Nízkoemisní zóny...

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Nízkoemisní zóny...

#1 Příspěvek od Rover » 07 úno 2013 14:39

Co si o tom myslíte? Jak to tady v tom absurdistánu může fungovat v praxi? Rozhodně odmítám prodat Defendera 1998 a kupovat si kvůli nějakým příkazům něco nového... Def je kus mně a nevzdám se ho... není to o tom, že bych se vyžíval v tom jezdit se projet do centra nějakých měst, ale spíš jde o to, že člověk musí někdy někudy projet nebo něco někam odvézt... Když nepotřebuju nic odvážet stejně většinou Defa nechávám třeba na kraji Prahy a jedu metrem...

Vrchol toho všeho je nálepka na motorku... to už je výsměch... hlavně, že lidi topí petlahvema a lignitem z Polska... ale ono tady nejde o ekologii, ale hlavně o další direktivy a peníze...

http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-5926654 ... misni-zony" onclick="window.open(this.href);return false;
Country boy...

omar
Příspěvky: 2721
Registrován: 15 črc 2008 21:30
tel.: 736769704
auto: Discovery TD5,F2
Bydliště: kousek od Nového Jičína

Re: Nízkoemisní zóny...

#2 Příspěvek od omar » 07 úno 2013 14:45

Za každé sprosté slovo,kletbu a nadávku použiji tečku......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Uživatelský avatar
Miky_CZ
Příspěvky: 5718
Registrován: 29 čer 2008 13:47
tel.: 603 975 234
auto: DI, D3 V8, XK8
Bydliště: Ostrava

Re: Nízkoemisní zóny...

#3 Příspěvek od Miky_CZ » 07 úno 2013 14:50

jako prvni to chteji zavest v klimkovicich, temer vedlejsi vesnice pres kterou docela casto projizdim (rikaji si honosne lazenske mestecko ale lazne jsou na kopci za vesnici a to je tak vsechno)
DI 300 Tdi: 4"lift, bodylift 2,5cm, BFG MT 285/75 R16, pevnostní nárazníky, prahy, přídavné světla, snorchel, CB, 2 navijáky, roll cage, kryty dif., žebřík, nájezdový plech, axle lock, true track, bufík atd
RRC 3,9 V8: závodní speciál

Uživatelský avatar
Zanzibar
Příspěvky: 1973
Registrován: 12 lis 2008 17:34
tel.: +420602286657
Bydliště: Běleč
Kontaktovat uživatele:

Re: Nízkoemisní zóny...

#4 Příspěvek od Zanzibar » 07 úno 2013 14:50

Naprostý nesmysl, stejně jako, že děti do 6-ti let si nesmějí hrát s papírovou "frkačkou" z pouti, nafukovat balónky bez dohledu atd. a málem odsoudili mámu, která dala děcku na zadek měchačkou. Samej nesmysl. Naštěstí mají veteráni výjimku a tak když budeš potřebovat do centra např. Phy. máš z čeho vybírat. :mrgreen: . Bělouš je 1991, na veterána mladej, na vjezd do center měst starej. No a ? Stejně pojedu "NO PASARANT" :D Bůh ví, co nás ještě čeká ! ? !
tři series, jedna devadesátka a jedno disco :-)

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Nízkoemisní zóny...

#5 Příspěvek od Tim » 07 úno 2013 15:01

Já už s tím tak nějak počítám delší dobu. V Německu to mají už nějaký ten pátek a tam by si většina z nás nezajezdila skoro v žádném městě :hmm: Ale mají tam výjimky, takže já tam třeba s busem můžu, i když mám jen EURO II. Ale stejně je to kokotina, doufám, že to neprojde (smajlík "modlím se")
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
Miky_CZ
Příspěvky: 5718
Registrován: 29 čer 2008 13:47
tel.: 603 975 234
auto: DI, D3 V8, XK8
Bydliště: Ostrava

Re: Nízkoemisní zóny...

#6 Příspěvek od Miky_CZ » 07 úno 2013 15:03

ale ono uz to proslo
DI 300 Tdi: 4"lift, bodylift 2,5cm, BFG MT 285/75 R16, pevnostní nárazníky, prahy, přídavné světla, snorchel, CB, 2 navijáky, roll cage, kryty dif., žebřík, nájezdový plech, axle lock, true track, bufík atd
RRC 3,9 V8: závodní speciál

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Nízkoemisní zóny...

#7 Příspěvek od Rover » 07 úno 2013 15:08

Asi to půjde taky tak, že si koupíš nějakou vyjímku... a o to tady asi jde... zase obrovské prostředí pro korupci...

Jinak co se týká Defa tak jsem platil Eko poplatek při koupi, platím silniční daň, spotřební daň a daň z přidané hodnoty z nafty (tedy i tu libůstku daň z daně), dálniční nálepku, kdybych neměl auto na firmu tak ještě platím DPH za každé opravy, dílu atd. A pořád je to státu málo...
Country boy...

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Nízkoemisní zóny...

#8 Příspěvek od Tim » 07 úno 2013 15:08

Ale já furt doufám, že se to ještě nějak změní nebo poupraví, tohle je na hlavu :Ja blb: Ať mi daji půl mega a já si klidně na ježdění do Mariánskejch Lázní koupím jiný auto. Takhle tam stejně budu jezdit Friťákem a nebo Hondou, na jiný auto nemam a tadyto jsou oba víc jak deset let starý kýbly. No a kamarád ze sousedství sbírá trabanty a za nic na světě by je nevyměnil, z toho budou mít radost :chuckle
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Nízkoemisní zóny...

#9 Příspěvek od Rover » 07 úno 2013 15:10

Ono ale nejde o ekologii, to se tím jen maskujou... v zemích kde to už je nezaznamenali žádné zlepšení ovzduší...
Country boy...

Uživatelský avatar
Miky_CZ
Příspěvky: 5718
Registrován: 29 čer 2008 13:47
tel.: 603 975 234
auto: DI, D3 V8, XK8
Bydliště: Ostrava

Re: Nízkoemisní zóny...

#10 Příspěvek od Miky_CZ » 07 úno 2013 15:11

nechat vyrobit na celni sklo nalepku podobnou te jejich ale jeno z dalky a nejaky trefny text, z dalky to nepujde poznat
???
DI 300 Tdi: 4"lift, bodylift 2,5cm, BFG MT 285/75 R16, pevnostní nárazníky, prahy, přídavné světla, snorchel, CB, 2 navijáky, roll cage, kryty dif., žebřík, nájezdový plech, axle lock, true track, bufík atd
RRC 3,9 V8: závodní speciál

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Nízkoemisní zóny...

#11 Příspěvek od Tim » 07 úno 2013 15:12

Rover píše:Asi to půjde taky tak, že si koupíš nějakou vyjímku... a o to tady asi jde... zase obrovské prostředí pro korupci...

Jinak co se týká Defa tak jsem platil Eko poplatek při koupi, platím silniční daň, spotřební daň a daň z přidané hodnoty z nafty (tedy i tu libůstku daň z daně), dálniční nálepku, kdybych neměl auto na firmu tak ještě platím DPH za každé opravy, dílu atd. A pořád je to státu málo...
Njn, nenaděláš nic. Z toho, co já měsíčně odvedu na daních si slušně žijou dva cikáni, s tím už jsem se smířil, ale ty výmysly už mne začínaji taky štvát. Je spousta nesmyslnejch poplatků a ještě jich spousta vymyslí, jsou za to přeci slušně placený :bandit
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
visby
Příspěvky: 2584
Registrován: 07 dub 2009 11:35
auto: Disco 2
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nízkoemisní zóny...

#12 Příspěvek od visby » 07 úno 2013 15:59

je to len dalsia EKO-buzeracia. vtipne je, ze som cital o cloveku (ma staru toyku ako obytak), ktory sa nemoze dostat domov, lebo na emisne zony v nemecku neexistuje pre osobne auta vynimka, dal to na ustavny sud. ale uz netusim ako dopadol...

je to humus

MadTom
Příspěvky: 15008
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Nízkoemisní zóny...

#13 Příspěvek od MadTom » 07 úno 2013 16:06

A co takhle žaloba na Český stát za zmařenou investici? Když jsem si auto koupil, tak samozřejmě splňovalo všechny předpisy a požadavky na provoz, jinak bych si ho nekoupil, a koupil jsem si ho proto, že ho chci používat. A žádná omezení na to to použití nebyla. Teď mě v jeho používání chtějí bránit, takže tím moji investici znehodnocují, takže mě krátí na mém majetku, protože tímto hodnota vozidla klesá.
No a co je hlavní - sice to v Německu mají, ale mají k tomu taky výsledky - moc jsem je sice nestudoval, ale vypadalo to tak, že celá tahle šaškárna se nijak zásadně neprojevila - ty změny ovzduší byly velice malé. Je to prostě statistika, když někdo najede mnoho kilometrů, tak si většinou to nové auto pořídí, protože to staré prostě na našich hrbatých cestách roztloukl. A vzhledem k množství kilolometrů produkuje i příslušné množství emisí. Pokud někde jede jednou týdně na nákup do blízkého města, tak vyprodukuje emisí velmi málo, i se starým autem, protože prostě ty kilometry nenajede. A to už vůbec nechci přemýšlet o tom, jak se emise, zvlášť CO2 určují - že ty hodnoty v dokladech od auta se skutěčností moc nesouvisí, stejně tak reálná spotřeba.
Jde jenom o loby dodavatelů značek a podobných věcí, co jsou k tomu potřeba, na straně jedné. A blbců ve vedení (obcí, měst, ...) co si chtějí dokazovat, že vládnou oni. To první je pochopitelné - těm jde o peníze, na to druhé existují léčebné ústavy.
Ono je to tak se vším - nejenom s emisemi - pro danou věc jsou platné normy z doby jejího vzniku. Docela se bavím, když vidím zkracování přechodů (= zužování silnic v daných místech) a zdůvodnění je, že normy nepřipouštějí delší přechody. Ale už nikdo nedodá, že to platí u nových staveb nebo rekonstrukcí. Takže místo opravy silnice se za stejné peníze zkrátí přechod a díry zůstanou. A zase s toho mají peníze stavební firmy, které to prolobují. A do oprav silnic se jim moc nechce, protože tam je odfláknutá práce rychle vidět a hrozí reklamace. Na chodníku to jdem odflákout jednodušeji.
Uvidíme co z toho vznikne a jak se bude řešit taková drobnost jako STK v místě, kam mě značka nepustí (auto na podvalu?), nebo osoby co prostě pěšky nedojdou a do daného města musí kvůli soudu nebo jiné, jednorázové akci.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

MadTom
Příspěvky: 15008
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Nízkoemisní zóny...

#14 Příspěvek od MadTom » 07 úno 2013 16:12

visby píše:je to len dalsia EKO-buzeracia. vtipne je, ze som cital o cloveku (ma staru toyku ako obytak), ktory sa nemoze dostat domov, lebo na emisne zony v nemecku neexistuje pre osobne auta vynimka, dal to na ustavny sud. ale uz netusim ako dopadol...

je to humus
No a co teprve opačně - vesele si tak parkuješ na dvoře a najednou zjistíš, že nemůže odjet, protože ti tam dali nové značky. To jsem zažil, sice to bylo jenom na jeden den, ale i tak to potěšilo - v Olomouci běhali nějaký půlmaraton či co. Takže jsem nic netuše vyjel ze dvora, projel zezadu okolo značky zákaz vjezdu a už jsem nemohl zpět. Oranizátoři na to nějak pozapomněli, lidi co tam měli přímo na místě nevěděli nic. No a chovali se všichni tak, že mi co tam bydlíme si máme trhnout, teď tam prostě oni běhají. Nějak u toho zapomněli, že oni jsou tam na návštěvě, a že by se podle toho měli chovat, a že silnice po kterých běhají se opravují a staví z našich místních peněz.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
pablo.gs
Příspěvky: 627
Registrován: 12 dub 2009 11:13
auto: ex DII TD5
Bydliště: Neupaka

Re: Nízkoemisní zóny...

#15 Příspěvek od pablo.gs » 07 úno 2013 16:22

MadTom píše:Uvidíme co z toho vznikne a jak se bude řešit taková drobnost jako STK v místě, kam mě značka nepustí (auto na podvalu?), nebo osoby co prostě pěšky nedojdou a do daného města musí kvůli soudu nebo jiné, jednorázové akci.
Nic z toho se Tome nebude řešit. Vyřešit si to bude muset občan, jestli se tam autem nedostane, jeho smůla. Nějaký stesky jsou dobrý tak k pivu. Byrokraty a ekoteroristy případné problémy vzniklé z jejich hovadských buzerací, nikdy nevzrušovaly :punch
To, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že Tě nesledují.

Uživatelský avatar
Navi
Příspěvky: 394
Registrován: 19 kvě 2010 17:45
auto: Range Rover
Bydliště: Praha

Re: Nízkoemisní zóny...

#16 Příspěvek od Navi » 07 úno 2013 16:39

Je to prostě jen další způsob jak z lidí, kteří nemají moc peněz a nemohou si koupit nové auto, vytáhnout další prachy. Nic jiného v tom není. Ekologie je tu použita jen jako zástěrka a nikomu o ní vůbec nejde. Snad jen pár naivním ekologům.
A že to mají v Německu nic neznamená. Tam taky dělají pěkný ptákoviny. Například zavírání jaderných elektráren a jiné.

Abych to shrnul. Jsem pěkně naštvanej
Range Rover P38 2,5DSE r.v.98

Uživatelský avatar
DjALF
Příspěvky: 1805
Registrován: 26 dub 2007 02:34
auto: Toyota LC 100
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Nízkoemisní zóny...

#17 Příspěvek od DjALF » 07 úno 2013 17:33

MadTom píše:
visby píše:je to len dalsia EKO-buzeracia. vtipne je, ze som cital o cloveku (ma staru toyku ako obytak), ktory sa nemoze dostat domov, lebo na emisne zony v nemecku neexistuje pre osobne auta vynimka, dal to na ustavny sud. ale uz netusim ako dopadol...

je to humus
No a co teprve opačně - vesele si tak parkuješ na dvoře a najednou zjistíš, že nemůže odjet, protože ti tam dali nové značky. To jsem zažil, sice to bylo jenom na jeden den, ale i tak to potěšilo - v Olomouci běhali nějaký půlmaraton či co. Takže jsem nic netuše vyjel ze dvora, projel zezadu okolo značky zákaz vjezdu a už jsem nemohl zpět. Oranizátoři na to nějak pozapomněli, lidi co tam měli přímo na místě nevěděli nic. No a chovali se všichni tak, že mi co tam bydlíme si máme trhnout, teď tam prostě oni běhají. Nějak u toho zapomněli, že oni jsou tam na návštěvě, a že by se podle toho měli chovat, a že silnice po kterých běhají se opravují a staví z našich místních peněz.
Tome o maratonu mi ani nevykládej. A taky jak tady u nás byly nějaký závody na kolech - tak to jsem byl nasrán do ruda. cesta z OL do Bukovan za normálního stavu cca10min a 8km. V dobu závodu jsem tam jel 2:45hod a najel jsem cca 42km :devil zkoušel jsem to snad z každé strany, polem, lesem a pokaždé nějaká pořadatelská zábrana. no hnus. Ve finále jsem se na ně vysral a v Lošově,když mě chtěli zase otáčet pryč tak jsem říkal,ža na ně seru. Že jsem zdravotní doprovod pelotonu a že prostě jedu. A díky mým pruhům na boku auta tomu uvěřili a prostě jsem tam dojel po trati mezi cyklistama. A další víkend při cestě na chalupu to samý. No hnus :angry Mě to nevadí,ať si klidně závody jezdí,ale u tvorby tratě by měli trochu přemýšlet.

a k těm emisím :whew no sám sem zvědav jak to bude. Je to další hnus na nasrání. Už mě to tady v té republice začíná dosti ........... :moon
Discovery I 300TDI "Užovka" - lehka OFF kosmetika "už EX"
Toyota Land Cruiser 100 "želva"
http://www.djalf.cz/ http://sportrescue.cz/

Uživatelský avatar
pablo.gs
Příspěvky: 627
Registrován: 12 dub 2009 11:13
auto: ex DII TD5
Bydliště: Neupaka

Re: Nízkoemisní zóny...

#18 Příspěvek od pablo.gs » 07 úno 2013 17:33

Co to je proti tomuhle: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/F ... det-261949 Ono to vlastně všechno souvisí :ne :moon EU :moon
To, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že Tě nesledují.

JSK
Příspěvky: 352
Registrován: 01 srp 2012 16:05
tel.: 734214238
auto: RRS TDV8
Bydliště: ČB

Re: Nízkoemisní zóny...

#19 Příspěvek od JSK » 07 úno 2013 17:47

Bylo by vhodné donutit předkladatele, aby doložil faktický výsledek objektivních měření. Pokud vím, v Německu existují pouze tendenční lehce "rozcupovatelné" výsledky jenom z malého počtu míst, kde je to zavedeno. Ani německé ministerstvo životního prostředí není schopno doložit výsledek této pseudoekologické buzerace, takže jediný z toho vyplývající smysl je přistčit něco z kapes motoristů do městských pokladen.

Uživatelský avatar
Honzan
Příspěvky: 694
Registrován: 24 lis 2008 21:24
tel.: 728581532
auto: DI
Bydliště: Blansko

Re: Nízkoemisní zóny...

#20 Příspěvek od Honzan » 07 úno 2013 17:47

s dovolenim si pujcuju odkazy...
je to sila, dulezity je aby se nasralo dostatecne mnozstvi lidi... ale to bude jeste par let trvat... :(
"třístovka" je spravna volba, i kdyz obcas zastavkuje :D

Odpovědět