neotevřu, sklo nesjede, fakt hustý.
By mě to fakt zajímalo jak bych ji nabil abych to otevřel. To je zlá můra teď v těch mrazech.
Mimo téma:
Nafta od všech stojí za ho..... koupil jsem arktickou do -40 a při -25 mi zamrz filtr za jízdy. Nechápu, v servisu mi ukazovali gel z nafty od Shellu, já to měl od OMV. Koukal jsem, že v roce 1941 mrzlo podobně a válečný stroje jezdily. Takže dnešní hnus prodávaný jako nafta by neobstál. :(

Uživatelský avatar
zalab
Příspěvky: 125
Registrován: 30 lis 2010 19:43
tel.: 0907813134
auto: Freelander 1999
Bydliště: Dolná Ves

Re: Vyndani baterie pri zamrzlem zadnim okne

#8 Příspěvek od zalab » 07 úno 2012 17:23

To čo v nafte stuhne sú zložky rastlinného pôvodu,čo sa do nafty pridávajú vo výrobe .V roku 1945 to ešte nebolo,čiže nafta bola čisto ropný produkt.Tieto zložky okrem iného spôsobujú nadmerné opotrebúvanie motorových súčiastok.
http://www.renova.edb.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pokemon
Příspěvky: 58
Registrován: 12 čer 2011 12:02
auto: Freelander TD4
Bydliště: Heřmanova Huť

Re: Vyndani baterie pri zamrzlem zadnim okne

#9 Příspěvek od pokemon » 07 úno 2012 20:46

Taky jsem bral naftu v OMV,taky zamrzla nafta.U nas bylo nejnizsi teplota -18 a proste jsem nenastaroval.Pokud to zkousim dele,tak na patnacty pokus nastartuju,ale rano proste zase startuju jako magor.Na noc davam aku na nabijecku,aby jsem rano vubec nastartoval.Uz aby ta blba zima byla pryc.
Freelander TD4 r.v.2001

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3659
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyndani baterie pri zamrzlem zadnim okne

#10 Příspěvek od Maxsel » 10 úno 2012 23:30

deltacarli píše:...Fakt jsem nepochopil toho machra co navrhnul tyhle zadní dveře do Free, totální magor...(
Asi tě to neuspokojí, ale ty zadní dveře jsou tak řešené kvůli třídveřákům (softop i hardtop). Da se z nich sundáním zadního dílu střechy udělat kabrio a je potřeba někam vrznout zadní okno. Některý jiný auta mají zadní okno jako součást hard topu, jiný ho mají s pomocným rámem na šrouby do zadních dveří. Free to má myslím o dost elegantnější (i když je to v zimě občas pakárna).
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Uživatelský avatar
bata
Příspěvky: 420
Registrován: 26 dub 2011 19:37
tel.: 607 168 746
auto: Freelander I + II
Bydliště: Kolín

Re: Vyndani baterie pri zamrzlem zadnim okne

#11 Příspěvek od bata » 11 úno 2012 10:38

deltacarli píše::Jen jsem přemejšlel jak bych se do auta dostal kdyby klekla baterka???
Klíček mi je na nic, zadní dveře neotevřu, sklo nesjede, fakt hustý.
By mě to fakt zajímalo jak bych ji nabil abych to otevřel. To je zlá můra teď v těch mrazech.
:(
Tak klíček snad normálně odemyká i bez baterky ne?
Land Rover Freelander 1.8 / 99, Freelander 2 HSE i6 3.2 / 2007

Safraporte
Příspěvky: 1341
Registrován: 03 zář 2009 12:01
tel.: 739634575
auto: noLR
Bydliště: jak to jde, tak na rybách

Re: Vyndani baterie pri zamrzlem zadnim okne

#12 Příspěvek od Safraporte » 11 úno 2012 12:09

bata píše:
deltacarli píše::Jen jsem přemejšlel jak bych se do auta dostal kdyby klekla baterka???
Klíček mi je na nic, zadní dveře neotevřu, sklo nesjede, fakt hustý.
By mě to fakt zajímalo jak bych ji nabil abych to otevřel. To je zlá můra teď v těch mrazech.
:(
Tak klíček snad normálně odemyká i bez baterky ne?
když nemá vypadlé táhlo a nebo prasklý ten platový kloubek ...

Uživatelský avatar
Phulc
Příspěvky: 328
Registrován: 28 srp 2009 17:25
Bydliště: LIBEREC

Re: Vyndani baterie pri zamrzlem zadnim okne

#13 Příspěvek od Phulc » 11 úno 2012 18:02

deltacarli píše::Ja blb: Taky s tím tady v Liberci pořád zápasím, všude je to holý jen tady je sníh. Fakt jsem nepochopil toho machra co navrhnul tyhle zadní dveře do Free, totální magor. Jen jsem přemejšlel jak bych se do auta dostal kdyby klekla baterka???
Klíček mi je na nic, zadní dveře neotevřu, sklo nesjede, fakt hustý.
By mě to fakt zajímalo jak bych ji nabil abych to otevřel. To je zlá můra teď v těch mrazech.
Mimo téma:
Nafta od všech stojí za ho..... koupil jsem arktickou do -40 a při -25 mi zamrz filtr za jízdy. Nechápu, v servisu mi ukazovali gel z nafty od Shellu, já to měl od OMV. Koukal jsem, že v roce 1941 mrzlo podobně a válečný stroje jezdily. Takže dnešní hnus prodávaný jako nafta by neobstál. :(
To tak holt je , je to landovar :chuckle A ta ropa ? - ecologické příměsy ( řepka ) to je náš problém . Další věc , starší motory nemají vcelku problém já mám hlítku a disco I - vše v poho . Mišák už má problém . Jinak jde taky o průchodnost pal . filtru . Čím lépe filtruje tím dříff se zasere . :yawn
Nissan PATROLL 160 3,3 td + Mišivbuši Panděro 2,8td , ex-L.R. DISCO I 2,5 tdi
Co Tě nezabije ... to se vrátí ... a zkusí to znovu !

Uživatelský avatar
deltacarli
Příspěvky: 18
Registrován: 11 srp 2010 22:47
tel.: 724999630
auto: Freelander

Re: Vyndani baterie pri zamrzlem zadnim okne

#14 Příspěvek od deltacarli » 11 úno 2012 20:15

:dance Nazdar chlapi, jo všiml jsem si, že žlutý lány toho sajrajtu řepka smradlavýho jsou všude kolem silnic, pak to nemá v zimě zasajrajtit filtr a zmrznout. Ale hnus motor na benzín nechci, to budu radši trpět, leju tam ty srágory (aditiva) proti zamrznutí. -15 už bylo v poho. Jo ten klíček mi je naprd, protože mi nějakej magor chtěl otevřít dveře šroubovákem a já tam ten klíček teď ani nestrčím, na jaře to vyměním. :F tak ať už je jaro. :time

Odpovědět