výměna visco - servis

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peddy
Příspěvky: 52
Registrován: 02 kvě 2007 10:03
Bydliště:

výměna visco - servis

#1 Příspěvek od Peddy » 05 srp 2009 22:14

Zdravím,
chystám se nechat vyměnit viscospojku, kterou jsem si objednal z UK. Bylo by lepší zajet do servisu, kde mají zkušenosti (např. Český dub) nebo se na tom nedá nic zkazit? Vyčetl jsem tady něco o vyvažování kardanu nebo možného poškození převodovky při lajcké výměně. Kromě viscospojky a obou ložisek uložení kardanu, je nutné společně měnit ještě něco?

A měl by někdo doporučení servisu, který je blíž Ústeckému kraji?

Předem díky.
free with Free

Uživatelský avatar
Oldman
Příspěvky: 486
Registrován: 12 led 2008 17:12
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna visco - servis

#2 Příspěvek od Oldman » 06 srp 2009 10:39

Peddy píše:Zdravím,
chystám se nechat vyměnit viscospojku, kterou jsem si objednal z UK. Bylo by lepší zajet do servisu, kde mají zkušenosti (např. Český dub) nebo se na tom nedá nic zkazit? Vyčetl jsem tady něco o vyvažování kardanu nebo možného poškození převodovky při lajcké výměně. Kromě viscospojky a obou ložisek uložení kardanu, je nutné společně měnit ještě něco?

A měl by někdo doporučení servisu, který je blíž Ústeckému kraji?

Předem díky.

Ahoj, mě měnil visco Elliot v Budějicích, a kardan se prý musí vyvažovat. Jestli chceš něco v Ústeckém kraji, možná by ti pomohli v Mostě v dts vrbenský - zadej si to do vyhledávače, najde ti to. Opravují i Landrovery pro těžaře. Jednou jsem tam měl free taky na kontrole.

Uživatelský avatar
Peddy
Příspěvky: 52
Registrován: 02 kvě 2007 10:03
Bydliště:

Re: výměna visco - servis

#3 Příspěvek od Peddy » 06 srp 2009 12:27

no, v dts jsem už byl a visco vubec nevedeli co je; myslel jsem nekoho, kdo ma zkušenosti;
zřejmě si zajedu do toho Českýho dubu, to je přecejen blíž než Budějice;
každopádně díky
free with Free

Uživatelský avatar
Kuťas
Příspěvky: 238
Registrován: 14 úno 2008 13:25
Bydliště: Bernartice n. Odrou

Re: výměna visco - servis

#4 Příspěvek od Kuťas » 08 srp 2009 12:05

Já bych se toho nebál. Podle mě je vyvážený každý díl kardanu zvlášť a visko taky.
Free 1.8, 5dv, r.v. 2000

Uživatelský avatar
vladob8
Příspěvky: 810
Registrován: 19 kvě 2008 00:24
tel.: +421905582959
auto: D2 Td5
Bydliště: Bratislava

Re: výměna visco - servis

#5 Příspěvek od vladob8 » 08 srp 2009 22:24

Jasne, kazdy diel je vyvazeny zvlast, lebo visko sa aj tak pretaca a poloha predneho a zadneho kardanu zavisi do nahody a staje sa jemne meni. Ked menis aj loziska tak to nieje nic zlozite, lebo stare nemusis stahovat, len natlcies nove a nahodis visko, ale doporucujem zdvihak alebo aspon jamu a rozhodne pomocnika, trochu technickeho myslenia a zrucnosti. :)
Zdravim Vlado.
Discovery II Td5, r.2000, manual, SLS, ACE, 2" lift, winch, At2 265/75R16
Sharan 2011 2,0TDi 4motion

Odpovědět