Disko II TD5, automat,nechce jet-HELP_automaticka prevodovka

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tommy77
Příspěvky: 290
Registrován: 30 črc 2008 09:27

Disko II TD5, automat,nechce jet-HELP_automaticka prevodovka

#1 Příspěvek od Tommy77 » 26 bře 2013 19:56

Ahoj kluci,
vcera jsem vyjel s mou dva mesice koupenou Diskotekou, ktera ma automatickou prevodovku, do prace to mam cca 5km.
Po asi 1km se auto zacalo chovat, jako by zacala prokluzovat spojka (kdyby to tedy byla standardni prevodovka) auto chvilema
prestalo jiz za plynem. Kdyz jsem vice pridal, tak se obcas jeste chytlo...No po dalsim asi 1km uz auto vubec nereagovalo na plynovy
pedal at jsem na to slapal jak jsem chtel....zastavil jsem, motor normalne toci, zkousim tam davat vsechny mozne stupne i v kombinaci
z pridavnou prevodovkou, auto jenom vrci, ale na radici paky vubec nereaguje....
Co jsem doposud zjistil:
Olej v prevodovce je, citim, ze uvnitr prevodovky se to toci, takze problem by mohl byt za ni smerem dozadu, jeste me napadlo, zdali
neni vypadle jen nejake tahlo u radici paky, ci nefunkcni kulisa ve ktere jezdi radici paka, nevim jak to tam funguje, ale chova se to, jako
by tam skocil neutral a radicka uz neni schopna zadarit jakykoli stupen....
NEJAKE NAPADY PROSIM? Auto budu rozebirat nejdive o vikend...
Diky vsem!
Naposledy upravil(a) Tommy77 dne 07 dub 2013 19:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Tommy77
Příspěvky: 290
Registrován: 30 črc 2008 09:27

Re: Disko II TD5, automat, nechce jet-HELP_popis v prispevku

#2 Příspěvek od Tommy77 » 26 bře 2013 21:12

Z dalsi komunikace jsem se dozvedel, ze by mohl byt pricinou dil vypadajici jako trojuhelnik s prirubou uprostred a se tremy srouby na kazde
strane, ktery ma za povinnost prenaset silu z menice od motoru smerem k hlavni prevodovce...tento mohl proste prasknout....nevite jak se to muze
oficialne jmenovat, melo by se to normalne dat objednat....pry je tu na foru jedinec, ktery si toto nechal snad delat/vyrabet zesilene, tedy kus co vice
vydrzi....nejake info ??
Dekuju T.

Uživatelský avatar
Miloš II
Příspěvky: 1945
Registrován: 01 lis 2006 09:24
tel.: سوني اريكسون
auto: لاند روفر ديسكفري 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Disko II TD5, automat, nechce jet-HELP_popis v prispevku

#3 Příspěvek od Miloš II » 27 bře 2013 07:21

dělal mi to strýc Pešlík mob.777345572 Miloš II
Kgalagadi Transfrontier Park,Central Kalahari Game Reserve,Hurungwe Safari Area,Charara Safari Area,Mana Pools National Park,Chizarira National Park,Namib-Naukluft National Park,Lower Zambezi National Park

Uživatelský avatar
Tommy77
Příspěvky: 290
Registrován: 30 črc 2008 09:27

Re: Disko II TD5, automat, nechce jet-HELP_popis v prispevku

#4 Příspěvek od Tommy77 » 07 dub 2013 19:06

Tak posledni informace jsou ty, ze me odeslo neco v hlavni prevodovce, po elektronicke strance to vypada ok...Procetl jsem tu nekolik
temat ohledne automaticke prevodovky, firmy Ashcroft, atd....
Aktualne cekam par dnu na dalsi kroky ktere budou podniknuty, aby auto opet jezdilo, ale zeptat se, za to nic nedam...
Tedy, ma tu nekdo zkusenosti s nekym, kdo je schopen opravit nefunkcni automat u D2, idealne, abych tam auto odtahl, on to udelal
v dobrem case a cene dal me na praci a funkci zaruku...?
Snad by to mel delat Eliot, s nim budu mluvit az za par dni, je mimo CR, ale vice detailu aktualne nevim, nekdo dalsi??
Nechci resit kompletni repasi, na to je asi nejlepsi firma Ashcroft o tom zadna, ale zase resit tu dopravu, atd, atd...nevim
Diky za Vase poznatky, nejlepe kontakty, atd....

Uživatelský avatar
Benjamin
Příspěvky: 3515
Registrován: 08 lis 2010 11:31
auto: F150+bouda Gladiator
Bydliště:

Re: Disko II TD5, automat,nechce jet-HELP_automaticka prevod

#5 Příspěvek od Benjamin » 07 dub 2013 22:08

Ahoj,

Honza Tůma na automaty někoho myslím zná u Prahy.
Zkus mu zavolat.

http://www.toomich.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Benja
UK:LR4 SDV6 HSE/Jaguar XK8 4.0/Rover 75 2.0 CDT Tourer/Triumph Spitfire 1500/LR DII Td5 Medvědi/LR Free 2.0 D/Jaguar XJ12 Sovereign. NonUK: Ford F-150 obytná nástavba Gladiator XL
www.nomadbear.cz

Uživatelský avatar
petriiik
Příspěvky: 864
Registrován: 08 črc 2011 22:04
tel.: +421940505112
auto: SVAŘÁK
Bydliště: Dohňany PU (SVK)

Re: Disko II TD5, automat,nechce jet-HELP_automaticka prevod

#6 Příspěvek od petriiik » 28 kvě 2013 12:55

kamarat mi volal ze ma problem s D2 s automatom, pri jazde mu zacalo blikat na palubovke "D" a radi mu to len 1 2 3,, ked zastavi a da P vypne motor a zapne tak nemoze nastartovat lebo stale blika D akoby to bolo niekde zaseknute, stretli ste sa stym niekto?
"Auto musi najskor ist, az potom moze vyzerat"

Odpovědět