Klepání - Vůle poloosy?

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peddy
Příspěvky: 52
Registrován: 02 kvě 2007 10:03
Bydliště:

Klepání - Vůle poloosy?

#1 Příspěvek od Peddy » 21 dub 2008 09:15

Nemá někdo podobné zkušenosti?

Při jízdě po nerovné silnici (třeba i malé nerovnosti) se zespoda ozývá tlumený klepavý zvuk, který já slyším jakoby v řízení, spolujezdec zase tvrdí, že to slyší ve předu u něj. Je mi jasné, že zdroj se zevnitř těžko pozná, protože se to rozléhá.
- Čepy řízení to nejsou, protože byly měněny.
- U poloosy si říkám, že by to dělalo zvuky i při rozjezdu nebo v záběru do zatáčky a to je v pohodě. Když za ni ale vezmu, tak má malilinkatou podélnou vůli (cca 3 mm) a klepe to - je ta vůle u čtyřkolek normální? Kolega u renaulta má poloosu napevno a ani se mu nehne.
- Stabilizační tyč (nebo jak se tomu říká) sedí pevně, ale zkoušel jsem to jenom rukou, nebo že by její gumové silentbloky?

Díky všem za rady
free with Free

Uživatelský avatar
Oldman
Příspěvky: 486
Registrován: 12 led 2008 17:12
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Oldman » 21 dub 2008 12:05

Mně takhle klepala stabilizační tyčka u levého předního kola. I s prací jsem za výměnu za novou dal sedm stovek. Bylo by to hotové za deset minut, ale šrouby byly pěkně zarezlé.

Uživatelský avatar
Luk_as
Příspěvky: 114
Registrován: 01 bře 2008 22:36
Bydliště: Revúca

#3 Příspěvek od Luk_as » 21 dub 2008 19:32

Mal som rovnaký problém, vymenil som tyčky stabilizátorov a klepanie stíchlo. No po určitom čase začalo znova. Tak znova tyčky stabilizátorov, teraz však už aj so silentblokmi a všetko je ako ma byť.

jurajbel
Příspěvky: 16
Registrován: 20 led 2008 23:17
Bydliště: POVAZSKA BYSTRICA

poloos-vôľa

#4 Příspěvek od jurajbel » 21 dub 2008 20:40

Pre Peddyho - pozri si túto tému http://www.landroverforum.cz/forum/view ... c&start=40
cca 5 príspevkov odspodu tej tretej strany - ak sa Ti to správa podobne, jednoznačne je to poloos - jej vnútorný kľb.Takisto tam bola vôľa. Pomohla mi jej výmena, vymenil som aj tyčky stabilizátora, ide to tichúčko, bez klepania.
Cca 7.000,- SK originál nová, za 5 dni bola tu, vymenili mi to, nastavili geometriu.... Našiel som kdesi aj staršiu, ale chceli za ňu cca 6tis -tak som vzal novú. :idea:
JURAJ

Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 202
Registrován: 13 čer 2007 22:02
Bydliště: Praga

#5 Příspěvek od Daniel » 21 dub 2008 22:39

Já měnil silentbloky a homokeňáky a vše je ok. Bylo to sice u jinýho auta ale to nevadí. Servisák to vzal na stolici a pak se na to přišlo.
Freelander 2005 Td4, http://www.duluxpraha.cz" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.icolor.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Petr
Příspěvky: 96
Registrován: 22 bře 2007 17:44
Bydliště: Praha

Re: Klepání - Vůle poloosy?

#6 Příspěvek od Petr » 06 kvě 2008 18:48

Peddy píše:Nemá někdo podobné zkušenosti?

Při jízdě po nerovné silnici (třeba i malé nerovnosti) se zespoda ozývá tlumený klepavý zvuk, který já slyším jakoby v řízení, spolujezdec zase tvrdí, že to slyší ve předu u něj. Je mi jasné, že zdroj se zevnitř těžko pozná, protože se to rozléhá.
- Čepy řízení to nejsou, protože byly měněny.
- U poloosy si říkám, že by to dělalo zvuky i při rozjezdu nebo v záběru do zatáčky a to je v pohodě. Když za ni ale vezmu, tak má malilinkatou podélnou vůli (cca 3 mm) a klepe to - je ta vůle u čtyřkolek normální? Kolega u renaulta má poloosu napevno a ani se mu nehne.
- Stabilizační tyč (nebo jak se tomu říká) sedí pevně, ale zkoušel jsem to jenom rukou, nebo že by její gumové silentbloky?

Díky všem za rady
Ahojky, podívej se na moje zkušenosti v příspěvcích "Už zase jezdím" a "Pomoc sháním poloosu". Ahoj Petr
Landy je pro fandy !!!

Uživatelský avatar
Peddy
Příspěvky: 52
Registrován: 02 kvě 2007 10:03
Bydliště:

Díky za rady

#7 Příspěvek od Peddy » 16 kvě 2008 10:07

Jak jste poznali, že jsou to tyčky stabilizátoru? Byla znát vůle nebo klepání i rukou?
Díky
free with Free

Uživatelský avatar
Oldman
Příspěvky: 486
Registrován: 12 led 2008 17:12
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Oldman » 16 kvě 2008 12:16

V servisu na ni šáhli a poznali, že má vůli i přes dotažené šrouby.

Uživatelský avatar
Peddy
Příspěvky: 52
Registrován: 02 kvě 2007 10:03
Bydliště:

#9 Příspěvek od Peddy » 11 čer 2008 11:17

BINGO !!!
kluci, díky moc všem - byla to kombinace toho, co jste psali;
vyměnil jsem levou tyčku stabilizátoru řízení a zároveň obě gumy na vyrovnávací tyči a je po problému;
free with Free

geršák
Příspěvky: 251
Registrován: 08 pro 2007 20:41
Bydliště: Hluboš

#10 Příspěvek od geršák » 17 črc 2008 18:55

Ahoj já mám podobný problém ale to klepání je znát hlavně na nerovném terénu při jízdě doprava (jinak to neklepe)nemáte někdo ponětí co to může dělat? :idea: děkuji za každou radu
FREE 1,8i r.99

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Hunter » 17 črc 2008 21:48

geršák píše:Ahoj já mám podobný problém ale to klepání je znát hlavně na nerovném terénu při jízdě doprava (jinak to neklepe)nemáte někdo ponětí co to může dělat? :idea: děkuji za každou radu
Ja mam to same ale pri jizde do leva, tak jsem zvedav, s cim kdo prijde. U Admina nikde nic nenasli - tedy neco spatneho.
Free Td4 2004 HSE automat

Uživatelský avatar
vachmajstr
Příspěvky: 11
Registrován: 11 kvě 2008 17:38
Bydliště: Praha

#12 Příspěvek od vachmajstr » 18 črc 2008 08:36

Mám zřejmě stejný problém. Při zatáčení doleva na mírné nerovnosti (dlažební kostky, koleje, spravovaný asfalt) je slyšet z pravé přední strany klepání. Už jsem to měl dvakrát v servisu, kdy měnili stabilizační tyčku a podruhé i silentbloky, ale je to pořád stejné.

Při zatáčení doprava je vše v pořádku (taky se mi doleva nechce).

geršák
Příspěvky: 251
Registrován: 08 pro 2007 20:41
Bydliště: Hluboš

#13 Příspěvek od geršák » 17 srp 2008 21:32

Tak mám po problému, nastala kompletní výměna spodních ramen ,čepů řízení a tyček stabilizátoru,je vše OK a doufám že vzhledem k ceně to dá na dlouhou dobu pokoj :lol: :lol:
FREE 1,8i r.99

Uživatelský avatar
vachmajstr
Příspěvky: 11
Registrován: 11 kvě 2008 17:38
Bydliště: Praha

#14 Příspěvek od vachmajstr » 20 srp 2008 11:36

Mám už také opraveno! Kupodivu podobné příznaky, ale jiné řešení. Problém byl v tlumiči a jeho uchycení. Po výměně tlumičů a uchycení na obou stranách (dělají se obě strany najednou) byl problém odstraněn. Zároveň bych rád poděkoval technikům z British Cars, kteří na problém ihned přišli a závadu opravili.

geršák
Příspěvky: 251
Registrován: 08 pro 2007 20:41
Bydliště: Hluboš

Re: Klepání - Vůle poloosy?

#15 Příspěvek od geršák » 16 dub 2009 21:10

Ahoj všem
Mám problém ohledně klepání v přední nápravě,potíž je v tom,že před půlrokem jsem nechal vše přečepovat a vyměnit stabilizační tyčky.Oprava mě stála docela ranec a mlátí to zase.Nedalo mě to a vlezl jsem pod auto a vzal za tyčky ,je tam vůle u obou stran tak že je jasné,že to je původ toho klepání.Otázka zní: je vůbec možné to za půl roku vymlátit? napadá mě zda třeba nemůžou bejt v háji tlumiče a nedostává to pak velkej záhul.

děkuji za Váš názor V.G.
FREE 1,8i r.99

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání - Vůle poloosy?

#16 Příspěvek od Hunter » 16 dub 2010 21:20

Tak trochu ozivim tema. Dnes, kdyz jsem menil filtr odvetrani motoru, jsem zkusil vzit za tahla rizeni, co vedou od posilovace, protoze k tomu byl dobry pristup, a to klepani jde od tud - kdyz s temi tahly zacvicim, tak ten posilovac ma jako trochu vuli a klepe to tam. Horsi je, ze mi to pred par dny zacalo klepat porad, ne jenom v rejdu. Jinak pro nazornost obrazek, kdyz to chytim a zacvicim v miste, kde je sipka, tak to klepe.
Přílohy
rizeni.PNG
rizeni.PNG (21.29 KiB) Zobrazeno 15174 x
Free Td4 2004 HSE automat

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání - Vůle poloosy?

#17 Příspěvek od Hunter » 19 dub 2010 16:00

Tusi nekdo, co zpusobuje to klepani - vuli v posilovaci? Predpokladam, za tam budou nejaka pouzdra, ktera budou vybehana.
Free Td4 2004 HSE automat

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání - Vůle poloosy?

#18 Příspěvek od tagr » 19 dub 2010 18:00

Ahoj tak jedině rozebrat zkontrolovat a pak schánět :( :) rengen v očích nemáme , je to prostě skládačka a pořád je co dělat, ale my to vychytáme :yes :dance
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání - Vůle poloosy?

#19 Příspěvek od Hunter » 19 dub 2010 19:04

Jj, je mi jasne, ze na dalku to nelze zjistit, spise mi slo o to, zda se s tim jiz nekdo nesetkal a tudiz vedel, co se mohlo po... No zitra jedu do Paky, tak uvidim, na co borci prijdou.
Free Td4 2004 HSE automat

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání - Vůle poloosy?

#20 Příspěvek od tagr » 21 dub 2010 22:30

Tak jak jsi dopadl ? :?:
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Odpovědět